Vítkovická mizérie pokračuje. Kometa nasázela Slavii sedm gólů!

Sport / 17.10.2014

Oceláři vyhráli poosmé v řadě a mají náskok šesti bodů na druhý Litvínov. Zlínská ztráta na příčky zaručující play-off opět narostla.

Hokejisté brněnské Komety ve 12. kole deklasovali na domácím ledě pražskou Slavii a připsali si na své konto druhé vítězství v řadě. Naopak Vítkovice pokračují ve špatných výkonech, když doma podlehly i nováčkovi z Mladé Boleslavi. Pro domácí to byla již šestá porážka v řadě. Na výborné výkony navázaly týmy Třince a Litvínova, které dále vévodí extraligové tabulce. V televizním utkání podlehla domácí Olomouc Hradci Králové.

Třinec opět nezaváhal

Třinečtí Oceláři zajížděli k extraligovému utkání na led loňského mistra ze Zlína. Jenže loňskému mistrovi se v této sezoně absolutně nedaří a se šesti body se krčí na posledním místě tabulky.

Mírnou převahu v 1. třetině měl tým domácích díky pěti přesilovým hrám. Zlínští je však nedokázali využít, stejně jako Oceláři, kteří měli dvě přesilové hry. Po prvních dvaceti minutách šly týmy do kabin za nerozhodnutého stavu. Ve 28. minutě se hosté radovali z první branky, když Adam Rufer dobře tečoval nahozený kotouč. Třinec vstřelená branka posadila na koně a od poloviny zápasu byl lepším týmem. Problémem domácích byly jednoznačně přesilovky. Nejenže v nich nedokázali skórovat, ale navíc ve dvou z nich inkasovali. Za hosty se trefil Martin Adamský a Jakub Orsava. Výhru hostů 0:4 zpečetil v 57. minutě Zbyněk Irgl.

Třinečtí se radovali ze vstřelené branky celkem čtyřikrát. Zdroj: commons.wikimedia.org, Pavel Ševela

Šlágr kola zvládl Litvínov

Utkání 12. kola se hrálo v Praze, kde se mezi sebou střetly celky Sparty a Litvínova. Litvínov chtěl dát zapomenout na první porážku v sezoně, kterou utrpěl v minulém kole od Liberce.

V úvodu utkání byla aktivnější Sparta, ale žádný efekt to nepřineslo. Ve 14. minutě hráli hosté přesilovou hru, kterou nevyužili, nicméně osm vteřin po jejím vypršení se prosadil Pavel Písařík, který využil zmatku před brankou Sparty. Litvínovští po zbytek utkání odolávali tlaku Sparty a nakonec zvítězili fotbalovým výsledkem 0:1.

Sýkora rozhodl o vítězství Pardubic

Zaváhání Sparty využili hokejisté Pardubic a Hradce Králové. Pardubice hostily na domácím ledě hokejisty Plzně. Hned ve 2. minutě rozjásal pardubické fanoušky Ladislav Havlík, který střelou od modré čáry překonal hostujícího Machovského. Plzeňské vyrovnání přišlo ke konci 1. třetiny. Michal Dvořák dokázal doklepnout puk za záda bezmocného Halásze.

Po přestávce rozezvučel tyč pardubické branky Jan Schleiss, nicméně aktivnější byli po zbytek druhé třetiny hokejisté Pardubic. Šance Čáslavy, Endála a Benáka dokázal Machovský zlikvidovat. Na další šanci Endála Machovský už nestačil a Pardubice vedly 2:1. Plzeň dokázala ve 3. třetině opět vyrovnat díky šťastnému zásahu brusle Tomáše Sýkory. Pardubičtí nakonec zůstali spokojenějším týmem, když 73 vteřin před koncem rozhodl o vítězství domácích Petr Sýkora.

Pardubice odskočily Spartě na rozdíl tří bodů a drží se na 3. místě extraligové tabulky.

V ČEZ Aréně zvítězili Pardubice nad Plzní 3:2.

V ČEZ Aréně zvítězili Pardubice nad Plzní 3:2. Zdroj: commons.wikimedia.org, Nadkachna

Před televizními kamerami se radoval Hradec

Na dvě výhry v řadě chtěli navázat hokejisté Mountfieldu Hradec Králové v Olomouci před televizními kamerami. Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně, nicméně branka byla k vidění až na konci 1. třetiny.  Jaroslav Kudrna se prosadil v přesilové hře a Mountfield HK šel do kabin s jednobrankovým vedením.

Hosté vstoupili aktivně i do druhé dvacetiminutovky, kdy byla hned dvakrát slyšet branková konstrukce Trvajovy branky. Rázem však začalo platit otřepané klišé „nedáš, dostaneš“. V osmadvacáté minutě našel domácí Marosz zcela nepokrytého Martina Cibáka a olomoucký stadion explodoval poprvé. O pět minut později bylo navíc nařízeno po faulu Vašíčka trestné střílení, které suverénně proměnil Erik Hrňa a Olomouc vedla 2:1. Na konci 2. třetiny hokejisté Mountfieldu zatlačili domácí v jejich obraném pásmu a nakonec z toho bylo vyrovnání z hole Davida Skokana.

Ve 3. třetině se domácí prezentovali pasivní hrou, což se jim nakonec vymstilo. V 57. minutě rozhodl o vítězství hostů Stanislav Dietz. Hradecké vítězství ještě zpečetil gólem do prázdné branky Tomáš Knotek.

Vítkovice prohrály pošesté v řadě

Vítkovičtí se topí nadále v krizi. Doma prohráli i s Mladou Boleslaví poměrem 1:4. Vše podstatné se v ostravské ČEZ Aréně událo od 2. třetiny, do které vstoupili hosté jako uragán. Nejprve se prosadil Pacovský, po něm Jarůšek a na 3:0 pro hosty ve 40. minutě zvyšoval Trška. Ve 3. třetině se prosadili i domácí. Jiskru naděje na bodový zisk dal domácím Michael Vandas, který tečoval střelu Šenkeříka. O definitivním vítězství hostů rozhodl Pavel Musil.

Na Vítkovice se dotáhla brněnská Kometa, která doma deklasovala Slavii 7:1. Kometa se zřejmě vzpamatovala z hrůzostrašného vstupu do soutěže a připsala si na své konto druhé vítězství v řadě.

O osudu utkání bylo rozhodnuto ve 30. minutě, kdy František Ptáček zvyšoval už na 4:0. Kometa byla lepším týmem od začátku utkání. Gólově se dokázali prosadit Koreis a Wasserbauer. Další šance pak měli Ton a Kempný. Petr Ton se branky dočkal ve 29. minutě, po něm skóroval již zmíněný František Ptáček. Další branku přidal Ton na začátku 3. třetiny a zvyšoval už na 5:0. Na 6:0 zvyšoval Silvestr Kusko. Čisté konto Čiliakovi překazil Jindřich Barák a vstřelil tak alespoň čestný gól hostů. Poslední slovo měli ale domácí. Na konečných 7:1 upravil stav Michal Kempný.

Kometa se s dvanácti body dotáhla na Vítkovice. Od 7. místa ji však dělí pouhé tři body.

Zdroj perexové fotografie: commons.wikimedia.org, VelikiMeshtar