Boleslav zdolala Buldoky. Tatran přejel Otrokovice

Sport / 31.10.2014

Florbalová Autocont extraliga se nezastavila ani na státní svátek a na svém programu měla pět zápasů sedmého kola.

Brno doma hostilo florbalisty Mladé Boleslavi. Nadějné vedení ale Brňané neudrželi a nakonec podlehli Boleslavi v prodloužení. V sedmém kole si s chutí zastřílel Tatran, který porazil Otrokovice vysoko 12:2. Otrokovičtí zůstávají nadále jediným týmem, který ještě v této sezoně nebodoval. Vysokou výhru si připsaly i Vítkovice, když v Praze porazily Bohemians 10:3. V pražském derby zvítězil Chodov nad Spartou, která nevstřelila ani jednu branku. V souboji týmů ze spodní části tabulky zvítězilo ostravské FBC nad pražskými Vinohrady 5:3.

Oba týmy z Ostravy nezaváhaly

Florbalisté ostravského FBC zvítězily podruhé v řadě. Na svém hřišti porazili nováčka z Královských Vinohradů 5:3. Ostravané se díky posledním výhrám odpoutali ode dna tabulky a nyní se pohybují na hraně postupu do play-off.

Do utkání sice vstoupili lépe Vinohradští, kteří po dvou minutách vedli 1:0, ale domácí zachovali klidnou hlavu a do soupeřovy sítě nasypali v 1. třetině hned čtyři góly. Zlomové byly tři vstřelené branky během tří minut, což po utkání potvrdil i trenér hostů Jan Pazdera. V úvodu 2. třetiny navíc na 5:1 zvyšoval Dominik Klimscha. Hosté následně měli možnost tří přesilových her, ale ani jedna se jim nepodařila využít. Vinohradům se podařilo snížit až sedm minut před koncem. V závěru utkání přidali ještě jednu branku, ale domácí už žádné drama nedopustili a připsali si další tři body.

Do Prahy zajížděli ke svému utkání Vítkovice, které čekali pražští Bohemians. Vítkovičtí byli v 1. třetině lepším týmem, i přesto vstřelili pouze jednu branku a sami také jednu inkasovali. Ve 21. minutě dokonce poslal domácí do vedení Aleš Höffer. Inkasovaná branka jako by probudila hráče Vítkovic, kterých najednou bylo plné hřiště. Aktivita Vítkovic začala přinášet ovoce. Vítkovičtí vsítili ve 2. třetině hned čtyři branky a do kabin šli s pohodlným vedením 5:2.

Poslední část utkání pak Vítkovice jednoznačně ovládly. Hosté přidali ještě dalších pět gólů, zatímco domácí pouze jeden. Koncovka trápila hráče Bohemians celé utkání a zajisté byla hlavním důvodem, proč Pražané nesehráli lepší utkání. Bohemians si připsali porážku 3:10, která pro ně byla už šestou v sezoně. Vítkovice, stejně jako Tatran, ještě neztratily ani bod.

Vítkovice nastříleli Bohemians deset gólů a stále mají plný počet bodů. Zdroj: www.florbalvítkovice.cz, Vlaďka Zoubková

Vítkovice nastřílely Bohemians deset gólů a stále mají plný počet bodů. Zdroj: www.florbalvítkovice.cz, Vlaďka Zoubková

Brňané trápili favorita z Mladé Boleslavi

V Brně zavítalo na zápas proti Mladé Boleslavi přes 600 diváků, kteří celé utkání sledovali, jak domácí svého protivníka trápili.

Fanoušci v hale čekali na branku až do 26. minuty a k jejich radosti se prosadili domácí. Aby toho nebylo málo, tak za dalších dvacet vteřin přidali Brňané druhou branku. Za necelé dvě minuty ale zkrotil euforii domácích hostující Rožnovják, který snižoval na rozdíl jediné branky. Dvougólový náskok vrátil domácím Petr Jeski. Do kabin šly týmy za stavu 3:1.

Poslední dvacetiminutovka byla reklamou na florbal. Na 4:1 zvyšoval Vít Hrubý. Boleslavští se ale nevzdávali a povedlo se jim snížit na 4:2, nicméně o minutu později domácí znovu vedli o tři góly. Do konce utkání zbývaly čtyři minuty, když hosté během devíti vteřin vstřelili dvě branky a na drama bylo v tu chvíli zaděláno. Hosté pak v šesti zásluhou Jelínka vyrovnali a v prodloužení rozhodl o výhře Středočechů hrdina zápasu Petr Salát.

Florbalisté Střešovic se ve svém utkání zapotili o poznání méně než hráči Mladé Boleslavi. Tatran ve své hale hostil trápící se Pantery z Otrokovic.

O osudu utkání bylo rozhodnuto už po úvodní dvacetiminutovce, po které vedli domácí 4:0. Hosté sice v úvodu 2. třetiny bleskově snížili, ale o minutu později znovu inkasovali. Za hosty poté korigoval Bližňák. Florbalisté domácího Tatranu ve 3. třetině žádné drama nepřipustili. Po brankách Nusharta a Natova vedli už 7:2. Poslední desetiminutovka hostům do dalších utkání na sebevědomí rozhodně nepřidá. Inkasovali v ní totiž pět gólů a nakonec si do Otrokovic odvezli debakl 12:2.

V utkání si vylepšil statistiky domácí Natov, který zaznamenal hattrick a dvě asistence. Čtyři kanadské body si poté připsali Fridrich a Vávra. Střešovičtí jsou navíc bez ztráty bodu stále na prvním místě.

Pražské derby ovládl Chodov

Pražská Sparta vstoupila do sezony velmi dobře a dlouho se držela na čele tabulky. Chodovští si svůj vstup do sezony představovali určitě lépe, ale v posledních utkáních ukázali, že se s nimi musí počítat i tento rok.

Po sedmi utkáních mohou být Sparťané s výsledky spokojeni. Zdroj: www.sparta-florbal.cz,  Adéla Půlpánová

I přes prohru s Chodovem mohou být Sparťané s výsledky spokojeni. Zdroj: www.sparta-florbal.cz, Adéla Půlpánová

Dalo se očekávat, že utkání bude vyrovnané – a opravdu tomu tak bylo. Úvod utkání byl velmi opatrný a žádný z týmů se nedostal do žádné vyložené šance. Branky se dočkali diváci v 16. minutě, kdy se prosadil hráč Chodova Martin Pražan. Srovnáno mohlo být hned o minutu později, ale domácí Rodina svůj samostatný únik nevyužil.

Vyrovnaná byla i druhá dvacetiminutovka. Hned v úvodu prověřil Časar hostujícího Baráka, který byl ale pozorný. V polovině utkání převzal Chodov iniciativu a po zbytek utkání byl lepším týmem. Tlak Chodova vyústil ve 35. minutě. Na 2:0 zvyšoval Vladimír Běhavý. O osudu utkání pak rozhodli Chodovští ve 3. třetině, konkrétně v poslední čtyřminutovce. Postupně se prosadil Pražák, Sýkora a Fiala, kteří potvrdili vítězství Chodova 5:0.

TJ JM Chodov stoupá tabulkou směrem vzhůru a nyní se nachází na čtvrté pozici. Sparta se propadla na šesté místo, ale na sedmý Liberec má náskok čtyř bodů.