Jedinečný festival Nouvelle Prague přiveze i hudební objevy ze zámoří.

Hudba / 6.11.2014

Akce, která u nás dosud neměla obdoby, se po loňské úspěšné premiéře vrací do Prahy. Na festivalu Nouvelle Prague o víkendu uvidíme Balthazar nebo Zrní.

Pro letošní ročník chystá tým Nouvelle Prague několik novinek. Mezi ně patří například rozšíření showcase programu o některou z nadějných tuzemských kapel nebo zavedení cen Nouvelle Prague 2014 zaměřených výhradně na domácí profesionální hudební komunitu.

Hlavním letošním zahraničním headlinerem je skupina Balthazar (BEL), kterou jsme v česku měli možnost již vidět jako předskokana Editors i při samostatném koncertu v Lucerně Music Baru. Za české interprety to bude kapela Zrní, která při té příležitosti pokřtí novou desku s názvem Následuj kojota. Speciálním hostem je letos britská, českým publikem velmi oblíbená, skupina The Feud.

Program festivalu, který se uskuteční 7. -8. listopadu v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen, je stejně jako loni rozdělen do dvou částí – hudební konferenceshowcase festival. Hudební konference probíhá v pátek i v sobotu od 10 hodin a budou na ní k vidění přednášky například o bookingu, médiích, pořádání festivalu a mnoho dalších. Účast přislíbili zástupci významných evropských labelů a hudebních firem.

Od 17 hodin pak bude začínat showcase festival pro veřejnost, na kterém vystoupí mnoho nadějných zámořských a českých kapel, které se budou snažit navázat kontakty pro vystupování v Evropě. Z minulého ročníku se to podařilo třeba australské skupině Money Rope, která byla díky účasti na Nouvelle Prague zabookována několika evropskými festivaly, včetně českého Rock for People. Zpěvák a multiinstrumentalista Jeremy Loops získal pro změnu zastoupení Angusem Baskervillem z agentury 13 Artists, která zastupuje mimo jiné kapely Arctic Monkeys nebo Radiohead.

Letos budou svoje štěstí zkoušet kapely jako například australští Ball Park MusicCalling All Cars, kanadští Slow Down MolassesThe Visit, izraelští Skyroads nebo The Plastics z Jihoafrické republiky. Z českých interpretů to budou Vložte Kočku, Please The Trees, Nylon Jail, Kiitchen a již zmíněná kapela Zrní.

Je tedy skutečně na co se těšit. Vstupenky na festival můžete zakoupit v předprodeji sítě Ticketsforpeople. Jednodenní lístek za 270 Kč a dvoudenní za 370 Kč. Delegátské pasy, umožňující zúčastnit se souběžné konference, seženete přímo na webu nouvelleprague.com/vstupenky za 1190 Kč.

Neváhejte a navštivte jedinečnou akci, která nemá v Česku ani v Evropě obdoby! Jedná se totiž o jediný evropský showcase festival, který se zaměřuje na zámořské kapely. Buďte ve středu hudebního dění, na kterém se setkávají profesionálové hudebního průmyslu z celé Evropy. Navíc uvidíte mnoho zajímavých a neokoukaných kapel, o kterých byste se jinak možná nedozvěděli.

Pro více informací sledujte oficiální stránky festivalu, facebookovou stránku festivalu, Soundcloud, Youtube, Twitter nebo Instagram.

Zdroj perexové fotografie: oficiální stránky Nouvelle Prague; www.nouvelleprague.com

Karla Melichnová

Zanechte komentář