Co se jí v Brazílii II.

Na talíři / 13.10.2014

Máme pro vás druhý díl seriálu o brazilské kuchyni. Brazílie je rozdělená na devět států a každý stát má specifické chutě. My se zaměříme na severní Brazílii. 

Jakožto milovnice mořských plodů, sushi, masa a všeho sladkého jsem v Brazílii spokojená. Brazilci jídlo milují a ne nadarmo se říká, že odjedete s brazilským žaludkem. Dnes vám představíme 5 jídel, která jsou mezi místními velice oblíbená.

Zdroj: Carioca, Wikimedia Commons

Zdroj: Carioca, Wikimedia Commons

Pão de Queijo

Tyto kuličky se dají koupit buď v supermarketu nebo teplé u stánku. Jedná se o chlebové kuličky plněné sýrem. Těsto je vláčnější než u klasického pečiva a díky sýru mají nezaměnitelnou chuť. Po prvním ochutnání se jen těžko budete vracet ke klasickému pečivu.

Pastéis

Pastéis jsou smažené slané taštičky plněné čímkoliv, co vás napadne. Těsta je minimum, tudíž náplň krásně vynikne. Já jsem ochutnala pastéis plněné krabem. Dále se taštičky plní třeba sýrem nebo různými druhy mas a ryb.

Zdroj: Fonseca001, Wikimedia Commons

Acarajé. Zdroj: Fonseca001, Wikimedia Commons

Acarajé

Bydlím ve městě Aracaju a acarajé tady vidíte na každém rohu. Pochází ze státu Bahia, kde kromě skvostných pláží najdete také město Salvador. Acarajé se většinou prodává u stánku a je to smažená kapsa, kde těsto je z black eyed peas (můžeme volně přeložit jako černý hrášek) a plní se smaženými krevetami a zálivkou. Bahia je proslulá těžkými jídly a acarajé stojí v popředí. Nejedná se zrovna o nejpopulárnější jídlo, ale za ochutnání stojí.

Krabi

Krabi jsou velice oblíbené, zejména ve státě Sergipe. Podávají se společně s prkýnkem a kladívkem. Proč? Protože vám na stole přistane celý krab. K masu se tedy musíte trpělivě propracovat. Ovšem maso, které se vám podaří získat, má výraznou chuť a hlavně, je čerstvé. Než jsem jela do Brazílie, neměla jsem tušení, že mořské plody se těší takové oblibě. Měla jsem poněkud stereotypní představu o masu, rýží a fazolích. O to více jsem byla mile překvapena.

Zdroj: Leonardo "Leguas" Carvalho, Wikimedia Commons

Zdroj: Leonardo „Leguas“ Carvalho, Wikimedia Commons

Quindim

A na závěr sladká tečka v podobě quindim. Tento dezert se připravuje ze žloutků, cukru a kokosových lupínků. Kokos je vůbec přítomný naprosto všude. Kokosovou vodu Brazilci používají i na zdravotní problémy. Zkrátka, není nad čerstvý kokos.

Quindim je ovocný koláč, konzistencí připomínající želé. Na mě možná až příliš sladký, ale malý kousek po obědě krásně završí všechny chody, které se tady servírují.

Pobyt v Brazílii se mi pomalu chýlí ke konci a už teď vím, že brazilská pohostinnost mi bude chybět. Stejně jako marakuja, acai nebo krabi.

Zdroj perexové fotografie: Meowmeow10, Wikimedia Commons

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář