Animotéka: Večer rotoskopie

Film / 7.10.2014

Blíží se další, tentokrát čtvrté, pokračování studentských večerů v brněnském kině Scala pod názvem Animotéka. Již v úterý 7. října nás čeká Večer rotoskopie a film Renesance.

Na čtvrté projekci studentského kina Animotéka se bude tentokrát promítat film Renesance. Jedná se o francouzský černobíle animovaný noirový sci-fi film režiséra Christiana Volckmana z roku 2006. Příběh je zařazen do Paříže roku 2054. Nejčastěji bývá přirovnáván k americkému filmu Sin City. V hlavních rolích uvidíme například Daniela Craiga, Catherine McCormack nebo Romolu Garai. 

07

Záběr z filmu. Zdroj: ceskatelevize.cz

Jak už název večera napoví, film je animován metodou rotoskopie, což je, jak si můžeme přečíst v popisu události na facebooku, specifická animační technika, která stojí na pomezí animace a fotorealistického záznamu. Oblíbená je především protože zachovává přednosti hereckých výkonů jako je hladkost pohybů a přesnější zachycení mimiky a zároveň má větší možnosti v manipulaci s obrazem. Stejnou technikou byl také natočen například český film Alois Nebel (2011) nebo film Temný obraz (2006), který Animotéka uvedla na svém prvním večeru.

Po promítání filmu proběhne přednáška s odborníkem na rotoskopii Jiřím Nedělou.

Čtvrtý večer Animotéky bude tedy jistě velmi zajímavý a seznámí nás další animační technikou. Můžete se na něj vydat v úterý 7. října ve 20:30 hodin do brněnského kina Scala. Určitě si večer rotoskopie nenechte ujít!

Zdroj perexové fotografie: oficiální facebook Animotéky

Karla Melichnová

Zanechte komentář