Rtěnky

Tipy na podzimní rtěnky

Krása a móda / 22.10.2014

Podzim máme v plném proudu a s ním i změny v líčení. Jaké barvy mohou ovládnout i vaše rty? Čtěte dál. 

Každá z nás má doma alespoň jednu rtěnku. Z většiny jsou bohužel velice neutrální. Zkrátka takové, které by se hodily k jakémukoli líčení a k jakémukoli oblečení. Nyní vám však přinášíme tipy na rtěnky, jejichž barvy asi nebudou pro každého, ale rozhodně si každá vyberete tu svou.

Barvy podzimu si každá představujeme jinak. Vybaví se nám odstíny vínové, fialové, hnědé nebo červené. Jaké rtěnky jsou ale snadno dostupné a přesto vypadají luxusně?

Astor Soft Sensation Color and Care Lipstick

Spousta žen stojany s kosmetikou Astor v drogerii ignoruje. V poslední době ale značku prosadila zejména blogerka roku 2013 Petralovelyhair. V jejich sortimentu nalezneme jedny z nejlepších makeupů, máslíček na rty a rtěnek. Vybírat můžete z nepřeberného množství barev a já vybrala (nejen) pro podzimní dny jednu, která bude slušet úplně každému a hodí se do práce, do školy i na večerní akce.

Rtěnka je krásně pigmentovaná, krémová čili nevysušující a dokonce i voňavá. S tím jde ruku v ruce i výdrž. Jelikož je hydratační, výdrž není nijak extrémní. Vydrží menší pití, ale po jídle a během dne je potřeba ji opravit.

Co se týče barvy – odstín 602 Soft Caramel je luxusní hnědo – fialovo – růžová barva s drobnými zlatými třpytečkami, které však na rtech nejsou příliš patrné. Spíš z „nudné“ nude rtěnky udělají něco výjimečného.

Obal rtěnky je plastový, ovšem kombinace zlaté a bílé je elegantní a nepůsobí tolik lacině. Rtěnku seženete v drogeriích za cca 170 Kč.

Astor Lipstick

Astor Lipstick odstín 602 Soft Caramel – no řekněte, není ta barva božská? Zdroj: fotografie redaktorky  

Rimmel Lasting Finish Lipstick

Jedna z mých podzimních oblíbenců. Nechala jsem se unést recenzí blogerky Hany B. a za cenu 99 Kč ji koupila.

Barva je krásná. Tmavě fialová – typicky podzimní barva. Pokud už je pro vás takto tmavá barva až moc, začněte s něčím méně pigmentovaným a zvolte jemnější variantu.

Pigmentace je velice dobrá. Jedním přejetím rtů docílíte plného krytí. Konzistence je méně krémová než u předchozí rtěnky, ale i tak je příjemná. Doporučuji pod rtěnku aplikovat balzám na rty, protože rtěnka má tendenci, sice málo, ale přeci jen, vysušovat rty. S tím souvisí i výdrž, kterou odhaduji zhruba na půl dne. Pak se začne z prostředka rtů pomalu vytrácet.

Rimmel Lasting Finish

Odstín 120 Cutting Edge je velmi výrazná barva. Zdroj: fotografie redaktorky

Tip pro delší výdrž rtěnky:

Před celým líčení aplikujte na rty balzám, aby měl šanci se do rtů pořádně vstřebat. Po dokončení líčení pleti a očního makeupu si vezměte papírový kapesníček a jemně osušte přebytečný balzám, který se vstřebat nestihl.

Aplikujte pečlivě konturovací tužku v barvě vaší zvolené rtěnky a můžete jí vyplnit i rty pro delší výdrž. Pak naneseme první vrstvu rtěnky. Znovu vezmeme kapesníček, rty do něj lehce otiskneme a naneseme druhou vrstvu.

Pro ještě lepší zafixování můžete přes nejslabší vrstvu kapesníčku rty přepudrovat transparentním pudrem. 

Rimmel Moisture Renew

Velice známé rtěnky, s fialovým obalem a s překrásnými barvami. Jednu jsem vybrala i do našich podzimních tipů. Myslím, že nejen barvou, ale i vlastnostmi sem právem patří.

Komu přišla předchozí barva příliš výrazná a divoká, tato je opět jedna z těch neutrálnějších a bude slušet každému. Jedná se o odstín 180 Vintage Pink – mix růžové a fialové. Barva je studená a na rtech opravdu krásná a zajímavá.

Konzistence je hodně krémová. Je nutné rtěnku během dne opravovat. Na rtech je ale velmi příjemná, nezalézá do vrásek a nijak nezvýrazňuje nedokonalost rtů.

Seženete ji v každé drogerii za 129 Kč. Určitě stojí za vyzkoušení.

Rimmel Moisture Renew

Studená růžovo-fialová barva. Umírněná podzimní barvička. Zdroj: fotografie redaktorky

L´Oréal Paris Shine Caresse

Kdo znáte tento produkt, víte, že se jedná o lesk na rty. Proč je teda zde mezi rtěnkami? Tento lesk je zvláštní v tom, že po nanesení začne tzv. stainovat a začne měnit barvu. Začne se dokonce vpíjet do rtů a věřte mi, že výdrž je poté úplně perfektní.

Obal je, jak jsme u L´Oréalu zvyklí – luxusní a nepřehlédnutelný. Vejde se do každé kabelky.

Produkt má konzistenci lesku, ale při nanášení na rty budete mít pocit, jako byste si nanášeli vodu. Posléze začne produkt schnout a měnit se na barvu, která ve výsledku záleží na tom, jak moc zabarvené máte rty. Může být tmavší i světlejší.

Zařadila jsem ho mezi podzimní tipy z důvodu jeho výdrže. Ta je opravdu úžasná. Jak jsem již výše uvedla, barva se do rtů vpije a drží. Troufám si tvrdit, že i celý den. Lesk je skutečně příjemný a rty nevysušuje. Ideální na dny, kdy se s líčením nechcete příliš zdržovat.

Seženete v drogeriích za cca 200 Kč.

Loreal Paris Shine Caresse

Díky aplikátoru ve tvaru kapky se lesk pohodlně nanáší. Zdroj: fotografie redaktorky

Rimmel Lasting Finish by Kate Matte

Naším posledním tipem je populární rtěnka navržená Kate Moss, laické veřejnosti známá jako „červená matná řada„. Jedná se o dlouhodržící rtěnku s matným finišem a sušší konzistencí.

Obal je jednoduchý, ale krásný a ikonický. Červený obal, s odstínem na spodní části a s podpisem Kate na vrchním víčku. Nesmí samozřejmě chybět vyražená korunka, která je pro Rimmel rtěnky typická.

Konzistence rtěnky je, jak je výše uvedeno, sušší a vyžaduje dokonalé rty bez odchlíplých kousků kůže, vysušení nebo oparů. Má také tendenci rty lehce vysušovat. Je to však opět daň za výdrž, která je výborná. Čtvrt dne bez porušení, po jídle či pití drobné vymizení uprostřed rtů, ale nic, co by bylo výrazné. Během dne stačí poopravit jednou, maximálně dvakrát.

Odstín? Božský a typicky podzimní. 107 je temná vínovo – červená barva. K této rtěnce vyloženě doporučuji naprosto jednoduché nalíčení očí, jelikož rtěnka je sama o sobě dostatečnou ozdobou, která na sebe upoutá pozornost. Díky tomu stačí jen jednoduchá linka, jednobarevný stín nebo například krémový stín (náš tip: Maybelline Color Tattoo, Permanent Taupe, cca 150 Kč).

Rtěnku seženete v každé drogerii za cca 129 Kč.

Rimmel by Kate Moss

Fotoaparát zkresluje barvy, protože ve skutečnosti je odstín temnější. Zdroj: fotografie redaktorky

Dokonalé rty? Žádný problém.

Cesta k dokonalým rtům není vůbec složitá. Abyste rty zbavily nedokonalostí jako jsou například odchlípnuté kousky kůže, budeme potřebovat kartáček na zuby s co nejměkčími štětinami a hutnější balzám na rty.

Než se vůbec vrhnete na jakékoli líčení, je dobré si udělat tzv. peeling rtů. Buď pomocí, již zmíněného, kartáčku na zuby nebo pomocí scrubu (náš tip: Lush, Bubblegum Scrub, 235 Kč). Nanesete vrstvu balzámu na rty a krouživými jemnými pohyby přejíždíte po rtech. Poté opět aplikujete balzám. Můžete si na pomoc vzít i cukr, který použijete místo kupovaného scrubu.

Pokud chcete mít rty opravdu jemné, zkuste masku na rty z medu. Jednoduše namažete rty medem a necháte chvilku působit. Je to nejenom příjemné, ale i prospěšné a slaďoučké.

Jak se vám líbí naše tipy podzimních barev? Vyzkoušíte nějakou?

Zdroj perexové fotografie: fotografie redaktorky

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář