Zpevněte své tělo pomocí BOSU!

Sport / 26.1.2013

Cvičení na nafukovací polokouli je skvělou příležitostí posílit svaly a shodit přebytečné kilogramy!

Že jste o BOSU nikdy neslyšeli? Je na čase to napravit! Zábavné cvičení představené Davidem Weckem v roce 2000 se z USA rozšířilo do celého světa a těší se stále větší a větší oblibě! Do České republiky ho jako první přivezla lektorka Věra Macošková.

Jak vlastně BOSU vypadá?

BOSU Balance Trainer

BOSU si můžete pořídit i domů! Zdroj: http://fitness-factory.cz


BOSU Balance Trainer
je gumová nafukovací kopule s výškou 22 cm a plastovou základnou o průměru 63 cm. Ke stanovení těchto rozměrů vedlo několikaleté testování a měly by proto vést k velice efektním výsledkům. Hmotnost BOSU by se měla pohybovat kolem sedmi kilogramů.

Struktura samotného cvičení může být pokaždé jiná. BOSU vám umožní zbavit se přebytečných tuků při aerobní zátěži, vypracovat svalstvo nebo zlepšit rovnováhu těla pomocí balančních cviků. To vše samozřejmě za doprovodu hudby! Pokud jste příznivci oblíbeného a  velice prospěšného cvičení pilates, máme pro vás skvělou zprávu – dá se cvičit i s BOSU! Mnoho lektorů také využívá Balance Trainer jako pomůcku při józe.

Zkušenosti redakce:

BOSU jsem vyzkoušela hned několikrát a musím říct, že z tělocvičny jsem vždy odcházela příjemně unavená a uvolněná. 

Aneta Zachová, autorka článku

Já jsem též na BOSU cvičila a jsem stejného názoru. Jen jsem měla ze začátku problém mít pořádně zpevněnou nohu, hlavně v kotníku.

Martina Baierová, editorka sekce Sport a Cestování.

Pro koho je cvičení BOSU určené?

Máte-li problémy se správným držením těla či trpíte bolestmi zad při posilování na obyčejné podložce, BOSU je pro vás možné řešení, neboť ve svém původu je to rehabilitační cvičení.  Pochvalují si ho nejen vrcholoví sportovci, ale také lidé, kteří utrpěli například výron kotníku či mají poškozené křížové vazy.

Slova vynálezce

David Weck, autor cvičení BOSU. zdroj: bosufitness.com

zdroj: bosufitness.com

BOSU  je mým duševním dítětem, má představa o neustále výzvě bez nežádoucího rizika. Protože je BOSU bezpečné, dovoluje téměř každému bez ohledu na úroveň jeho dovedností, se efektivně soustředit a zdokonalovat rovnováhu. Na druhou stranu BOSU nikdy zcela neovládneš, vždy pro tebe bude výzvou stejně jako pro nejnadanější atlety světa. Neustále ti bude nabízet možnost jak se zlepšit.

David Weck, autor cvičení BOSU

Ještě pořád váháte, zda máte BOSU vyzkoušet? Zhlédněte následující video!

Zdroj perexové fotografie: http://hayatimspor.wordpress.com/

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář