Brazilská láska pro kokos

Na talíři / 8.11.2014

Ačkoliv kokos patří mezi exotické ovoce, které na české půdě téměř zdomácnělo, v Brazílii se těší nesmírné popularitě. A proč vlastně Brazilci tolik ujíždí na kokosu?

Kokosové palmy jsou v Brazílii asi tak stejně početné jako v Čechách jabloně. A s konzumací to vypadá stejně. K Brazílii patří neodmyslitelně dlouhé pláže a právě tam si dáte kokos a pijete brčkem kokosovou vodu, tzv. agua de coco. A navíc stojí pakatel, asi 20 korun.

Zdroj: photl.com

Zdroj: photl.com

Neodmyslitelné benefity kokosu

  • obsahuje vitamíny skupiny B, fosfor, draslík a železo
  • má vysoký obsah tuku (který je samozřejmě mnohem zdravější)
  • zvyšuje obranyschopnost a celkovou vitalitu
  • nalezne se pro něj hodně využití

Kokosové mléko

Kromě toho, že mléko se dá pít jen tak, používá se také do omáček. Pochází z hnědého kokosu, který se dá sehnat i u nás. Pokud vás užije na výrobu domácích produktů, můžete smíchat asi 300 g nastrouhané kokosové dužiny společně s 250 ml mléka. Necháte odstát a na závěr několikrát pasírujete přes síto. Každopádně dužina je výborná i samotná, já jsem jí třeba přimíchala do domácí granoly (ovesné vločky, med, ořechy, sušené fíky a kokos).

Zdroj: Kalamazadkhan, Wikimedia Commons

Zdroj: Kalamazadkhan, Wikimedia Commons

Zdroj: Mstroeck, Wikimedia Commons

Zdroj: Mstroeck, Wikimedia Commons

Kokosové tyčinky

Tohle je dobrota, která se v Brazílii prodává zejména na trzích. To sice vyžaduje trochu odvahu, poněvadž Brazílie není zrovna místem, kde byste se mohli procházet, jak se vám zachce. Brazilci milují sladká jídla, také proto jsou jedním z nejobéznějších národů (představy o sexy Brazilcích nejsou tak úplně pravdivé). Je to vlastně nastrouhaná dužina smíchaná s cukrem. Někdy jsou tyčinky obalené v čokoládě. Jednoduché a přesto dobré.

Využití kokosu v místních podmínkách?

Kromě toho, že si občas koupím kokos a použiji dužinu, tak ujíždím na kokosovém oleji. Je totiž výborný na pokožku a vlasy. Pokud si asi na hodinu před mytím vlasů vmasírujete kokosový olej do kořínků, údajně tak stimulujete jejich růst. Na druhou stranu nejsem moc fanouškem kokosové vody v krabičkách, ono to moc čerstvé není, chutná to úplně jinak a obsahuje hodně cukru.

Ačkoliv jsem zastáncem regionálních potravin a není úplně logické v našich podmínkách se shánět po kokosu a dalších tropických plodech, sem tam je příjemné si zpestřit život a dopřát si něco neobvyklého. A kokosem se nikdy nic nezkazí.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář