Dokáže láska zničit přátelství?

Osobní rozvoj Vztahy / 7.11.2014

 A je všechno  jinak aneb přátelství, které (ne)končí…

Existuje několik typů přátelství, mezi ženami, muži, mezi ženou a mužem… Tím posledním se v tuto chvíli zabývat nebudeme, to je totiž kategorie sama pro sebe a je neustále zastíněna spekulacemi, zdali takové přátelství je doopravdy pouze přátelství, nebo už je v tom něco víc. Názory mužů i žen se v tomto budou, ve většině případů, zcela jistě rozcházet.

Podíváme se tedy na zoubek přátelství dvou kamarádek, které je prostě výjimečné, silné a nezničitelné. To, že je nezničitelné si dvě kamarádky myslí právě do chvíle, než přátelství skončí. A myslím, že se nikdo nebude divit, že právě přátelství, které se zdá být nesmrtelné, skončí dřív, než se nadějeme. Popřípadě neskončí úplně, ale je narušeno, změní se a je jiné než dřív.

Tam, kde všechno začíná, všechno často i končí

Nejlepší kamarádky jsou jako dvě sestry, jako jedno tělo. Zbožňují se, tráví spolu hrozně moc času, vědí o sobě vše a zároveň spolu debatují o všem. Hlavně tedy o klucích, láskách, módě a zálibách, ale také o škole či práci a spoustě dalších věcí. Občas mají dvě kamarádky ve zvyku probírat ostatní lidi a někdy také plést se do života druhé kamarádky.

Je-li jejich přátelství natolik dokonalé, co vede k jeho záhubě? To je to, na co se pokusíme přijít – a nebude to až tak těžké. Stačí se podívat na jejich střet zájmů a odpověď je na světě. Ve většině případů za tím totiž stojí chlap a víceméně je jedno v jaké souvislosti.

Přátelství není vždy růžové. Zdroj: foter.com

Přátelství není vždy růžové. Zdroj: photl.com

Ach ti muži!

Jak už to často bývá, muž je příčinou mnoha konfliktů mezi kamarádkami. A nemusíme zrovna mluvit o flirtu nebo nevěře. Bohatě stačí žárlivost či závist kamarádek mezi sebou navzájem. Jsou-li dvě kamarádky single, hrozně si rozumí, nicméně pokud jedné do života vstoupí muž, přičemž ta druhá je stále sama, přátelství je narušeno.

Jestliže se v životě jedné objeví nějaký muž, pochopitelně věnuje téměř veškerý čas, energii i myšlenky panu „dokonalému“. Ta druhá se může začít nudit a cítit ohroženě tím, že on jí bere její kamarádku. Když jedna té druhé  nějakého kluka rozmlouvá a odrazuje ji od něj, neznamená to, že je ten kluk tak moc špatný nebo pro ni nevhodný. Úplně jednoduše jí ho může pouze závidět nebo na něj žárlit, protože vidí, že už jí kamarádka nevěnuje takovou pozornost jako dřív.

Záleží na úhlu pohledu…

Každý je strůjcem svého štěstí, proto by měl o svém životě rozhodovat každý sám. Konec konců je to pouze jeho život a jen on sám pak musí nést následky svého rozhodnutí. Někteří lidé mají ve zvyku dát na názory ostatních nebo se jimi nechat ovlivnit, když si myslí, že druhá osoba se jim snaží poradit. Nicméně pokud chceme být šťastní, měli bychom se při svých rozhodnutích řídit zejména tím, co cítíme a co si myslíme my. Je nezbytné si uvědomit, co chci, proč to chci a jak se díky tomu cítím.

Lehce se totiž může stát, že se necháme chtě nechtě ovlivnit, ale pokud je pak něco jinak, než jak jsme si mysleli a představovali, máme tendence to druhému vyčítat. A to je ten důvod, proč by měl mít každý svůj osud ve vlastních rukou. Není nic horšího než litovat toho, co jsme neudělali.

Jaký život chceme prožít? Zdroj: photl.com

Co si v životě přejeme nejvíce? Zdroj: photl.com

Láska versus přátelství?

Je-li pro jednu kamarádku ta druhá natolik důležitá, že jí dá přednost před láskou a tím „pravým“, může se stát, že ztratí štěstí svého života jen proto, že se nechala ovlivnit. Nakonec zbudou oči pro pláč a výčitky svědomí, že ztratila, to nejlepší, co měla. A to zejména v případě, když nakonec ztratí i nejlepší kamarádku, paradoxně proto, že ona už ji nepotřebuje, protože má nového přítele.

Jak to bývá s láskou, tak to bývá i s přátelstvím, vše jednou začíná a jednou končí. Chce-li být člověk šťastný, měl by mít svůj život nezávislý na ostatních. To znamená žít jeden stejný život – ať už je člověk sám, nebo má partnera a kamarády. Je totiž hrozně snadné sklouznout k tomu žít život ostatních. Když někdo žije život toho druhého, ztratí-li toho člověka, najednou má pocit, že ztratil „svůj“ život. Vyhněte se tomu a buďte stále především sami sebou!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Petra Maksymovová

Petra Maksymovová

Nuda není nic pro mě. Důležitý je pro mě čas, kterého si vážím. Svůj život chci prožít naplno a podle svých představ. Miluji cestování, slunce, léto, běhání a místa s výhledem. Můj život ovlivnil pobyt v Londýně a Lisabonu, Londýn mám hrozně ráda a zbožňuji cokoliv s ním spojené.

Zanechte komentář