Když vaří múzy aneb umělci v kuchyni

Na talíři / 18.11.2014

Mezzosopranistka, dirigent, violistka, harfistka nebo sopranistka. Jak to dopadne, když zavítají do kuchyně? To vše poodkryla autorka publikace Když vaří múzy Jitka Novotná.

Výrazné osobnosti klasické hudby poskytly rodinné recepty a jedinečné rozhovory, díky kterým můžete proniknout do jejich soukromí. Dagmar Pecková, Libor Pešek, Kateřina Englichová, Štefan Margita, Ondrej Lenárd, Magdalena Švecová, Leoš Svárovský, Ivan Ženatý, Jitka Hosprová, Roman Janál, Jakub Hrůša, Simona Houda Šaturová, Jiří Bělohlávek, Marie Fajtová, Marko Ivanović a Radek Baborák. Také je všechny spojuje Smetanova Litomyšl.

Zdroj: 2media

Zdroj: 2media

Křest knihy v prostorách Českého rozhlasu

Křest se konal v budově Českého rozhlasu, což samo o sobě je místo, které stojí za to vidět. Kromě umělců se účastnila také autorka Jitka Novotná a fotografka knihy Alena Hrbková. Večer proběhl v přátelském duchu a byla cítit láska, se kterou se všichni na knize podíleli. Například Dagmar Pecková prozradila, že vaření patří mezi její záliby a dokonale při tom vypne. Mezi její speciality patří třeba jehněčí tažin se sušenými švestkami a meruňkami. Na druhou stranu Jitka Hosprová přiznala, že zas takový kuchař není. Na závěr proběhla degustace několika jídel z knihy. Kuchařka je jedinečná právě kombinací rozhovorů s recepty a proniknutím do světa umělců, který je prostě trochu jiný.

Dagmar Peckovou třeba k vaření motivovala rodina. Po pár nevydařených pokusech si k vaření vypěstovala vztah. Dirigent Libor Pešek si nepotrpí na maso, sdělil, že sem tam si dá leda mleté maso. Proto si kdysi oblíbil právě knedlíky s vejci. Harfistka Kateřina Englichová ujíždí na omáčkách. A miluje českou kuchyni. Slovenský tenorista Štefan Margita velice rád do kuchyně pustí svoji ženu Hanu Zagorovou. Ovšem pár jídel zvládne vyšvihnout, do jeho receptového repertoáru patří halušky, ideálně se zelím, a špagety, ty pravé italské.

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

 Od vanilkových rohlíčků Hany Zagorové po kuskus s granátovým jablkem

Listovat knihou je jedna velká radost. Tolik lákavých receptů, mnohdy s vlastním příběhem. Mě zaujal italský ptáček a bramborovo-celerová kaše od hornisty a dirigenta Radka Baboráka. Pokud si potrpíte na španělskou kuchyni, zkuste fíky se skořicovým krémem a medovo-mandlovou čokoládou. Radek Baborák toho při svých pracovních cestách vyzkoušel opravdu hodně a v knize Když vaří múzy sdělil, že „v Indii byla jídla pálivá až na hranici poživatelnosti. V Rakousku jsem nejedl plíčky na smetaně, ty mi nechutnají už od dětství.

Poslední dobou jsem si navykla na fazole a potěšily mě balkánské fazole od dirigenta Marka Ivanoviće. To bude něco pro milovníky česneku, pan Ivanović do receptu dává rovnou 2 palice. Nezapře srbské kořeny, pljeskavica patří mezi jeho oblíbená jídla. Sopranistka Simona Houda Šaturová přispěla receptem na capraccio z cuket, kde najdete i krevety. A prozradila, že od čtrnácti let si sama píše recepty do vlastní kuchařky. Zkrátka výběr receptů zapadá do sebe a každý si najde své chutě.

A jaký recept vyzkoušet? Chtělo to nějakou českou klasiku zpestřenou něčím neobvyklým. Proto mi padly do oka bramboráky se sušenými švestkami od Marie Fajtové.

Bramboráky se sušenými švestkami

Suroviny:

brambory, majoránka, česnek, sůl, pepř, hladká mouka, mléko, vejce, cibule nakrájená najemno, sušené švestky

Osvědčený poměr surovin na ten nejlepší bramborák má jistě každá rodina svůj.

Oloupané a najemno nakrájené brambory smíchejte s ostatními přísadami. Na rozdíl od klasického bramboráku vyložte těsto na pekáč a vyskládejte na něj sušené švestky, pěkně do řad, asi centimetr od sebe. (Sušené švestky krásně zapadají do hutné chutě bramborového těsta, čerstvé ovoce není to pravé!) Pečte cca 30 minut v troubě rozpálené na 220 °C.

Bramboráky jsou jednoduché na přípravu. Švestky jsou určitě zajímavým zpestřením, každopádně není nad klasický bramborák. Trocha toho tuku udělá velký rozdíl a bramborák je potom krásně křupavý.

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

V knize najdete mnoho dalších chutných receptů nejen z české kuchyně. Najdete inspiraci i ze srbské kuchyně nebo marocké. Když vaří múzy je zpestření mezi záplavou kuchařek na českém trhu. A navíc recepty nevyžadují žádné speciální ingredience, vše většinou najdete doma. A když zrovna nebudete mít chuť vařit, můžete si přečíst jeden z mnoha rozhovorů, kde nakouknete do soukromí umělců. Foodstyling je propracovaný do detailu a plní svůj účel, tedy chuť všechno co nejdřív ochutnat.

 Zdroj perexové fotografie: Ilona Bartůšková, Generace 21

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář