Stírací mapa Travel Map Silver daruje emoce

Cestování / 30.10.2014

Cestujete tolik, že už nemáte přehled o tom, kde všude jste vlastně byli? Pak je nová stírací mapa Travel Map Silver přesně pro vás!

Každý správný cestovatel by si měl své cesty nějakým způsobem zaznamenávat. Ať už do cestovního deníku či do nějaké mapy, kterou může vozit stále sebou.

Pokud ale chce mít opravdu přehled o tom, jaké země už navštívil, případně kdy, a co ho tam tolik zaujalo, měl by si rozhodně pořídit neobyčejnou mapu, o které budou následující řádky. Představujeme Travel Map Silver!

Mapa je vyrobena z pružného a odolného plastu.

Mapa je vyrobena z pružného a odolného plastu.

Ukrajinský unikát

Nápad na vytvoření nástěnné mapy tohoto druhu vznikl na Ukrajině již před více než dvěma lety. Její tvůrci chtěli vymyslet originální dárek pro někoho, kdo rád a hodně cestuje, a navíc i v jejich interiéru chyběla mapa míst, která už navštívili. Místo toho, aby narychlo tiskli nějakou dárkovou mapu, rozhodli se pro vlastní design.

Travel Map Silver, mapa se speciálním prvkem, stříbrnou stírací vrstvou, je tedy svým designem i technologií výroby naprostým unikátem mezi všemi stíracími mapami. Kromě distribuce na Ukrajině se dostala i do České republiky, kde se její tvůrci snaží navázat spolupráci s partnerskými obchody, art-kavárnami a knihkupectvími.

Travel Map Silver v praxi

Co přesně tedy Travel Map Silver je? Je to velká nástěnná mapa celého světa o rozměrech 80 x 60 centimetrů vyrobená z pružného a odolného plastu. Na stěnu je možné ji připevnit buď připínáčky, které jsou také v balení, ale možná je i metoda oboustranné lepicí pásky či gumových lepítek.

Všechny státy na všech světadílech jsou pokryty tenkou stříbrnou vrstvou určenou ke stírání, stejně jako na stíracích losech. K setření této stříbrné vrstvy je v balení něco jako kovová mince, spíš se podobající trsátku na kytaru. Díky postupně se zužujícímu tvaru „trsátka“ je snadné setřít povrch i u těch nejmenších států, jako je například naše Česká republika.

Stříbrnou vrstvu lze stírat i obyčejnou mincí.

Stříbrnou vrstvu lze stírat i obyčejnou mincí.

Pod stříbrným povrchem je plocha červená a u větších států je zde vyobrazen i nějaký symbol, například Eiffelova věž ve Francii. Popisky států a hlavních i větších měst jsou napsané jak na stříbrné vrstvě, tak i na finální podobě mapy po setření.

Další vychytávkou, kterou najdeme v balení, je fix pro psaní popisků na mapu a houbička pro jejich následné smazání.

Výhodou mapy je její úžasná přehlednost. U opravdu maličkých států totiž název není napsaný přímo na mapě, ale zastoupen číslem, které potom v legendě označuje ten konkrétní stát či město. Nápisy se tak na mapě nepřekrývají a neruší celkový dojem.

Takto barevně mapa vypadá po setření.

Takto barevně mapa vypadá po setření.

Neméně praktické je také balení, v němž se nám mapa poprvé dostane do ruky. Jedná se o klasický tubus potisknutý jak jinak než mapou.

Travel Map Silver doporučujeme jako ideální dárek třeba k nezadržitelně se blížícím Vánocům. Potěší nejen každého cestovatele, ale je i zábavnou formou, jak si procvičit zeměpis. Na webových stránkách produktu si mapu můžete za 1 299 korun objednat.

Zdroj všech fotografií: oficiální stránky produktu TravelMap

Eliška Vrbová

Eliška Vrbová

Studentka žurnalistiky s někdy až přehnaným zájmem v hudbě a módě. Klavíristka a sboristka, která by nejraději byla pořád někde na cestách, protože: "Svět je jako kniha a ten, kdo necestuje, čte pořád jenom jednu stránku."

Zanechte komentář