Barvy, teplé svetry, horká káva – radujte se z podzimu!

Krása a móda / 1.11.2014

Propršené večery, kořeněná káva, procházky barevným listím a dýně všude kolem nás! Co máme na podzimu nejradši? Pojďte si zvednout náladu.

Co si budeme nalhávat, začátek podzimu je depresivní. Tečka. Horké dny skončily, krátké šatičky musí opět do skříně, začíná škola, práce je víc než obvykle a my pomalu propadáme depresi při pohledu na fotky pořízené během žhavých letních nocí. To všechno je krutá realita, bohužel.

3a759c876324cfdeb5e284add1cf468d

Autor: Tim Larry

To by byla ale jen ta horší část, začátek. Když se však smíříme s tím, že je zkrátka konec, nastává ono další, o moc hezčí období. Přichází opravdový podzim, plný pletených svetrů, horké kávy, procházek a dýní. Krásných maličkostí je všude kolem spousta, jen je mnohdy bohužel nevidíme. Proto jsem udělala průzkum a nyní vám ukážu, co shledáváme my v redakci na podzimu nejkrásnější. Uvařte si proto kořeněnou kávu, pohodlně se posaďte, inspirujte se a radujte se!

• Propršené večery strávené u krbu s knížkou

Tak nějak bych popsala podzimní ráj. Chvíle jenom pro mě, za žáru ohně a kapek bušících do oken, to si nechám líbit. (A jen mezi námi, funguje to i bez  krbu.)

• Huňaté svetry, cardigany a teploučké Uggs

Konečně přichází ta chvíle, kdy můžeme vyměnit těsné topy za obří svetry a vklouznout do chundelatých válenek, no není to nádhera?

• Módní bible

Není určitě náhoda, že nejočekávanější číslo české ELLE vychází právě v září. Možná je tu proto, aby nás zbavilo depresí, možná taky ne. Každopádně tu JE a my jsme za to moc vděčné!

• Obří šály

4008b1ff8f6e211a41ef12ce8af0e880

Autorka koláže: Christine Walley

• Polibek v dešti

Ano, jsem si vědoma toho, že prší i v jiných ročních obdobích, ale jaká je pravděpodobnost, že  v létě začne hrozivá bouřka právě v tu vhodnou chvíli? Na podzim je zkrátka příležitostí nejvíc, tak šup ven a deštníky nechte doma.

• Procházky barevným listím s horkou kávou

Tahle odpověď zazněla v redakci nejčastěji. Na podzim jsou poslední večery, které lze trávit venku, aniž by vám zimou zfialověly ruce, a toho by byla škoda nevyužít. Když k tomu přidám vůni horkého Pumpkin Spice Latte  ze Starbucks, máme tu další ideální večer, co říkáte?

Ryan Blyth

Autor: Ryan Blyth

• Vonné svíčky

• Nákupy nového oblečení

Nový kabát zkrátka potřebujete.

Nový svetr taky, přece nechcete umrznout.

No a bez teplých bot to nepůjde. Nepřipomíná vám to něco?

• Dýně všude kolem nás

Farmářské trhy jsou jich plné, restaurace nabízejí dýňové polévky a kavárny koláče. Jsou všude kolem nás, tak nastupte, stejně jako Popelka, do dýňového kočáru  a nechte se unést do podzimního světa chutí.

• Vrstvení

Kdy jindy ukázat nové tričko, vestu a šálu najednou?

• Jablka, kaštany, všechno sezónní prosím!

• Barvy

Oranžová, červená, vínová, zelená, žlutá, všechno je povoleno. Nebojte se a oblečte se do stejně krásných barev jako podzimní listí, den bude hned veselejší!

Žlutý a zelený kabát Zara, oranžový Kaban Modelleri

Žlutý a zelený kabát Zara, oranžový Kaban Modelleri

Jak vidíte, vždycky se najde něco, z čeho se můžeme radovat. I když máte hromadu problémů a práce nad hlavu, zastavte se. Jen na chvíli. Vnímejte to, co jste dřív přehlíželi. Věřte mi, uvědomíte si, v jakém spěchu žijeme, a pak vás překvapí, jak vám dokáže obyčejná veverka v parku vykouzlit úsměv na tváři. Zamilujte si podzim!

Zdroj perexové fotografie: Thomas Newman

Veronika Tázlerová

Veronika Tázlerová

Studium, káva, móda, jazyky, knihy, cestování, psaní... Co víc říct? Sledujte mě i na instagramu @veronikatazlerova

Zanechte komentář