Del Piero

Del Pierův spoluhráč Eliáš se parádně trefil v indické Superlize

Sport / 21.10.2014

Autor:

V nově vzniklé indické lize hraje i několik Čechů a bývalý hráč Jablonce Pavel Eliáš se postaral o výbornou propagaci českého fotbalu.

Indian Super League – to je fotbalová soutěž, která letos vznikla v Indii vedle již fungující nejvyšší ligy I-League. Cílem bylo vyhoupnout fotbal v zemi na vrchol popularity – a tomu měla dopomoci i některá zajímavá pravidla ligy. Povinné angažování alespoň jednoho „hvězdného hráče“ či minimální počet sedmi cizinců tak platí pro každý klub Superligy.

Osm českých legionářů

Vedle zvučných jmen – jako třeba Alessandro Del Piero nebo David Trézéguet – se do Indie nechala zlanařit osmička českých hráčů. O první český gól v tamní lize se postaral ve druhém kole sparťanský odchovanec Jakub Podaný, když v poslední minutě pečetil výhru 2:0 Kalkaty nad North East United. Nejhezčí česká trefa přišla o pár dní později a postaral se o ní Pavel Eliáš v zápase právě proti Kalkatě.

Výjimečný střelec se trefil výstavně

Během osmi let se v lize za Jablonec trefil osmkrát, v Dillí svůj roční gólový průměr naplnil hned v prvním zápase, ve kterém se objevil na hřišti. Po centru Del Piera se míč odrazil před pokutové území, kde se do něj bez přípravy opřel český záložník a křížnou střelou vymetl šibenici domácí branky. Gól znamenal vyrovnání na 1:1, což vydrželo až do konce zápasu. Eliášův spoluhráč Marek Čech ani napodruhé příležitost v bráně nedostal.

Koller ani Berger se k profesionálnímu fotbalu nevrátili

V Indii dále působí Miroslav Slepička, Jan Šeda, Jan Štohanzl, Pavel Čmovš a Tomáš Josl. Před startem ligy byla často skloňována jména jako Jan Koller, Patrik Berger či Milan Baroš. „Se všemi jsem o tom mluvil, zajímá je to. Výplaty hráčů by odpovídaly tomu, co se dá vydělat v týmech středu tabulky německé bundesligy,“ řekl tehdy agent Pavel Paska. Nikdo z nich se ale nakonec zlákat nenechal.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, calciomercato24

Jakub Rygel

Jakub Rygel

Filmový fanoušek, seriálový maniak a sportovní nadšenec.

Zanechte komentář