Jak vybrat správnou dýni k vaření

Na talíři / 23.10.2014

K podzimu bezpodmínečně patří dýně. Dýně se svou nezaměnitelnou chutí. Ovšem ne všechno zachrání Hokkaido. Mnoho druhů, mnoho chutí. Poradíme vám, jak nešlápnout při výběru vedle.

Pečení dýně se může jevit stejně snadné, jako zajít do obchodu s potravinami a koupit si dýňové pyré. Co když ale překypujete ambicemi a rozhodnete se celý proces přípravy dýně udělat sami? Začít ne u otevření plechovky, ale u fyzicky náročného boje s tvrdou dýní. Je samozřejmé, že všechny dýně si nejsou rovny, ne všechny jsou určeny k tepelné úpravě – vaření či pečení. Proto vám přinášíme průvodce nákupem správných dýní, abyste tentokrát nešlápli vedle.

Žaludová dýně neboli Acron / zdroj: Foter.com (SRCrawford)

Žaludová dýně neboli Acorn. Zdroj: foter.com (SRCrawford)

Všechny ty nádherně oranžové velké dýně, které v amerických filmech zdobí verandy, jsou překrásné. Bohužel jako předmět k vaření jsou tou nejhorší možnou volbou. Ale ano, jsou jedlé a můžete z nich zkusit v kuchyni něco vykouzlit. Ovšem jsou velmi vláknité, nevýrazné a vodnaté, což není u většiny receptů kýženou vlastností.

Nejlepší dýně na pečení a vaření jsou sladké, chutné a mají jemnou dužinu. Někteří výrobci dýňových pyré si pro výrobu dokonce pěstují své vlastní odrůdy pro ještě jemnější chuť.

Baby Pam dýně / zdroj: Foter.com (anneheathen)

Baby Pam dýně. Zdroj: foter.com (anneheathen)

Které dýně vybrat?

Pokud kupujete dýni v supermarketu, zkuste se zaměřit na její popis, zdali se jedná o „cukrovou dýni“ nebo „koláčovou“. Některé specifické názvy jsou Baby Pam, Podzimní zlato, Ghost Rider, Lumina (které jsou bílé), Popelka a Pohádka. Tyto odrůdy jsou hojně využívané zejména v USA či Británii. V Česku jsou to např. Hokaido, máslová dýně, žaludová dýně – Acorn, špagetová dýně nebo Halloween. Konkrétně nejvyužívanější je všemi supermarkety hýčkaná Hokaido dýně, která má tvrdší slupku, ale narazili jste-li na menší kousek,  nemusíte ji ani loupat. Dalším favoritem je máslová dýně se svou příjemně nasládlou oříškovou příchutí a hruškovitým tvarem.

Vybírejte dýně mezi 1.8 a 4 kg a nebojte se, pokud zvenku vypadají trochu nudně. Dokud na nich nejsou znát žádné velké oděrky nebo změklé skvrny, je všechno v pořádku. Dýně mají dlouhou životnost, jsou schopny vydržet v chladném prostoru až několik měsíců.

Máslová dýně / zdroj: Foter.com (fred_v)

Máslová dýně. Zdroj: foter.com (fred_v)

Spotřebujte celou dýni

Jakmile budete mít vybraný správný druh dýně, můžete ji připravit na několik způsobů. Ať už ji strčíte celou do trouby, dusíte v páře nebo nakrájíte na menší kousky před tím, než z ní uděláte polévku nebo pyré, vždy bude chutnat skvěle.

Připravujeme pro vás článek s recepty, kde hlavní roli bude hrát právě dýně. Pokud tedy nevíte, co s dýní, poradíme vám.

Nezapomeňte pečlivě uschovat semínka, která mohou být příjemnou chuťovkou při podzimních večerech u televize.  A pokud se vrhnete na dýňové pyré, pamatujte, že se velmi dobře snáší s mrazem, takže si klidně udělejte větší dávku a nespotřebované množství vložte do mrazáku pro další dýňovou mňamku.

Zdroj perexové fotografie: foter.com (satakieli)

Kristýna Šopfová

Kristýna Šopfová

Věčný snílek, částečná workoholička a absolutní milovnice jídla.

Zanechte komentář