Otrokovice znovu prohrály. Vítkovice zdolaly Chodov

Sport / 23.10.2014

Pardubice zvítězily jednogólovým rozdílem v Ostravě, která zůstává nadále bez bodu. Pátou porážku zaznamenaly také trápící se Otrokovice.

Pět zápasů měla na svém programu tento víkend florbalová Autocont extraliga. Již ve středu podlehla v pražském derby Sparta Střešovicím 1:6. Sparta si spravila chuť v dalším pražském derby, když porazila Bohemians 7:2, a nadále se drží na druhém místě tabulky. Z výhry se radoval také Tatran Střešovice, který v sobotu zdolal Brno 6:4. Chodov absolvoval o víkendu dva zápasy a vytěžil z nich tři body, když nejdříve vyhrál v Otrokovicích a poté prohrál ve Vítkovicích.

Sparta se nadále drží na špici tabulky

AC Sparta Praha, to je v letošní sezony úplně jiný tým, než na který jsme byli zvyklí z posledních let. První porážku v sezoně poznala Sparta až po porážce od favorizovaného Tatranu. Ta ale Spartu nerozhodila, svoji formu potvrdila i v duelu s FbŠ Bohemians.

Začátek utkání byl z obou stran velmi tvrdý a hráčům Sparty se tvrdost vyplatila ve 13. minutě. Ondřej Svatoš svým důrazem na brankovišti dokázal vsítit první branku pro hostující celek. Druhá třetina byla jasně v režii Sparty. Ve 31. minutě vedli hosté o tři branky. První branku Bohemky vstřelil Jakub Šárka, nicméně třígólový rozdíl vrátil hostům Martin Rebro. Ve 3. třetině si Sparta v poklidu držela své vedení a nadále přidávala další branky. Ukazatel skóre se zastavil na čísle 2:7 pro Spartu.

Sparta má tento ročník výborně rozehraný a vypadá to, že se tento rok vyhne záchranářským bojům. Bohemians se ziskem čtyř bodů určitě spokojeni nejsou. Svůj bodový zisk budou mít šanci navýšit v Mladé Boleslavi, která je ale v této sezoně největším kandidátem na titul.

Náročný víkend zvládl Chodov na padesát procent

Florbalisty pražského Chodova čekali o víkendu zcela rozlišní soupeři. Panteři z Otrokovic zatím nemůžou najít pohodu z předchozích let a stále se krčí na posledním místě tabulky. Naopak Vítkovice patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co extraliga nabízí, a potvrzují to i tento rok.

Hráči Chodova si lepší vstup do utkání v Otrokovicích ani nemohli přát. Po deseti minutách vedli 4:0 a s domácími „Pantery“ to vypadalo velice špatně. Otrokovice sice svoji hru zlepšily, ale do konce první části se jim podařilo vstřelit pouze jedinou branku. Domácí vstoupili aktivněji i do 2. třetiny, ale skórovat se jim nepodařilo. Právě střílení branek je pro otrokovické florbalisty největším problémem v této sezoně. Otrokovičtí se nakonec dočkali druhé branky z hole Matěje Kostky, nicméně sami do konce utkání třikrát inkasovali a podlehli hostům z Chodova 2:7.

V neděli čekal chodovské mužstvo poněkud tvrdší oříšek, kterým byl loňský a předloňský mistr z Vítkovic. I do druhého víkendového utkání vstoupili chodovští velmi dobře. Po 1. třetině vedli nad mistrem 2:0 a i ve druhé části zápasu byli lepším týmem. Ve 30. minutě trefil ve vlastním oslabení tyčku domácí klece Ondřej Mikeš. O minutu později ale dokázali vítkovičtí přesilovku využít a snížili na rozdíl jednoho gólu. Jednogólový rozdíl ale netrval dlouho. O minutu později vstřelil Tom Ondrušek gól na 3:1.

Ve 3. Třetině předvedli domácí, proč patří mezi nejlepší celky extraligy. Během jedenácti minut dokázali díky brankám Šebesty, Heczka a Delonga otočit utkání ve svůj prospěch. Na 5:3 ještě zvyšoval Hubálek. Chodovští ale zbraně nesložili a tři minuty před koncem se jim podařilo stáhnout rozdíl na jediný gól. V poslední minutě pak Kotlas nastřelil druhou tyčku v utkání. Víc hráči Chodova už nestihli a s Vítkovicemi prohráli 5:4.

Vítkovice v této sezoně ještě neztratily bod a jsou na třetím místě tabulky. Chodovu patří sedmá pozice, se kterou určitě není spokojen.

Pardubice vyhrály podruhé v řadě

Špatně vstoupili „Sokolové“ z Pardubic do letošní sezony. Po prvních pěti kolech neměli na kontě žádný bodový zisk. To se změnilo až v utkání proti Bohemians, které Pardubice vyhrály 8:7 po nájezdech a na své konto si připsaly první dva body. Na první bodový zisk chtěli Pardubičtí navázat i v Ostravě proti trápícímu se FBC.

Průběh utkání byl vyrovnaný po celých šedesát minut i přesto, že Pardubice v 11. minutě vedly 2:0. Domácím se podařilo do konce třetiny snížit. V úvodu 2. třetiny navýšil náskok Sokolů Teichman, který neměl problém po přihrávce Buriana zamést míček do prázdné branky. FBC Ostrava se nevzdala a v polovině utkání dvěma slepenými góly vyrovnala jeho průběh. Do poslední dvacetiminutovky šly oba týmy za nerozhodnutého stavu. Tady hosté dvakrát vedli, ale domácím se pokaždé podařilo vyrovnat. Pět minut před koncem rozhodl o výhře hostů kanonýr Martin Zozulák.

Pardubičtí se díky vítězství v Ostravě posunuli na osmou příčku, která zaručuje postup do play-off. FBC Ostrava zůstává týmem, který ještě nedokázal bodovat.

Tatran znovu zvítězil

Utkání mezi Tatranem a Brnem mělo jasného favorita, kterým nemohl být nikdo jiný než střešovický Tatran. Utkání bylo specifické tím, že se konalo ve sportovní hale v Jindřichově Hradci, kam si našlo cestu přibližně 450 diváků.

Ten, kdo očekával jednoznačný průběh utkání, se zmýlil. Brněnští „Buldoci“ kousali celé utkání. Hlavní postavou Brna byl mladý Jakub Mendrek, který byl u všech branek Brňanů. „Buldoci“ téměř celé dvě třetiny vedli, když hrozili především smrtícími protiútoky, které se Střešovicím nedařilo bránit. Tatran Střešovice se poprvé dostal do vedení až ve 43. minutě. Brno sice dokázalo zásluhou Mendreka vyrovnat na 4:4, ale zkušenější Tatran dvěma góly v závěru rozhodl o svém vítězství 6:4.

Tatran se tedy posunul na první místo tabulky, kde má náskok tří bodů na druhou Spartu a třetí Vítkovice, které ale mají zápas k dobru. Čtvrtá Mladá Boleslav má k dobru dokonce dva zápasy a dá se očekávat, že právě ona se ujme vedení v soutěži.