Nový gastro trend: Obnažené dorty

Na talíři / 6.11.2014

Svět podlehl novému trendu – dortům BEZ krémové polevy. Přinášíme vám 10 inspirativních kousků, plných pestrých barev i chutí. Nechte se inspirovat, podlehněte.

Správná oslava si vždy žádá jedinečný dort. A pokud jste i vy milovníky módy a nových trendů, určitě jste již zaznamenali, kterým směrem se tvorba a aranžmá dortů začala ubírat. Tzv. obnažené dorty, neboli dorty bez polevy, jenž na první pohled budí dojem, že je autor nestihl dokončit, jsou hitem letošní sezony. Nejedna celebrita si nechala na svou svatbu či jinou slavnostní událost připravit takovýto typ dortu.

Výtečný dort z dílny Cacao Sweets & Treats z Grayslake, Ilinois / zdroj : instyle.com

Výtečný dort z dílny Cacao Sweets & Treats z Grayslake, Ilinois / zdroj : instyle.com

A v čem tkví ono kouzlo „nedokončených“ dortů? Jednoduchost a především aranžmá. To, co vás na první pohled na dortu musí zaujmout, je způsob, jakým je nazdoben.  Kreativitě se meze nekladou. Můžete použít živé květiny, ovoce, živé větvičky, polevy, jednoduše cokoliv, co bude vypadat skvěle a jedinečně. Pokud se vám „obnažený“ dort nelíbí, můžete malinko podvádět a jemňounce jej potřít krémem, který jste použili na vyplněný – slepení korpusů, aby to budilo „zašpiněný“ efekt.

Jednoduše pastva pro oči a chuťové buňky.

 

Zdroj všech fotografií: instyle.com 

Zdroj perexové fotografie: koláž z použitých fotografií, Kristýna Šopfová, Generace 21

Kristýna Šopfová

Kristýna Šopfová

Věčný snílek, částečná workoholička a absolutní milovnice jídla.

Zanechte komentář