Žijete, nebo přežíváte? Vždyť už je srpen!

Prázdniny utíkají závratnou rychlostí. Zrovna letos přemýšlím nad tím, že by mi dva měsíce nestačily. Vždyť to bych už měla půlku za sebou. Taky si to občas říkáte? A protože ten čas utíká tak rychle, je nutné si čas od času položit důležitou otázku. Žijete, nebo přežíváte? A víte vůbec, jaký je v tom vlastně rozdíl?

Začal srpen a nezvratnou rychlostí se přehoupne, středoškoláci budou plakat, že musí v září do školy. My, vysokoškoláci, se budeme smát, ale úsměv nám bude tuhnout na rtech. Přiznejte to. Ono se totiž i to září překlopí tak rychle, že i my budeme zanedlouho sedět v přednáškových sálech. A proto mám pro vás jednu otázku. Pro někoho jednoduchou, pro někoho k zamyšlení. Můžete říct, že tyto prázdniny opravdu žijete? Nebo je pouze přežíváte? Zkuste se nad tím zamyslet. Máte alespoň tolik zážitků, aby vám nestačily prsty na jedné ruce? Anebo se vaše prázdniny zatím skládaly pouze ze vstávání do práce a vydělávání peněz? Patříte k těm, co přežívají, nebo žijí?

Nepřežívejte. Žijte. Já osobně se totiž taky snažím žít a co si budeme povídat, občas to není jednoduché. Ale řekněme si upřímně, stojí to za to. Zážitky a vzpomínky nám totiž už nikdo nevezme. Zamyslete se proto sami nad sebou a zkuste si tyto prázdniny ještě pořádně užít. Ať máte na co vzpomínat. On ten zimní semestr pak bude snesitelnější. Věřte mi.

Užijte si poslední volné měsíce naplno!

P.S. A ve volných chvílích nás samozřejmě čtěte, žejo.

P.S.1: A sledujte náš Instagram, žejo!

P.S.2: A taky sledujte náš Facebook, protože my žijeme!

Martina Baierová
šéfredaktorka portálu