Sparta přerušila vítěznou sérii Třince. Zlín potřetí v sezoně vyhrál

Sport / 19.10.2014

Ve 14. kole Tipsport extraligy skončila vítězná série Třince, který doma podlehl Spartě. Královéhradecký Mountfield vyhrál počtvrté v řadě.

Velmi vyrovnané výsledky přineslo závěrečné kolo první čtvrtiny extraligové soutěže. Hned na šesti stadionech se radoval vítěz jednogólovým rozdílem. Dvougólovým rozdílem zvítězily pouze Pardubice v Litvínově, které zároveň Vervu vystřídaly na 2. místě tabulky. Plzeň porazila Vítkovice 2:1 a prodloužila jejich sérii bez bodu na osm zápasů. Zlín se v pražské O2 Aréně dočkal svého třetího vítězství v tomto ročníku extraligy. Liberec si připsal na své konto dva body za výhru po nájezdech v Mladé Boleslavi. Dva body získali také hráči Olomouce, kteří porazili Karlovy Vary 3:2 po prodloužení.

Šlágr kola zvládla lépe pražská Sparta

Vyprodaná Werk Arena sledovala utkání mezi domácím Třincem a Spartou. Domácí se před začátkem utkání mohli pyšnit bilancí osmi výher z posledních osmi zápasů. Devátou výhru v řadě se ale Ocelářům přidat nepodařilo. I přes porážku se Spartou zůstávají Oceláři na prvním místě extraligové tabulky.

Třinečtí vstoupili do utkání vlažněji a už ve 3. minutě byla slyšet tyč Hrubcovy branky po střele Barinky. Zatímco střela Barinky brankou neskončila, tak přečíslení Pecha a Kumstáta ve vlastním oslabení už ano. Domácí své zaváhání napravili v další přesilové hře, která se jim naskytla ve 2. třetině.  Na brankovišti předvedl svůj důraz Daniel Rákos a vyrovnal na 1:1. Oceláři byli po vyrovnání lepším týmem, jenže šance Orsavy a Novotného gólem neskončily. Čtyři minuty před koncem rozhodl o vítězství Sparty v přesilové hře Daniel Přibyl. Na výsledku utkání nic nezměnila ani závěrečná power-play.

Zaváhání Třince chtěl využít druhý Litvínov, který doma hostil třetí Pardubice. Do utkání ale vstoupili lépe Pardubičtí a po střele Radila se ujali vedení. Domácí Verva dokázala vyrovnat a na konci 1. třetiny měla výhodu trestného střílení, které ale Šrámek něproměnil. Litvínov se dostal do vedení ve 32. minutě, kdy po střele Ručinského dorážel za záda bezmocného Kristiana Lukeš. Gól do šatny z hole Petra Sýkory posadil do sedla hostující celek. Pardubice navíc v úvodu poslední dvacetiminutovky přidaly dva góly v rozmezí 52 sekund a odvezly si vítězství 4:2.

Pardubice díky tomuto vítězství vystřídaly Litvínov na druhém místě.

Pražská Sparta skórovala v Třinci dvakrát a radovala se z vítězství. Zdroj: www.hcsparta.cz, Pavel Draslar

Pražská Sparta skórovala v Třinci dvakrát a radovala se z vítězství. Zdroj: www.hcsparta.cz, Pavel Draslar

Slavia prohrála s posledním Zlínem

Zlín si připsal první vítězství na venkovním hřišti. Slavii porazil 2:1 a rozšířil počet bodů na devět. Hosty poslal do vedení přesilovkovým gólem Holík. V úvodu 2. třetiny zvyšoval na rozdíl dvou gólů Říčka. Za domácí se na konci utkání prosadil Doležal, ale čtvrtou porážku Slavie v řadě odvrátit nedokázal. Zlínští i přes vítězství zůstávají na posledním místě tabulky. V dalším kole zajíždějí do Mladé Boleslavi, které budou chtít oplatit porážku z úvodního utkání.

I přes porážku dokázala Mladá Boleslav bodovat po čtvrté v řadě. Na domácím ledě podlehla Liberci 3:4 po samostatných nájezdech. Pro domácí se utkání nevyvíjelo vůbec dobře. V polovině utkání prohrávali 0:2, ale ještě do konce 2. třetiny se o vyrovnání postarali Broš a Látal. Poprvé poslal Středočechy do vedení Mikulík. Za hosty vyrovnával pět minut před koncem Bakos. O vítězství hostů rozhodl jediný proměněný nájezd, jehož exekutorem byl Petr Vampola. Pro Liberec se jednalo o druhou výhru pod novým trenérem Čadou.

Po domácí porážce s Olomoucí a prohře v Pardubicích chtěla Plzeň konečně bodovat. V cestě jí stály Vítkovice, které se poslední zápasy trápí a nebodovaly už v sedmi po sobě jdoucích utkáních.

V Plzni padaly branky především v přesilových hrách. Nejprve se ale ve hře 5 na 5 prosadil domácí Vojtěch Mozík. Poté už následovaly přesilovkové góly. Vítkovičtí dvakrát prohrávali o gól a pokaždé dokázali vyrovnat. Z Plzně nakonec stejně odjížděli bez bodu. O výhře domácích rozhodl v 57. minutě Tomáš Divíšek. Plzeň tedy dokázala po dvou utkáních zvítězit. Vítkovičtí čekají na své další extraligové body od 18. října.

Zlínští se mohli radovat z prvního venkovního vítězství. Zdroj: hokej.zlin.cz, Jiří Zaňát

Zlínští se mohli radovat z prvního venkovního vítězství. Zdroj: hokej.zlin.cz, Jiří Zaňát

Hradec Králové porazil Brno

Do východočeské metropole zavítala brněnská Kometa. Oba týmy své poslední zápasy vyhrály. Hradec měl za sebou tři výhry v řadě, Kometa Brno dvě a pomalu se začínala odrážet ode dna extraligové tabulky. Toto utkání bylo označeno jako rizikové, což se v průběhu utkání bohužel potvrdilo, když se v sektoru brněnských fanoušků rozhořely dýmovnice.

Slušně zaplněný ČEZ Stadion sledoval velmi dramatické utkání. Domácí na svého soupeře doslova vlétli. Už ve 3. minutě se prosadila hradecká první formace, když Mertl vystřelil od modré a Jaroslav Kudrna dorazil puk za Čiliakova záda. Radost domácích ale neměla dlouhého trvání. V 6. minutě si našel místo mezi kruhy kanonýr Petr Ton a překonal Kantora. Obrovskou šanci Šimánka na konci 1. třetiny dokázal Čiliak zlikvidovat.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji opět domácí a opět se prosadili jako první. Jednou rukou protlačil kotouč do brněnské branky kapitán Mountfieldu Jiří Šimánek. Hosté dokázali znovu rychle odpovědět. Tentokrát se prosadil Leoš Čermák. Na konci 2. třetiny hosté překonali Kantora potřetí, nicméně rozhodčí po patnáctiminutové debatě s videorozhodčím gól neuznal. Ve třetí třetině rozhodl o vítězství domácích Tomáš Knotek.

Jedním ze střelců včerejšího utkání byl i domácí Erik Hrňa. Zdroj: www.hc-olomouc.cz, Karolína Martinková

Jedním ze střelců včerejšího utkání mezi Olomoucí a Karlovými Vary byl i domácí Erik Hrňa. Zdroj: www.hc-olomouc.cz, Karolína Martinková

Na desáté místo se po výhře nad Karlovými Vary posunula Olomouc. Domácí v utkání vedli po brance Ráce. Za hosty srovnal na konci úvodní třetiny Skuhravý. Na další branku čekali diváci v Olomouci až do 56. minuty. Jednogólový náskok vrátil domácím z přesilovky Hrňa, ale Západočeši dokázali rychle vyrovnat. V prodloužení rozhodl o výhře domácí Mory Martin Cibák.