Objevte s námi bibli italské kuchyně!

Na talíři / 14.1.2013

S kuchařkou Marcelly Hazan hravě uvaříte nejen rychlou večeři, ale i kompletní vícechodové menu. Pokud dodržíte postup, sklidíte ovace.

Italská kuchyně je velice oblíbená po celém světě, o čemž svědčí i to, že se sama stala inspirací pro další kuchyně. V dnešní době dobře zapadá zejména k životnímu stylu mladých lidí – je lehká, moderní, nenáročná na přípravu a přesto plná chuti.

Receptů na italskou kuchyni je plný internet – stačí zadat do vyhledávače, co chcete vařit a během pár vteřin se před vámi objeví na desítky variant. A nakonec už vám zbývá jen oddělit „zrno od plev“, tedy vybrat recepty, kde se to nehemží přebujelou fantazií při výběru surovin. Výběr se sice tenčí, ale stále tápete, který z receptů by mohl být co nejvíce autentický? To samé jsem řešila i já, než jsem narazila na kuchařku Marcelly Hazan.

Kdo je Marcella Hazan?
Marcella Hazan se narodila v roce 1923 v městečku Cesenatico v severní Itálii. V roce 1955 se provdala za Victora Hazana, který v Itálii proslul díky psaní o víně. Krátce po svatbě se manželé odstěhovali do New Yorku a právě to byl okamžik, kdy se Marcella začala zajímat o vaření kvůli svému manželovi, který si nemohl zvyknout na zcela odlišné jídlo. Marcella se učila pomocí italských kuchařek a rodinných receptů, postupně si osvojila veškeré postupy a začala nabízet lekce italské kuchyně. Díky velkému zájmu si v roce 1969 otevřela svou vlastní školu klasické italské kuchyně.

V roce 1973 vydala Marcella svou první knihu The Classic Italian Cook Book a o pět let později její pokračování More Classic Italian Cooking. Nedlouho poté získala za svou první knihu cenu André Simona. V roce 1992 recepty přizpůsobila modernější době a spojila oba svazky dohromady pod názvem Essentials of Classic Italian Cooking. A úspěšná se stala i další kuchařka Marcella Cucina, která jí přinesla další ocenění, například cenu Julie Child za nejlepší mezinárodní kuchařku.

U nás můžete v knihkupectvích najít právě překlad knihy Essentials of Classic Italian Cooking, a to pod názvem Klasická italská kuchyně. Kniha zahrnuje prakticky celou italskou kuchyni od předkrmů až po dezerty, od severu až na jih. Mnozí ji označují za nejautentičtějšího průvodce italskou kuchyní.

Klasická italská kuchyně.

„Marcella Hazan je národní poklad… Nikdo neudělal víc než ona pro šíření evangelia čistě italské kuchyně v Americe,“ Craig Claiborne, dříve food editor New York Times. Foto: Lucie Zikmundová, Generace 21

První kapitola je takové příjemné čtení o složkách italské kuchyně a zároveň skvělé tipy, které se vám budou rozhodně hodit. Přečtete si například, jak vybírat a správně používat balzamikový ocet či olivový olej, jak poznat dobrý parmazán, jak jej koupit a uskladňovat. Rajčata, sýry, věhlasné italské sušené šunky, na co si dát pozor při jejich výběru? Máte rádi risotto či těstoviny? Pak i vy jistě oceníte tyto a další rady ohledně bylinek, masa, ryb a dalších pochoutek. Někteří z vás třeba ocení i fígle, jak na majonézu, aby se „nezdrcla“, či jak si připravit nepostradatelný vývar a základní omáčky.

Pak už přichází na řadu jednotlivé kapitoly s recepty. Největší prostor získaly přirozeně těstoviny, které jsou i u nás velmi populární. Ačkoli v knize nenajdete žádné fotografie, možná vám to stejně jako mě u téhle kuchařky ani nepřijde divné, naopak mi zcela vyhovují skvěle propracované texty s postupy, doplněné praktickými radami a drobné ilustrace, když je prostě dobré, aby člověk viděl, v čem je skutečně ten trik. A tak je to v každé kapitole. Plynně přejdete od předkrmů přes hlavní chody až po dezerty.

Ilustrace v knize.

Kuchařka Marcelly Hazan se čte příjemně jako kniha. Vařit se podle ní naučí každý začátečník. Foto: Lucie Zikmundová, Generace 21

Když dodržíte postup u receptu, máte prakticky jistotu úspěchu. Velká část receptů se zakládá na minimu surovin a nenáročné přípravě, některá jídla připravíte během pár minut, jiná zase vyžadují delší probublávání na sporáku. Pokud máte doma pravidelně dobrá konzervovaná rajčata, chilli, nějaké bylinky, parmazán a běžné věci jako jsou cibule, česnek, kvalitní olej, máslo, vejce, sůl, pepř a mouka, můžete vykouzlit během chvilky několik druhů pokrmů. Přikoupíte-li cestou domů maso, hned máte další varianty.

Za plus považuji navíc několik stran na konci knihy s již sestavenými vícechodovými menu pro různé příležitosti. Skvěle poslouží jako inspirace. Ve většině menu se navíc nabízí u každého chodu alespoň dvě varianty, takže jej můžete lépe přizpůsobit vlastní chuti.

A nebojte se, že byste jídla brzy vyčerpali. V kuchařce najdete totiž více než 500 receptů. A tady přichází jediná skutečná nevýhoda této kuchařské knihy – chybí zde totiž rejstřík! U mě je to zatím jediné větší mínus, které jsem našla.

Máte rádi boloňskou omáčku? Již brzy si ji můžete společně s námi uvařit právě podle receptu Marcelly Hazan!

Foto: Lucie Zikmundová, Generace21; DailyNews.com

Lucie Zikmundová

Lucie Zikmundová

Zanechte komentář