extraliga, kometa, sezona 2014/2015

Prolomí Kometa smůlu a začne dávat góly?

Sport / 22.10.2014

Autor:

Tuhle otázku si klade asi každý fanoušek v Brně. Loňský finalista se v letošním ročníku Extraligy více než trápí. Blýská se nyní na lepší časy?

Brněnský celek v loňském ročníku zářil, ač k velkému zklamaní fanoušků nepřivezl do Brna mistrovský titul. Očekávání tedy byla logicky vysoká i od letošní sezóny. Leč hráčům jako by puk nedržel na hokejce a zlomyslný šotek jim patrně v šatnách tupí brusle. Od začátku Extraligy zvedli vítězně ruce nad hlavu jen ve čtyřech zápasech, plus další vyhráli po samostatných nájezdech. Nejdelší šňůra proher činila šest zápasů. Co teď ale s tím? Quo vadis, Kometo?

Děravá obrana a bezzubý útok

To je to, co od fanoušků uslyšíte nejčastěji. A není se čemu divit – skóre 32:44 není nic, čím by se chtěl hokejový klub chlubit. Po mnoha čachrech v sestavě už začala Kometa lépe hlídat defenzivu, bylo to znát už v zápase s Třincem v první polovně října. Ten ještě skončil prohrou, ale od té doby se brněnský celek pomalu dere vzhůru a dostává méně branek.

kometa brno, extraliga 2014/2015

Tlak na branku nechybí. Většinou ale soupeřům.

Brněnský útok se zjevně taky probudil, když hráči deklasovali pražskou Slávii vysoko 7:1, v zápase se nejvíce blýskl útočník Petr Ton. Hned vzápětí ale přišla studená sprcha ve vyrovnaném zápase s Mountfieldem, kde sudí Kometě neuznal vyrovnávací gól na 3:3. Brněnští tak museli opět sklopit hlavy.

Výkon se vyrovnává

Navrátilec ze zahraničního působení, Jakub Koreis, se nechal slyšet, že se nepříznivý vývoj určitě zlomí. A společně s týmem se o naplnění svých slov zasadil v zatím posledním zápase proti Liberci. Kometa předvedla po dlouhé době velmi pěkný hokej a vyrovnaný výkon jak v defenzivě, tak v útoku. Vítězství 3:1 je zcela zasloužené a srdce fanoušků ve Štatlu se plní nadějí. Bylo to ono blýsknutí na lepší časy? Necháme se překvapit. Sledujte Extraligu s námi.

Zdroj všech fotografií: hc-kometa.cz, autor Ivo Dostál.

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář