Lake Malawi odstartují v Olomouci své podzimní turné

Hudba Kultura / 17.10.2014

Frontman kapely Albert Černý plánuje společně se svou kapelou Lake Malawi vyrazit na turné po deseti českých městech. Zároveň do světa vypustí nový videoklip Chinese Trees.

Fanoušci si budou moci poslechnout nové EP Lake Malawi na jaře roku 2015. Celá tvorba bude probíhat pod dohledem londýnského producenta Matta Lawrence, jenž spolupracoval s umělci jako je Adele, Mumford & Son nebo Ellie Goulding.

Celá koncertní šňůra bude zahájena v Olomouci 22. října 2014. Kapela má za sebou velice úspěšná vystoupení na festivalech Rock For PeopleColours of Ostrava. Plánovaná podzimní vystoupení budou pro Lake Malawi i fanoušky znamenat návrat do klubů. Koncerty v klubech pro nás mají nezaměnitelnou atmosféru. Osobně se vždycky těším třeba na skladbu Young Blood. Ta právě v klubech díky všem světlům a prostoru dostává tu správnou náladu,“ popisuje zpěvák kapely Albert Černý.

V Ostravě čeká fanoušky koncert v poklidném a komorním duchu, což bude v rámci turné spíše výjimkou. „Je to jediný koncert, kde si Lake Malawi můžete poslechnout v sedě,“ směje se bubeník Pavel Pilchl. Pražský koncert bude naopak ve srovnání s ostatními koncerty mnohem větší. „Na pražském koncertu si dáme obzvlášť záležet. Nechte se překvapit,“ zmiňuje Černý a dodává, že se posluchači mohou těšit i na skladby od jeho zaniklé kapely Charlie Straight. „Určitě zahrajeme třeba Coco. Mám k té písničce pořád silný vztah.“

Lake Malawi také do světa vypustí nový videoklip k písni s názvem Chinese Trees, která bude součástí plánovaného alba. „Tato písnička mě dokáže hodně pozitivně namotivovat. Je to jako bych si sundal batoh, mávl křídly a rozletěl se,“ popisuje svoji skladbu Černý.

Oblíbená kapela hraje ve složení Albert Černý (zpěv, kytara), Patrick Karpentski (kytara), Jeroným Šubrt (basa, klávesy) a Pavel Pilchl (bicí). Krátce po vydání singlu Always June mohli fanoušci tuto bandu slyšet na letních festivalech a v červnu si management Thirty Second to Mars vybral Lake Malawi jako předskokany pro jejich pražský koncert.

V současné době spolupracuje tato převážně třinecká kapela na své první desce s londýnským producentem Mattem Lawrencem, který stojí také za zvukem aktuálního singlu Chinese Trees. Logem kapely je vlnovka, která je společně s názvem inspirována písní Calgary Bon Ivera.

Termíny koncertů:

  1. 10. /Olomouc/ U-klub
  2. 11. /Třinec/ Vidles Pub
  3. 11. /Hradec Králové/ Náplavka
  4. 11. /Děčín/ Klub Garage
  5. 12. /Praha/ Retro Music Hall
  6. 12. /Ostrava/ Klub Parník
  7. 12. /Brno/ Fléda
  8. 12. /Sušice/ Tradiční Kloub
  9. 12. /Uherské Hradiště/ Klub Mír

Zdroj informací a citací: Tisková zpráva Brainzone.cz

Zdroj perexové fotografie: Lukáš Dvořák

Zroj videí: youtube.com

Nikola Halmová

Nikola Halmová

Inspiraci nehledám v sobě, ale v lidech kolem mě a v hudbě. Energii zase čerpám z přírody, kterou se mohu proběhnout. A za deštivých dnů není nic lepšího, než si udělat kafe a začít cokoliv psát :) "Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce" Jiří Mahen

Zanechte komentář