Designblok 2014, díl první: Superstudia

Design / 9.10.2014

Chystáte se navštívit obě letošní Superstudia v rámci Designbloku? Máte se na co těšit! 

Designová akce roku je opět tady – již pošestnácté. Ne náhodou se hlavní tváří letošního Designbloku stal jelen šestnácterák. Nejprve jsme vyrazili do Superstudií… Jak letos vypadají?

Superstudio Evropa

Toto Superstudio se nachází v Grandhotelu Evropa na Václavském náměstí. Secesní interiér je nádherný a celý koncept výstavy je pojat formou malých showroomů – v každém bývalém hotelovém pokoji má expozici jiná značka. Nachází se zde primárně interierový design. Celkem v pěti poschodích jsou prezentovány známé i začínajícími značky z České republiky i ze zahraničí. Můžete se zde setkat hlavně s novinkami z oblasti osvětlení, koupelnového a ložnicového designu a různých návrhů interiérů. Nás zaujala premiéra nové kolekce od českého výrobce Křehký, která se objevuje jak v obou Superstudiích, tak i v Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci. 

Nová kolekce studia Křehký

Nová kolekce studia Křehký

Jednu z nejzajímavějších expozicí má také známá švédská značka IKEA, která představila novou kolekci s názvem On the move, která je stvořená pro lidi a domácnosti v neustálém pohybu. Je inspirovaná nekonvenčním způsobem života a je určená pro ty, kteří žijí přítomností a na malé ploše. Pokud vás zajímá design interiérů nebo si chcete zařizovat nový byt či dům, Superstudio Evropa vám může poskytnout nepřeberné množství inspirace.

Superstudio Hra

Jak již název napovídá, Superstudio Hra je věnované ústřednímu motivu celého letošního Designbloku – dětství. Věk bezstarostnosti, radosti, odvahy. Proto se také toto Superstudio nachází v prostorách bývalé školy v Mikulandské ulici a jednotlivé expozice se nacházejí ve třídách. Narazili jsme například na českou značku LAVMI, která vyrábí tapetyjiné designové doplňky. Je zde také vystavena nová kolekce české značky bot Botas. Celkově je toto Superstudio velmi interaktivní a je zde mnoho způsobů, jak se zapojit – například v dílně s dřevěnými prkýnky. Každý návštěvník může napsat na dřevo libovolný vzkaz a přitlouci jej k již vzniklé instalaci.

Nachází se zde také fotografie, za zmínku určitě stojí fotografický projekt Stojím si za ním, který podporuje umělecké řemeslné obory. Klasikou Designbloku je expozice od Heinekenu, která se nachází taky v této budově, konkrétně v přízemí.

Na školním dvoře se nachází odpočinkové místo s barem, které je instalováno do koruny stromu. Tento nápad vznikl ve spolupráci designéra Maxima Velčovského a švýcarské nábytkové firmy Vitra. Díky tomu můžete posedět na stylovém nábytku přímo v koruně stromu.

Designblok má letos rozhodně co nabídnout, prakticky celý program se stihnout nedá. V příštím díle se podíváme na OpenstudioArt House. Celý Designblok trvá až do neděle 12. října 2014.

Zdroj všech fotografií: Justýna Zahradilová, Generace 21

Justýna Zahradilová

Justýna Zahradilová

Mám ráda umění, dobré filmy, dobré víno a ticho v galeriích.

Zanechte komentář