Jak si vedou naši hráči v NHL?

Sport / 30.10.2014

Hned devětadvacet českých hráčů se zatím zapojilo do kolotoče jménem NHL. Kdo z nich si vede nejlépe a kdo prozatím zůstává za očekáváním ?

Loňský rok nebyl z pohledu českých hokejistů vůbec špatný. Ačkoliv dvoučlenné zastoupení v první třicítce kanadského bodování může znít jako zanedbatelné, na paměti však stále musíme mít, že se jedná o nejlepší hokejovou ligu na světě. Hrající hokejová ikona naší země, Jaromír Jágr, i ve svých jedenačtyřiceti letech dokázal nasbírat úctyhodných 67 bodů, což ho zařadilo na sedmadvacátou příčku bodování. David Krejčí nastřádal ještě o dva body více a skončil na 23. pozici. Za zmínku stojí, že tento hráč ve statistice +/-, které se v zámořské soutěži věnuje velká pozornost, dokonce opanoval celou soutěž se skóre +39.

Jakub Voráček zatím vládne statistikám našich hráčů v NHL. Zdroj: Wikipedie, Pens Through My Lens

Jakub Voráček zatím vládne statistikám našich hráčů v NHL. Zdroj: Wikimedia Commons, Pens Through My Lens

Na čele je zatím Voráček

Ani letošní ročník nezačali výše uvedení hráči špatně, přesto se však pozornost upíná spíše na trojlístek Voráček, Vrbata a Plekanec. Právě oni totiž zatím dominují tabulkám českých hráčů v soutěži. Jakub Voráček, rodák z Kladna, s jedenácti body dominuje individuálním statistikám našich hráčů. Je to dáno především skvělou souhrou s Claudem Girouxem, kapitánem letců z Philadelphie. Radim Vrbata, jenž před začátkem sezóny opustil řady Phoenixu a zamířil do ambiciózního Vancouveru, zase podporuje svými výkony švédské bratry Sedinovi. A zatím tato souhra vychází parádně.

Zapomínat nesmíme ani na Tomáše Plekance. Především jeho zásluhou rozjel Montréal úvod sezóny více než dobře a momentálně je na špici Východní konference. Devíti body se na tom podílel právě český útočník. Do obrátek, zdá se, se pomalu dostává i Jaromír Jágr, který má po nevydařeném úvodu na kontě už šest bodů a kromě jeho statistik se pomalu zvedá i hra celého New Jersey.

Loňský uragán se zatím trápí

Prozatím za očekáváním zůstává mladík Tomáš Hertl. Hráč, který v minulém ročníku vlétl do soutěže a coby nováček vstřelil v jednom zápase hned čtyři branky. Nebýt zranění, které ho stálo i účast na olympiádě, byl by velký kandidát na zisk trofeje pro nejlepšího nováčka. Letos má ovšem na kontě zatím jen tři body. Pokud bychom hledali vysvětlení, jistě nelze přehlédnout, že se na rozdíl od minulé sezóny nachází český reprezentant až ve třetí útočné formaci, s čímž souvisí i menší minutáž pobytu na hřišti.

Nevydařený úvod prožívá i Aleš Hemský. Tradiční česká „hračička“ se v Dallasu zatím trápí a v jeho statistikách svítí pouze jediná asistence za osm odehraných duelů. Možná trochu více se očekávalo i od Tomáše Fleischmanna, který má stejný bodový zápis jako Hemský. Uvidíme tedy, jak se bude dál sezóna vyvíjet a zdali se zatím tápající hráči proberou, nebo si budou muset tuto sezónu zapsat do kolonky „nevydařených“.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, James Teterenko

Lubomír Řepa

Zanechte komentář