Doplňkománie

Krása a móda / 22.11.2014

O oblečení, které vám v šatníku nesmí chybět, toho bylo napsáno už spousta. Ale co módní doplňky?

Co si vzít, abyste vylepšily (nebo zkazily) celkový dojem? Kdy je doplňků moc a kdy málo? A jaké kousky vůbec máte mít po ruce ke svému oblečení?

NASAĎTE KLOBOUKY 

Sluneční brýle jsou skvělým módním doplňkem.  Zdroj fotografie: archiv autorky.

Sluneční brýle jsou skvělým módním doplňkem. Zdroj fotografie: archiv autorky.

Módní doplňky pomáhají našemu outfitu vytvářet celkový dojem. Mohou to být brýle, šperky, pásky, kabelky, šály a šátky. Celkový dojem vytváří také líčení a podle některých i nehty. Letos patří k nejvíce trendy módním doplňkům například šály a pokrývky hlavy. Nemusíte si pořizovat novou pletenou čepici, této sezoně velí klobouky. Léto plynule přešlo v podzim, ale slaměné klobouky, které hrály o prázdninách prim,  se neztratily ani na podzim. Jen se objevily jejich teplejší varianty – vlna či semiš. Pořídit si můžete klasiku – černý, ale C&ATakko nabízí i barevné modely – šedé a vínově červené. Pokud jste odvážná, existují však i mnohem výraznější barvy.

KOLEM KRKU

Kolem krku patří šályšátky. Čím víc jich máte, tím lépe pro vás. V redakci jsme se ale shodly, že co vám rozhodně nesmí chybět, je černá šála či černý šátek. Nevadí mi je nosit i v létě, je to pro mě zkrátka celoroční módní doplněk. Nejradši mám černou šálu prošívanou bílou vlnou, která se hodí zkrátka ke všemu. Letos najdete spoustu barev, jako třeba šedou, krémovou, bílou, či již zmíněnou vínově červenou. Módním doplňkem je také kabelka. Nejlépe velká a černá, která se hodí ke všemu a vše se do ní vejde. Pravidlu, že boty mají ladit s kabelkou, už pomalu odzvonilo, přesto se najdou ženy, které toto pravidlo stále dodržují. Letos ale nemusíte mít kabelku jen černou – pořiďte si tašku v jakékoliv barvě – barvy jsou tuto sezonu na tahu. 

BLÝSKNĚTE SE

Asi nejlepším módním doplňkem jsou šperky. Zlaté, stříbrné, barevné, chirurgická ocel – škála je opravdu obrovská. Na podzim zazáříte s květinovými náhrdelníky. Trendem je letos jedna náušnice. Ta ale musí být nevšední a elegantní. A rozhodně si pořiďte i kožený náramek. Módním doplňkem mohou být také hodinky či brýle. U brýlí platí, že čím větší, tím lepší. A když si je pořídíte ještě v nevšední barvě, rozhodně vás lidé nepřehlédnou.

A NA ZÁVĚR 

Celkový dojem vytváří i líčení a laky na nehty. Laků na nehty je spousta, nejvíce se ale nosí ty v neutrálních odstínech – bílá a černá. Oblíbená je letos také vínově červená, rudá a spousta dalších. A jak to máte s módními doplňky vy?

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Bára Urbanovská

Bára Urbanovská

Jsem kreativní, ráda píšu, ráda jím, ráda čtu a hodně spím. Mám ráda plavání, pilates, umění a hudbu. Moc ráda fotím a učím se cizí jazyky - angličtinu, ruštinu, němčinu a španělštinu. Nejradši ale mám jazyk český.

Zanechte komentář