Electro Swing Fever zahájila v Brně novou sezónu

Hudba Kultura / 22.10.2014

Populární electro-swingová párty se po prázdninách vrátila na místo činu. Tentokrát ještě pompéznější než kdy dřív a s Mydy Rabycad k tomu!

Páteční večer patřil na Flédě fenoménu současné hudby, electro-swingu. Konala se zde totiž další velkoformátová electro-swingová akce s názvem Electro Swing Fever, kterou stejně jako Swing It! pořádá Electro Swing Bohemia.

TIP REDAKCE: Přečtěte si také naši reportáž ze Swing It!

Ještě větší než velká

Zahájení sezóny Electro Swing Fever proběhlo opravdu ve velkém stylu. Kromě skvělé hudby v podání DJů, ale i živé kapely nechyběl ani tradiční fotokoutek, holičský pop-up shop pro pány (Local Barber Shop) a nově také kadeřnický pop-up shop pro dámy (Michaela Lysková), dobové dekorace, projekce a samozřejmě něco sladkého i slaného na zub, o což se tentokrát postarala brněnská foodblogerka Kristina alias Děvče u plotny.

Po divokém tancování to chce pořádně doplnit energii! Tentokrát občerstvení připravila foodbloggerka, která si říká Děvče u plotny.

Po divokém tancování to chce pořádně doplnit energii! Tentokrát občerstvení připravila foodbloggerka, která si říká Děvče u plotny.

Mydy Rabycad live!

V úvodu večera to za DJským pultem rozjeli pražský Max W. a brněnský Papa Django. Po nich následovalo to, na co se všichni těšili asi nejvíce, a to živé vystoupení české electro-swingové skupiny Mydy Rabycad v čele s rusovlasou zpěvačkou Žofií Dařbujánovou.

Mydy Rabycad poslouchám už nějaký ten pátek, naživo jsem je však slyšela poprvé až teď. A že to byla pecka! Žofie mě zaujala kromě úžasného hlasu i vizáží – kolem očí s dlouhými řasami měla zlaté třpytky a na sobě flitrový top, nadýchanou sukni a třpytivé boty na vysokém podpatku.

Mydy Rabycad. Zleva Žofie Dařbujánová (zpěv) a Jan Drábek (baskytara).

Mydy Rabycad. Zleva Žofie Dařbujánová (zpěv) a Jan Drábek (baskytara).

Kromě nám už dobře známých písniček z prvního alba, z nichž za nejlepší považuju Cigarette Smoke, Blind a Drowning, představila tato čtyřčlenná formace také první singl z alba chystaného.

Little party never killed nobody

Abychom si chvíli odpočinuli, po Mydy Rabycad jsme měli možnost zhlédnout akrobatickou show v podání Cirkus TeTy, jejichž specializací je zejména závěsná akrobacie.

Pak už ale na scénu přišli Swing Thing a Papa Django, dvojice DJů, která vždy roztančí celou Flédu, a nezůstala na nikom ani nitka suchá! Ve stejně divokém tempu pokračovala také trojice DJů, která k nám přijela až z daleké Malty, Electro Swing Malta. O dojezd se pak postarali Paolo di Maki a Max W.

Electro Swing Malta.

Electro Swing Malta.

Hodnocení

Na electro-swingové akce, které pořádá Electro Swing Bohemia, chodím už od února letošního roku. Zcela objektivně však musím říct, že nabitější program a divočejší párty jsem ještě nezažila!

Zdroj všech fotografií: VLN Productions

Zdroj videí: YouTube.com

Silvie Kostovská

Silvie Kostovská

Studentka bohemistiky a hispanistiky, nelítostný grammar nazi, nenapravitelný shopaholik, kavárenský povaleč, blázen do kultury, vášnivý pisálek s fetiší na očuchávání knížek, Brňák duší, cestovatel tělem a milovník dobrého jídla (zejména sladkého), toť moje maličkost. Na Generaci 21 zastávám post editorky sekce Na talíři. Kromě Generace píšu ještě blog Twenties girl (twentiesgirl.wix.com/twentiesgirl).

Zanechte komentář