Jaký má lepek vliv na zdraví a krásu?

Krása a móda / 9.11.2014

Negativní působení lepku na naše zdraví je v podstatě civilizační jev. 

Alergie na lepek nebo celiakie?

Lepek obsahuje také kuskus.  Zdroj: archiv autorky.

Lepek obsahuje také kuskus. Zdroj: archiv autorky.

Možná ty pocity znáte. Bolí vás břicho, máte problémy s plynatostí, zácpou či průjmy, trápí vás kožní onemocnění jako je akné a jste unavenípomalí. Tohle byl můj denní chléb několik měsíců zpátky. Pořád jsem pátrala po příčině těchto problémů, až jsem došla k závěru, že zkusím vysadit ze svého jídelníčku potraviny obsahující lepek. Výsledky se dostavily zanedlouho. Ne, nemám celiakii, tedy autoimunitní onemocnění, které vyvolává nesnášenlivost lepku, ale k celiakii jako takové mám predispozice, můžeme tedy říct, že mám mírnou alergii na lepek. Alergie na lepek se od celiakie značně liší, mají pramálo společného. Lidé s celiakií jsou léčeni na gastroenterologii, alergie na lepek se léčí u alergologa. U obojího ale platí, že lidé by se měli lepku vyvarovat. 

Lepek ve velké míře nepomáhá nikomu

Když se ale podíváme do historie, uvědomíme si, že za negativní působení lepku na organismus si tak trochu můžeme sami. Před staletími lidé měli chleba jednou týdně a považovali ho za vzácnost. My dnes máme chleba k dispozici denně. Uvědomme si, kolik asi denně sníme potravin s lepkem? Spousta z nás snídá po ránu müssli. Na svačinu si spousta z nás bere chleba či rohlík se šunkou anebo sýrem. Na oběd máme často třeba těstoviny. A co si dáme večer? Velmi často chleba. Lepek se tedy vyskytuje v jakémkoli jídle, které jsem vyjmenovala. Müssli obsahují pšeničné a ovesné vločky. Těstoviny jsou taktéž z obilovin. A přitom by stačilo nejíst lepek tak často. I proto, že zaznamenáte úbytek na váze.  Omezení lepku ovlivňuje ekzém a akné, velký vliv má také na únavu.  A hlavně – zmizí všechny problémy se zažíváním.

První dny bez lepku jsou zvláštní. Nic moc se nezmění. Pořád převládá únava a pomalost, navíc máte stále chuť na krajíc chleba nebo kus pizzy. Jenže pak se něco zlomí. Najednou je vám bez lepku lépe. Energie máte na rozdávání, chutě automaticky ustanou a cítíte se výjimečně dobře. Nechci nikoho nabádat k vyloučení lepku z jídelníčku ani dělat reklamu potravinám bez lepku. Pokud máte zdravá střeva a nemáte žádnou potravinovou alergii, vaše tělo lepek stráví naprosto správně. Jen je občas dobré ho trochu omezit, už kvůli tomu, že všeho moc škodí. Nedávno jsem přečetla knížku od nejlepšího tenisty světa, Novaka Djokoviče. On sám tvrdí, že díky tomu, že nejí potraviny s obsahem lepku, se cítí fyzicky i psychicky lépe a začal díky tomu vyhrávat turnaje. S bezlepkovým životním stylem si začal i skotský tenista Andy Murray. A taktéž si ho nemůže vynachválit.

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Bára Urbanovská

Bára Urbanovská

Jsem kreativní, ráda píšu, ráda jím, ráda čtu a hodně spím. Mám ráda plavání, pilates, umění a hudbu. Moc ráda fotím a učím se cizí jazyky - angličtinu, ruštinu, němčinu a španělštinu. Nejradši ale mám jazyk český.

Zanechte komentář