tribulus terrestris, nutrition, fitness, testosteron

Staňte se Wolverinem, vyzkoušejte tribulus

Sport / 9.11.2014

Autor:

Chcete zlepšit svoji regeneraci, mít větší fyzickou sílu, zkrátka si navýšit hladinu testosteronu? Vyzkoušejte tribulus terrestris.

Testosteron je alfa a omega silových sportů. Tento hormon toho má na svědomí víc než jen to, co se dočtete v učebnicích základní školy. Primárně pochopitelně ovlivňuje pohlavní funkce, co se týká chování, je zodpovědný za dominanci a agresivitu. Ve sportu, což nás zajímá nejvíc, ovlivňuje tvorbu proteinů, tedy přímý nárůst svalové hmoty  a zpevnění kostí. Pro patřičný výkon je tedy nutné mít dostatečnou hladinu testosteronu. A naopak – krátkými intenzivními výkony lze produkci testosteronu navýšit. Ptáte se, jak s tím vším souvisí tribulus terrestris? Pomáhá přirozenou cestou navýšit tvorbu testosteronu v těle.

Zázračná rostlinka z Bulharska?

tribulus terrestris, nutrition, fitness, testosteron

Kotvičník zemní, tribulus terrestris. Zdroj: Wikimedia Commons

Tribulus do vrcholových sportů, fitness a každodenního života protlačili bulharští vzpěrači, kteří jako první začali užívat výtažky z kotvičníku pro udržení hladiny testosteronu. To je totiž doporučené využití – pokud jste ve formě, mírné zvýšení hladiny testosteronu vám pomůže ji ještě posunout.

Zvláštní efekt může tribulus mít pro muže po čtyřicátém roku života. V tomto věku je často přirozená hladina testosteronu tak nízko, že pomocí tohoto přírodního výtažku dosáhnou uživatelé výrazného zlepšení. Vyšší hladina testosteronu se projeví fyzickou i psychickou svěžestí a rovněž zvýšeným libidem. Jelikož se testosteron podílí i na regeneraci, najde si jistě místo u všech sportovců.

Je to bezpečné?

tribulus terrestris, nutrition, fitness, testosteron

Tribulus od firmy Nu3tion je v prášku nebo kapslích. Zdroj: Nu3tion.cz

Jistě, kdo by si chtěl cpát do těla něco, co nemusí. Tribulus je výtažek z kotvičníku zemního, jedná se o čistě přírodní látku. Nemusíte se tak bát například úplného zastavení přirozené tvorby testosteronu, jako se vám může stát při užívání anabolických steroidů. Vaši dva testosteronoví tvůrci tam dole budou fungovat i nadále.

Můžou se i tak projevit nějaké negativní účinky? Dobrá otázka – můžou. Nejsou ale spojeny přímo s tribulusem, ale právě s testosteronem. Vysoká hladina testosteronu vede k vypadávání vlasů a nadměrné tvorbě kožního mazu. To je ale volba, před kterou stojí každý – budu fit, nebo chic? Jak se rozhodnete vy?

Který tribulus si vybrat?

Na trhu se objevilo mnoho produktů a nabídka tribulu je nepřeberná. Důležitý pro stimulaci tvorby testosteronu je obsah saponinů. Čím více saponinů, tím vyšší účinek. Tribulus, se kterým jsme měli čest v redakci, obsahuje 95 % saponinů. Je od firmy Nu3tion. Po dostatečném vyzkoušení můžeme jednoznačně doporučit. Ve chvíli, kdy si zvyknete na mírně hořkou chuť (přirozená chuť kotvičníku), nic už vám nebrání v tom být silnější, akčnější a mít větší tah na branku. Tribulus od Nu3tion je navíc ve výborném poměru cena / výkon, spolu s rychlou reakcí na e-shopu je to volba, které nebudete litovat. Tak co, kdo z vás bude příštím Wolverinem?

Více info naleznete na www.nu3tion.cz.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář