Tipy na listopadové výstavy

Design / 31.10.2014

Šedivé podzimní dny jsou jako stvořené pro hodiny strávené v galeriích. Přinášíme vám pět výstav, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. 

Bestsellers

GALERIE CZECHDESIGN

Vojtěšská 3, Praha 1
24. 9. – 7. 11.

Zajímá vás, jak vzniká písmo, jak vytvořit to nejpopulárnější a co mají vlastně takové „bestsellery“ společné? Pak zamiřte do GALERIE CZECHDESIGN. Projekt, který vytvořili studenti Ateliéru písma a typografie, vám umožní proniknout do tajů typografie, i když nepatříte mezi odborníky. V rámci výstavy se uskuteční také Design Menu – diskuzní večeře s autory projektu Bestsellers.

Vystavující: Jan Buble, Andrea Vacovská, Tereza Šmídová, Jan Horčík, Jan Buchtela, Petra Dočekalová, Nikola Giacintová, Matyáš Machat, Jakub Spurný, Nikola Klímová, Vojtěch Říha, Ondřej Kahánek

PRAGUE DESIGN WEEK

[one_fourth]

Dům U Minuty

Staroměstské náměstí
3.-9. 11.

[/one_fourth]

Sotva skončil pražský Designblok, už se na Prahu valí další přehlídka českého a zahraničního designu. Své brány Prague Design Week otevře 3. listopadu 2014 vůbec poprvé. Akce potrvá týden, tedy do 9. listopadu 2014, na Staroměstském náměstí v Domě U Minuty. Oproti jiným přehlídkám se zde budete moci seznámit nejen s tvorbou profesionálů z oboru, ale také s talentovanými amatéry.

Součástí programu budou především prezentace jednotlivých designérů, kreativců a návrhářů, kteří se budou také účastnit diskuzních panelů s diváky. Těšit se můžete mimo jiné i na Design Kino, přehlídku uměleckých videí zaměřených nejen na produktový design.

Heidi Levine – Válečná fotografka

NIKON PHOTO GALLERY
Újezd 19, Praha 1
10. 10. – 16. 11.

Nikon Photo Gallery připravila výstavu fotografky Heidi Levine u příležitosti jejího členství v porotě Czech Press Photo 2014.

A čím je tato výstava unikátní? V historii bychom našli jen hrstku žen, které se věnovaly válečné fotografii. Heidi Levine je jednou z nich a zachycení pohnutých lidských osudu na pozadí izraelsko-palestinského konfliktu se věnuje už třicet let. Svědectví ale také přináší i z ostatních kritických oblastí na Blízkém a Středním východě.

Zdroj: Prague Nikon Gallery, autor: Heidi Levine

Zdroj: Prague Nikon Gallery, autor: Heidi Levine

KomiksFEST! 2014

[one_fourth]

Praha
29.10. – 2. 11.

[/one_fourth]

Na začátku listopadu proběhne už 9. ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! Jako každý rok se můžete těšit na nová jména ve světě komiksu, výstavy, filmy, divadelní představení, workshopy a samozřejmě i komiksová alba.

KomiksFEST! 2014 zahájila 29. 10. vizuální divadelní představení skupiny TANTEHORSE v  La Fabrice. Během celého týdne pak budou probíhat akce na deseti místech po celé Praze. Vyvrcholením celého festivalu bude Komiksová sobota, která se uskuteční 1. listopadu v MeetFactory. O místech konání a všech akcích spojených s festivalem se dozvíte na oficiálních stránkách.

Pola-Cities II

Galerie Analogue

Vlašská 10, Praha 1
1.-15. 11. 2014

Fotograf Tomáš Mareček je znám tím, že se vyhrazuje současné digitální fotografii, která podle něj se snímky manipuluje a zkresluje je. A jak už napovídá sám název výstavy, v Galerii Analogue se můžete těšit na polaroidové fotografie z New Yorku, Montrealu, Barcelony nebo třeba i Berlína.

Vernisáž proběhne 1. listopadu 2014 od 19:00 v Galerii Analogue.

 Zdroj perexové fotografie: CZECHDESIGN

Izabela Nováková

Izabela Nováková

Zanechte komentář