Tenisový Turnaj mistrů s českou účastí

Sport / 1.11.2014

Autor:

Jak to vypadá u Tomáše Berdycha a Petry Kvitové s účastí na tenisovém Turnaji mistrů?

Ženská WTA má již svou kvalifikační část pro Turnaj mistryň za sebou, a tak má Petra Kvitová možnost se předvést v Singapuru jak na kurtu, tak v dlouhých šatech při tradičních galavečerech. Postupu na Turnaj mistrů v Londýně se přiblížil také Tomáš Berdych, který je zatím na sedmé příčce pro osm postupujících. Živé přenosy sledujte na bet365.

Oba naši zástupci si také polepšili v celkovém hodnocení ATP, respektive WTA. Tomáš Berdych díky poslednímu vítězství ve švédském Stockholmu poskočil na 6. příčku. Devětadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí sice první set s Bulharem Dimitrovem prohrál 5:7, následující dva sety však zvládl shodně v poměru 6:4, a mohl tak oslavit desátý titul v kariéře. Předskočil tak v předchozím pořadí šestého Japonce Nišikoriho a zaostává o 100 bodů za Španělem Ferrerem a zároveň svým historicky nejlepším výkonem. Turnaj mistrů se v mužském podání koná od 9. do 16. listopadu.

Tomáš_Berdych_(8971629513)

Tomáš Berdych díky poslednímu vítězství ve švédském Stockholmu poskočil na 6. příčku. Zdroj: Wikimedia Commons, Charlie Cowins

To čtyřiadvacetiletá Petra Kvitová si již svou slávu na Turnaji mistryň užívá. Po přepočtu bodů se jí v tabulce WTA podařilo přeskočit Rumunku Halepovou, a raduje se tak z 3. místa. Na turnaji v Šanghaji, který je dotován 6,5 miliony dolarů, jí los přiřadil do bílé skupiny Polku Radwaňskou, se kterou se setká v úterním utkání, dále pak Dánku Woznickou a Rusku Šarapovovou. Na turnaji není vzhledem k jeho charakteru lehké soupeřky. Ve druhé červené skupině se představí světová jednička a obhájkyně titulu Američanka Wiliamsová, s ní Rumunka Halepová, Kanaďanka Bouchardová a Srbka Ivanovičová.

Kvitová se představí na závěrečném turnaji již počtvrté za sebou. Při své premiéře v úspěšném roce 2011 dokráčela po wimbledonském triumfu až k titulu i na Turnaji mistryň, následně také k triumfu  ve Fed Cupu. V dalším roce odstoupila kvůli nemoci, vloni nestačila v semifinále na Číňanku Li-Na, která letos ukončila kariéru. Pro letošní rok si také stanovila za základní cíl postup ze skupiny. Duely to budou rozhodně napínavé, vzhledem k pozitivní bilanci s Radwaňskou 5:1 a vyrovnanou bilancí s Wozniackou 4:4 vede postup právě přes tyto 2 hráčky. Se světovou dvojkou Šarapovovou má zápornou bilanci 2:6 a utkání slibuje velkou bitvu.

Petra_Kvitova

Kvitová se představí na závěrečném turnaji již počtvrté za sebou. Zdroj: Wikimedia Commons, Carine06

Samotný pobyt v Singapuru začal pro Kvitovou příjemně. I přes šestihodinový časový posun se jí v exotickém městském státě líbí. Přepych je tu na každém kroku – hotel s bazénem na střeše a výhledem na přístav, tři kurty na trénování či obchodní dům hned vedle hotelu. Navíc skýtá zastřešený a před vlhkem a pravidelnými přeháňkami chráněný centrální kurt tvrdý povrch fialové barvy, což je Kvitové oblíbená varianta.  Nesplňuje sice ještě rychlostní kritéria, aby jí maximálně vyhovoval, každým dnem se nicméně stav zlepšuje směrem k přáním naší hráčky.

Celý tento týden se tak můžeme těšit nejen na výkony české jedničky, ale také nejlepších světových tenistek. Jak se bude Petře dařit? Postoupí ze skupiny a probojuje se až do finále nebo dokonce zvedne nad hlavu trofej pro vítězku? Sledujte a fanděte.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, HSV25

Generace21

Generace21

Zanechte komentář