Co dělat, když je partner až moc hodný?

Vztahy / 26.10.2014

Mezi časté požadavky žen na muže patří laskavost a ochota pomoci. Co když to ale partner přehání a jeho chování je spíše vlezlé?

Mnoho žen touží po muži, co jim snese modré z nebe. Říkají, že jediné, co chtějí, je, aby byl hodný a přitažlivý, na ničem jiném jim nezáleží. Když se ale z hodného muže stane až příliš hodný, zatouží po „zlounovi“ a začnou uvažovat o rozchodu. Jak takové situaci předejít?

Promluvte si

První, zásadní věc je v klidu si s partnerem promluvit. Kdo se ve vztahu odhodlá říci, co mu nevyhovuje, je na půli cesty problém vyřešit. Myslete na to, že řešíte velmi citlivé téma a bylo by velmi nevhodné při rozhovoru zvyšovat hlas a používat sprostá slova. Vysvětlete partnerovi, že si velice vážíte jeho milého chování k vám, ale že všeho moc škodí. Je krásné, když vám partner otevře dveře nebo pro vás uvaří večeři, ale nemusel by vám odkývat vše, i když s tím vlastně vůbec nesouhlasí.

Nečekejte zázraky

Pokud se partner rozhodl, že mu stojíte za změnu chování, můžete se zaradovat. Při společné snaze to dokážete, ale hned to nebude. Představte si, jak by bylo vám, kdyby vás někdo nutil změnit se ze dne na den. Partner je zvyklý, že vy jste ve vztahu šéfová, a bude mu chvíli trvat, než se naučí říkat: „Ne, tohle se mi nelíbí, chtěl bych to udělat jinak.“ Radujte se i z maličkostí. Chtěla jste s partnerem koukat na Sex ve městě a on vám řekl, že o to nestojí? Nebojte se jeho snahu ocenit.

Hádka překazí všechno vaše snažení - zkuste se jí vyhnout!  Zdroj: foter.com, Sharon Mollerus

Hádka překazí všechno vaše snažení – zkuste se jí vyhnout! Zdroj: foter.com, Sharon Mollerus

Nenervujte se

Partner pomalu, ale jistě přebírá otěže ve vašem vztahu a může se stát, že vás jeho snaha prosazovat vlastní názory a nápady bude chvílemi štvát. Vy už nejste ta, která ovládá partnerovo chování. Už mu neurčujete, co smí a co ne. Když budete mít potřebu partnerovi jeho snahu vyčíst, protože vy jste přece ta, podle které by se měl řídit, párkrát se zhluboka nadechněte a dobře si rozmyslete, jestli je to opravdu to, co chcete! Nebojte, brzy si zvyknete, že ve vztahu není jen po vašem.

Vytvářejte příležitosti k žárlení

Váš partner vám říká, že jste jeho jediná a s nikým jiným nechce trávit čas. Těší vás to, ale zároveň trochu nudí. Jen si to představte: co kdyby pozval svou kamarádku na skleničku vína? Netěšila byste se pak, až v centru jeho pozornosti budete zase vy a nikdo jiný? Zkuste partnerovi navrhnout, že mezitím, co vy budete se svou kamarádkou koukat na dojemné seriály, on může pozvat svou bývalou spolužačku třeba na kafe.

Spolupráce ve vztahu je klíčem k řešení krizí. Zdroj: foter.com, Michael Patterson

Spolupráce ve vztahu je klíčem k řešení krizí. Zdroj: foter.com, Michael Patterson

Přitvrďte v sexu

I partnerova dominantní role v sexu mu může pomoci zbavit se pocitu vaší nadřazenosti. Řekněte mu, že si s vámi může dělat, co chce. Uvidíte, že to posílí jeho sebevědomí, a sex bude lepší, než kdy dřív.

Važte si ho

Stačí se podívat všude okolo vás. Vzpomeňte si, jak vám kamarádka plakala do telefonu, že ji její partner podvedl, druhá kamarádka se trápí, že se jí ten „blb“ už dva týdny neozval… Vy si můžete oproti některým ženám pískat. Váš partner vás s největší pravděpodobností nikdy nepodvede a nenechá vás na holičkách, když budete v tíživé situaci.

Neztěžujte si to

Nedávejte partnerovi příležitosti být až moc hodný – uškodíte tím sobě i jemu. Vyhněte se žárlivým scénám a SMS, ve kterých ho byť jen trochu vydíráte. Chovejte se k němu fér a to samé vyžadujte i vy od něj. Uvidíte, že brzy budete ve vztahu mnohem štastnější.

Máte zkušenosti s přespříliš hodným partnerem? Jak jste řešily tuto situaci vy? Pomohl vám tento článek? Nebojte se nám ozvat!

Zdroj perexové fotografie: foter.com, Pedro Ribeiro Simões 

Martina Mikulášová

Martina Mikulášová

Studentka gymnázia, která se skoro pořád něčemu směje. Má ráda psaní a jednou by se jím chtěla živit. Mezi její další zájmy patří fitness, fotografování, lezení po skalách, orientační běh a konzumace jídla. Kontaktovat ji můžete na: martina.mikulasova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory