Legenda Oscar De La Renta bude chybět celému světu módy

Krása a móda / 17.11.2014

Byl stejně úchvatný jako jeho díla. Měl krásný kreativní život, který ocenili ti v nejvyšších společenských vrstvách tím, že jeho šaty milovali. 

Ikonický návrhář zemřel minulý měsíc, ale jeho geniální a promyšlené kreace budou žít navždy. Pohřeb se konal v New Yorku za účasti blízkých příbuzných, známých a celebrit, které byly jeho stylu módy věrné po desetiletí.

Oscar De La Renta byl talentovaný návrhář pocházející z Dominikánské republiky a vysoce nadaný malíř, který se náhodou dostal k ilustrování a načrtávání oděvních návrhů, které ho dostaly až ke stáži v renomovaném módním domě a králi ženské módy šedesátých let – Balenciagovi. Jeho detailní ilustrace módního návrhu se objevila náhodou v tehdejším časopise o módě a povšiml si ho jak Lanvin, tak Balenciaga. Tato stáž vyústila v dlouholetou spolupráci a Balenciaga byl pro Oscara dlouholetým mentorem. Jeho elegantní ztělesnění ženské krásy v nádherně propracovaných šatech, které doslova objímají ženské křivky, byly, jsou a budou legendární. Typicky propracované výšivky, korálkové aplikace, prošívání, krajkové nášivky a luxusní zpracování si oblíbily davy společensky důležitých osobností.

Z podzimní a zimní kampaně roku 2013-14. Zdroj: oscardelarenta.com

Z podzimní a zimní kampaně roku 2013-14. Zdroj: oscardelarenta.com

 Měl se stát malířem, ale až návrhy oblečení ho přivedly k objevení pravého talentu: návrhářství módy.

Celému světu módy bude takový obrovský talent chybět, jelikož je málo klasických návrhářů, kteří dokáží vytvořit ikonické šaty zachycující kousek každé doby od let šedesátých po milénium. A proto byly tyto kreace milovány již po desetiletí ženami prezidentů, celebritamišlechtičnami. Oblíbily si jeho šaty, protože byly elegantní, éterické a zároveň byly obrovským komplimentem ženské kráse. Ne nadarmo se stal Oscar De La Renta neformálním velvyslancem Dominikánské republiky. Jeho talent, tvořivost a píle upozornila na tuto malou zemičku jen díky němu. Jeho gentlemanský přístup k ženám je silně vtisknut do elegantních šatů, které budou módní v každém období.

Každá žena by se měla vdávat ve svatebních šatech od Oscara De La Renty. Je to splněný sen. Nikdo jiný nedokáže tak přesně vymyslet a stvořit svatební šaty tak dokonalé a blízké představám žen. 

OdlR-Wedding

Svatební šaty byly specialitou Oscara De la Renty. Zdroj: oscardelarenta.com

00530h_308452883_north_552x

Z kolekce na jaro a léto 2015. Zdroj: vogue.fr/defiles

Promyšlené barevné kombinace a materiály. Široká sukně je častým prvkem zdůrazňující ženskost. Zdroj: vogue.fr/defiles

Zdroj perexové fotografie: vogue.fr/defiles

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář