Přehled událostí z rocku a metalu

Přehled událostí z rocku a metalu: Říjen 2014

Hudba / 8.11.2014

Pravidelně nepravidelný přehled nejzajímavějších novinek na rockové a metalové scéně u nás i v zahraničí.

Vítejte u prvního vydání znovu obnoveného tvrděrockového přehledníku. Bez zbytečných okecávek se na to hned vrhneme, co říkáte?

Když se hraje v kapele…tak se nezlobí?

Švédští power metalisté Hammerfall vypravili do obchodů první várku své vlastní whiskey Legacy of Kings. Krátce na to z řad kapely odešel dlouholetý bubeník Anders Johansson a nahradil jej David Wallin, který je znám především svou živou spoluprací s industriálními Pain. Hammerfall se dále zavázali ke spolupráci s hokejovým týmem Minnesota Wild z NHL. Všechny zápasy klubu bude otevírat skladba Fury of the Wild z alba Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken, jež vyšlo v roce 2005.

Na své třinácté řadové desce pracují švédští black metaloví řezníci Marduk. Ponese název Frontschwein a dočkat bychom se měli v lednu.

Grindová Brujeria také kutí další řadovku a upsala se Labelu Nuclear Blast Entertainment. Zatím nepojmenované album by mělo vyjít během příštího roku a to po dlouhých patnácti letech od posledního počinu Brujerizmo.

Brujeria. Zdroj: www.metal-archives.com

Brujeria. Zdroj: www.metal-archives.com

Z tábora brněnských Root přišla zpráva o výměně na postu kytaristy. Dlouholetý člen Marek „Ashok“ Šmerda zvedl kotvy a odešel hrát za Martinem Škaroupkou do Cradle of Filth. Na jeho místo nastoupil Aleš „AleshAD“ Dostál, který s Rootem již dříve aktivně spolupracoval a natočil desku The Book. A když už jsme u těch Cradlů

…momentálně britsko-česká metalová smečka Cradle of Filth ohlásila, že v listopadu nastoupí do studia nahrávat pokračovatele The Manticore and Other Horrors z roku 2012. Nová deska s pracovním názvem Hammer of the Witches by měla spatřit světlo světa v červnu 2015. Frontman Dani Filth přirovnal nový materiál ke klasikám Dusk…and Her Embrance, Cruelty and the BeastMidian, jen s novým zvukem. To jsme tedy zvědaví.

Nakonec to nejlepší. Black Sabbath by se podle všeho měli příští rok pustit do přípravy dalšího alba, na které prý naváže i další světové turné. Podle frontmana Ozzyho zatím není připraven žádný nový materiál, ale to by se mělo začátkem roku změnit. Naznačil také, že by na novince mohl opět spolupracovat světoznámý producent Rick Rubin, s nímž Black Sabbath loni natočili i poslední album 13.

Nejpovedenější videoklipy aneb posloucháme i očima

Carcass – The Granulating Dark Satanic Mills (Melodic Death Metal/Death ‚n‘ Roll)


Emigrate – Eat You Alive (Industrial Metal)


Mastodon – The Motherload (Progressive Metal/Rock)

Co vyšlo a stojí za povšimnutí

  • Lordi – Scare Force One (31. 10.)
  • Devin Townsend – Z² (27. 10.)
  • Obituary – Inked in Blood (24. 10.)
  • Anaal Nathrakh – Desideratum (24. 10.)
  • Slipknot – .5: The Gray Chapter (21. 10.)
  • Emigrate – Silent So Long (17. 10.)
  • Exodus – Blood In, Blood Out (14. 10.)
  • Blut Aus Nord – Memoria Vetusta III – Saturnian Poetry (10. 10.)
  • Scar Symmetry – The Singularity (Phase I – Neohumanity) (3. 10.)

 

Zdroj perexové fotografie: www.alphacoders.com

Zdroj informací: hudební portály a webové stránky kapel

Zdroj videa: www.youtube.com

Lukáš Novák

Lukáš Novák

Jsem úplně normální kluk, který má rád dobrou muziku, kvalitní filmy, nekonečné cestování a akce s kamarády. A taky si občas zahraju Magic: The Gathering :-)

Zanechte komentář