Cristiano Ronaldo

Ronaldo ukončil barcelonskou rekordní sérii bez inkasované branky

Sport / 29.10.2014

Deváté kolo španělské fotbalové La Ligy mělo na programu souboj dvou nesmiřitelných rivalů – Realu Madrid a Barcelony.

Do ostře sledovaného 261. El Clásica nastoupili i dva nejlepší fotbalisté současnosti Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Koncentrace superhvězd byla na madridském stadionu San Bernabéu opravdu velká. Rodriguez, Kroos, Benzema, Neymar a poprvé po čtyřměsíčním zákazu hraní za kousnutí protihráče se v katalánském týmu objevil Luis Suárez.

Neymar otevřel skóre

Barcelona měla po rekordní osmizápasové šňůře bez inkasovaného gólu před Realem čtyřbodový náskok. Kdo jiný než my, by měl tuto sérii ukončit, napadalo jistě domácí hráče. Do zápasu ale vstoupili mizerně, již ve čtvrté minutě prohrávali po trefě Neymara, který si připsal devátou branku v probíhajícím ročníku.

Carlo Ancelotti

Trenér Realu Carlo Ancelotti.

Sérii ukončila penalta

Brzká branka ale Bílý balet nepoložila a rychle začal přebírat otěže zápasu. Tlak vyvrcholil po půlhodině hry, když hostující stoper Piqué zahrál v pokutovém území rukou a byla z toho penalta, ke které se postavil Ronaldo. Nemýlil se a svým šestnáctým gólem v osmém zápase jako první v sezóně překonal brankáře Claudia Brava. Jeho neprůstřelnost se tak zastavila na 754 minutách, čímž o téměř 200 minut vylepšil sedmatřicet let starý rekord svého předchůdce z Barcelony Pedra Artoly.

Obrat dokonali po přestávce

V úvodu druhé půle po rohovém kopu Toniho Kroose otočil zápas stoper Pepe a v 61. minutě využil přečíslení Karim Benzema, který zvýšil na konečných 3:1. „Podařilo se nám porazit velice silného protivníka, náš tým pokračuje v nastolené filozofii, kterou jsme započali minulou sezónu. Děláme pokroky a neustále se zlepšujeme. Jsem na hráče pyšný,“ uvedl italský kouč Realu Carlo Ancelotti.

Čelo španělské ligy se vyrovnalo. Barcelona po první prohře vede ligu už jen o skóre před Sevillou, Real na vedoucí duo ztrácí bod. Úřadující mistr Atlético je páté s dvoubodovou ztrátou.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons, Ludovic Péron, Илья Хохлов