Oscar 2013 – Která filmová píseň získá zlatého plešouna?

Hudba / 21.1.2013

Nominace na Oskara už jsou známy. Pět filmových písní, jeden vítěz. Kdo to bude letos?

Méďa

O čem to je? : Hlavním hrdinou filmu je plyšový medvídek, který oživne. Ale nebojte se, není to žádná pohádka pro děti, těšte se na pořádnou dávku nadávek, sprostých slov a bláznivin.

Nominovaná píseň: Ve filmu zazní píseň „Everybody Needs A Best Friend“ od pianistky Norah Jones. Ta si zahrála i v několika filmech, jako například Láska s výstrahou a mihla se dokonce i v samotném Méďovi.

Skyfall

O čem to je? : Agent 007 se opět vrací. Sice už bez svého oblíbeného martini, ale pořád má film co nabídnout. Kromě skvělých efektů, napínavého děje a oblíbených herců, je to i skladba od Adele Skyfall“.

Nominovaná píseň: Původně se píseň měla jmenovat Let the Sky Fall“, ale tvůrci filmu si nakonec vybrali úspornější název. Skyfall byla nominována i na zlatý globus, zpěvák Ryan Tedder dokonce tvrdil, že je to nejlepší bondovská píseň za jeho život.

Pí a jeho život

O čem to je? : Chlapec a tygr. Jedna loď a okolo jen moře. Kdo zvítězí? Rozum anebo největší predátor na naší zemi?

Nominovaná píseň: Skladba „Pi’s Lullaby“ od Mychaela Danny provází filmem a dodává mu potřebnou atmosféru. Mychael Danna je známý filmový skladatel, složil hudbu k více jak 70 filmům. Už pětkrát získal Oscara za nejlepší originální skóre. I tato píseň byla nominována na zlatý globus.

Bídnici

O čem to je? : Příběh bývalého galejníka Jeana Valjeana, který se ujme osiřelé holčičky Cossete. Samotný film získal osm nominací na Oscara, např. nejlepší film, herec v hlavní roli, masky.

Nominovaná píseň: V písni „Suddenly“ Hugh Jackman, představitel Valjeana, zpívá o tom, jak získal štěstí a lásku. Zajímavostí filmu je, že všichni herci zpívali na place naživo. Většina lidí, která film viděla, tvrdí, že Hugh Jackman spolu s Anne Hathaway podali nejlepší výkon. Objevily se však i názory, že Hugh Jackmanovi zpěv nesedl a celý film odskřehotal.

Chasing Ice

O čem to je? : Dokumentární film zabývající se hrozbou globálního oteplování. Odehrává se na Islandu a na Arktidě. Vypráví o skupině dobrodruhů-fotografů, kteří se snaží zachytit měnící se ledovce.

Nominovaná píseň: Titulní písní tohoto snímku je „Before My Time“ od J. Ralpha. Ralph je ve svém oboru už ostřílený, skládá hudbu převážně pro dokumentární a životopisné filmy, produkoval také řadu cen Grammy. Že by žhavý kandidát na vítězství?

Zdroj perexové fotografie: Jitka Holčáková, Generace 21.

Radka Holčáková

Radka Holčáková

Zanechte komentář