Přehled postupujících na MČR v PC hrách 2014 | Zdroj: Vladimír Hurta - Generace 21.cz

Finále MČR 2014 je tady

Technologie / 1.10.2014

Rok se s rokem sešel, což pro české a slovenské hráče počítačových her znamená jediné – vrchol domácí sezóny a nejdůležitější akce roku je zde!

To, na co netrpělivě čekali všichni čeští i slovenští příznivci kompetitivního hraní počítačových titulů, je konečně tady. Po roce je tu opět finále oficiálního Mistrovství ČR v počítačových hrách, které po svém obnovení portálem PLAYzone.cz zažije už svůj 4. ročník. Celá událost se odehraje ve dnech 2. až 5. října na pražském výstavišti v Letňanech a každý den bude rozhodně o co stát. Bohatý program je připraven jak pro účastníky turnajů, tak i pro návštěvníky akce a diváky sledující živý přenos PLAYzone TV.

Logo MČR v PC hrách | Zdroj: playzone.cz

Logo MČR v PC hrách | Zdroj: playzone.cz

Hlavním bodem programu jsou bezpochyby finálové turnaje o statisícové ceny a tituly oficiálních mistrů ČR, o které se bude bojovat ve čtyřech hrách. V pátek uvidíme napínavé souboje mezi celky eXtatus a eSuba v League of Legends, v sobotu se pro změnu v Counter-Strike: Global Offensive utkají nEophyteCyborg Factory a vše se uzavře v neděli, kdy jsou na programu 1v1 tituly, tedy zápasy uniQFazer versus TomikuS ve strategii StarCraft II a Styxon versus Silhan v karetním HearthStone.

Všechny ze zmíněných duelů, které se odehrají systémem BO5 (na tři vítězná utkání) si můžete vychutnat buď přímo na místě s projekcí na velké plátno a pohledem na hrající účastníky nebo z pohodlí svého domova díky živému přenosu PLAYzone TV (sledovat online přenos bude možné i u nás na webu, pod článkem). Doprovodný komentář vám zprostředkují naši odborní komentátoři.

Program MČR 2014 v PC hrách | Zdroj: playzone.cz

Program MČR 2014 v PC hrách | Zdroj: playzone.cz

A co vše dalšího na vás čeká přímo na finále MČR 2014, pokud se ho rozhodnete zúčastnit? Když z programu vypíchneme to nejlepší, půjde například o herní arénu HAL3000, v níž jsou k vyzkoušení naše certifikované MČR sestavy nejnovější 5. generace, otevřené Mistrovství ČR v TrackMania 2: Stadium, veřejné turnaje o ceny v CS:GO a League of Legends, tombola o bohaté ceny nebo třeba fotostěna, u které se můžete vyfotit s kamarádem, oblíbeným hráčem či adminem a také jednou z našich hostesek, jichž zde bude požehnaně!

Chybět samozřejmě nebudou ani stánky partnerů MČR, které se vyplatí navštívit. Proč? U Philips vás na vlastní oči přesvědčí, proč právě jejich herní LED monitory Brilliance jsou oficiálními pro MČR, zatímco o tom stejném – ovšem ohledně doplňkových periferií, jako jsou myši a klávesnice – vám povypráví lidi od Logitechu. Když se zastavíte u AlienWare nebo DELL, nechají vás zde vyzkoušet jejich nabušené notebooky, ultrabookytablety.

Dále zde budou stánky AVerMedia s prezentací nejvyspělejších streamovacích technologií, NVIDIA s možností otestovat vychytávky 4K, G-Sync a virtuální realitu v podobě Oculus Rift, GIGABYTE s přehlídkou svých základních desek a grafických karet a společně Intel s Red Bullem, kteří přichystali také jedinečnou soutěž o ultimátního hráče roku 2014! A když si budete něco chtít zakoupit a odvést domů třeba na památku, jedinečné slevy jsou pro vás nachystány u CZC.cz a eSuba, kde zakoupíte herně laděné oblečení značky eSubaWear.

Živý online přenos

Další novinky a zprávy ohledně Mistrovství ČR v počítačových hrách 2014 se dozvíte na portále www.PLAYzone.cz a také na speciálním webu akce mcr.playzone.cz.


Projekt MČR a MČR Tour vzniká a běží za podpory generálních partnerů INTEL, AlienWare, NVIDIA, Western Digital, GIGABYTE, Philips Gaming Monitors, HAL3000, CZC.cz, AVerMedia a Logitech, hlavních partnerů Comgad, DX Racer, Playman, Seasonic, FakaHeda, Kaspersky Lab a hitbox a mediálních partnerů Prima COOL, Eurozprávy.cz, RE-PLAY, SCORE, Computer, Games.cz, Sector, Živé, Tryhard a Generace 21.

Zdroj perexové fotografie: Vladimír Hurta – Generace 21

Vladimír Hurta

Vladimír Hurta

Na portálu Generace 21 zastávám pozici editora sekce Technologie. Pokud se zajímáte o hry, software, hardware a nové technologie, tak mi neváhejte napsat na vladimir.hurta@generace21.cz. Nebojte se rozšířit naše řady. Samozřejmě přijímáme i dámy, takže se hlaste! :-)

Zanechte komentář