Vše pod jednou střechou, to je Sportovní centrum YMCA

Sport / 15.10.2014

Dobře vybavená posilovna je základ, možnost dalších aktivit je skvělá nadstavba a dobrá dostupnost je velice příjemný bonus.

V rámci našeho projektu Hodnotíme fitness centra jsme se vydali také do pražského Sportovního centra YMCA. Pokud hledáte posilovnu s dobrou dostupností, můžete zajásat. Co si víc přát, než fitness umístěné kousek od náměstí Republiky, kde se sjíždí několik tramvajových linek, pod zemí vede trasa metra B a pokud nejste lenoši (což nejste, pokud do svého denního programu zařazujete cvičení), není problém doběhnout ani z Můstku, kde staví metro A. Podmínka dobré dostupnosti je splněna na jedničku!

Příjemné zázemí

Samotný dům, kde YMCA sídlí, může svádět k lehkému bloudění a otázce kudy kam. Nám napověděla skupinka dětí, která s paní učitelkou právě odcházela z hodiny plavání. V rozlehlé pasáži domu stačí za páternostery zabočit vlevo a z malého předsálí po schodech sejít k recepci.

Zde vás uvítá milá recepční, která pohotově odpoví na všechny vaše dotazy. Výměnou za zálohu v podobě 200 Kč či OpenCard vám zapůjčí klíček a zámeček od skříňky v šatně a vy se můžete jít připravit na skvělý sportovní výkon. Šatny sport centra jsou čisté a skutečně prostorné, dost prostoru najdete i ve skříňkách. Ovšem pokud se sem vydají studenti pendlující mezi domovem u maminky a domovem v Praze rovnou z nádraží, krosna se jim do skříňky pravděpodobně nevejde. Plusem šaten je i to, že přímo sousedí s bazénem, a jsou tedy velmi příjemně vyhřáté, což klienti ocení zvláště v zimních měsících, navíc můžete využít i místní fén.

Vybavení, díky kterému si zacvičí každý

Na rozehřátí můžete využít například stepery. Zdroj: Barbora Švarcová, Generace 21

Na rozehřátí můžete využít například stepery.

Posilovna se nachází ještě o pár schodů níž pod recepcí. Na celkové rozloze 600 m2 najdete rozličné stroje, které potrápí celé vaše tělo. Pro zahřátí můžete využít kardiozónu, kde si vybíráte mezi cyklotrenažery, stepery či veslařskými trenažery, k dispozici je i stroj na K2 Hiking. Pokud dáváte přednost běhu, za rohem jsou vyrovnané běžecké trenažery, ze kterých můžete sledovat televizi, ve které běží program pro sport centrum tak typický – ČT Sport.

Na své si přijdou i milovníci činek. Je jim zde věnován samostatný koutek s bohatým výběrem nářadí. Od posilovny je částečně oddělena menší tělocvična se žíněnkami a švihadly. Největší prostor je pak věnován různým posilovacím strojům Technogym a Grünsport, které jsou rozmístěné tak, aby si cvičící navzájem nepřekáželi a každý se bez problémů mohl zaměřit na svůj trénink. Prostoru je vskutku dost, klidně se zde může sejít i větší množství klientů, přesto si každý přijde na své.

Pokud si nebudete vědět rady, je možnost se domluvit s jedním z místních trenérů, ti vám po dohodě sestaví vlastní cvičební plán a dokonce i jídelníček. Jestliže však do trenéra investovat nechcete, můžete cvičit bez něj, na každém stroji najdete obrázek s informací, jakou část těla právě posilujete. Pro kontrolu pokroků lze využít i váhu, která je umístěná v kardiozóně.

Pohodlí a dobrá otvírací doba za příjemnou cenu

Při běhu můžete sledovat televizi se sportovním programem. Zdroj: Barbora Švarcová, Generace 21

Při běhu můžete sledovat televizi se sportovním programem.

S pitím si nedělejte starosti a klidně si vezměte vlastní, případně poproste obsluhu na recepci, kde mají nabídku různých doplňků, které vám dodají energii do cvičení. Nemusíte se ani bát, že budete mít až moc plné ruce a moc věcí na přenášení po tělocvičně. Klíčky od skříněk totiž disponují pružnou gumičkou, kterou si navléknete na zápěstí. Ubude vám tím starost o hlídání této cennosti a díky nízké váze klíče i gumičky nebudete po celou dobu cvičení vědět, že něco takového u sebe máte.

Výhodou je i otvírací doba, ve všední dny můžete do SC YMCA zavítat od 6:30 do 22:00, výjimkou je pátek, kdy se zavírá o hodinu dřív. V sobotu je vám centrum k dispozici od 9:00 do 19:00, v neděli pak v rozmezí 10:00-21:00.

Vstup do posilovny není třeba rezervovat, za jednorázové vstupné na 50 minut zaplatíte 85 Kč, za neomezený vstup pak 125 Kč. Ušetřit můžete po pořízení klientské karty, kdy za vstup zaplatíte 75 Kč na 50 minut a 104 Kč za vstup neomezený. Se studentskou klientskou kartou pak máte obě varianty vstupu za 73 Kč. Klientskou kartu vám rádi vystaví na recepci, a to zdarma. Poprvé musíte na kartu nabít minimálně 1000 Kč, při dalším dobíjení je minimem 500 Kč, studenti se musí prokázat platnou kartou ISIC. Kredit nabitý na kartě musíte vyčerpat nejpozději do dvou let.

Široké spektrum další zábavy

Kdyby vás posilování na vlastní pěst omrzelo, využijte další položky z nabídky tohoto sportovního centra. Na jeho webových stránkách najdete rozpis skupinových lekcí, které zahrnují různé aktivity od klidné jógy po náročnější posilování na závěsném systému. Svaly můžete uvolnit v bazénu a lákavá je jistě i sauna. Přes zimu se můžete přiopálit v soláriu a chcete-li vyrazit ve skupině kamarádů, využijte badmintonové hřiště. Vše se dá hradit z klientských karet a na skupinové lekce není vyžadována rezervace předem.

Závěrečné shrnutí

Ochota personálu: 5 bodů z 5

Vybavení: 4 body z 5. Stroje jsou značky Technogym a Grünsport, nacházejí se až na drobné výjimky ve výborném stavu.

Nabídka služeb: 5 bodů z 5. Kromě posilovny lze navštívit i bazén, skupinové lekce, saunu, solárium atd.

Lokalita: Výborná. Centrum Prahy, dostupné několika tramvajovými linkami a i metrem.

Cena: Velmi příznivá, vyplatí se hlavně studentům, kteří platí 73 Kč za vstup do posilovny, všechny skupinové lekce i vstup do bazénu.

Zdroj všech fotografií: Barbora Švarcová, Generace 21

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentář