6 domácích prací, při kterých se hubne

Sport / 12.10.2014

Domácí práce považujeme za otravné. Zkusme to ale vzít pozitivně – při zkrášlování našeho bytu spálíme spoustu kalorií.

Nenechte lenost, aby vám dovolila zůstat v posteli až do dvanácti s tím, že si zajdete na oběd do restaurace mezi tím, co vám bude paní na úklid žehlit prádlo. Když se do domácích prací pustíte sami, uděláte pro svou postavu mnohem lépe – při práci se nedostanete ke konzumaci jídla a zároveň budete spalovat kalorie. Ideální!

1. Drhnutí podlahy – spálíte cca 129 kilokalorií za půl hodiny

Přístroje na mytí podlahy vám sice ušetří práci, ale také tuky. Pusťte se do drhnutí podlahy manuálně. Počítejte ovšem s tím, že se pořádně zapotíte!

2. Vysávání – spálíte cca 119 kilokalorií za půl hodiny

Až se zase přistihnete, že se vám nechce luxovat, vzpomeňte si, jak prospěšné to bude pro vaše tělo. I špinavá podlaha se může stát vaším přítelem, pokud máte dobrou motivaci!

Ruční mytí podlahy dá zabrat, spálíte při něm velké množství kalorií. Zdroj: foter.com, Craig Dietrich

Ruční mytí podlahy je náročné, ale také velice účinné! Zdroj: foter.com, Craig Dietrich

3. Žehlení – spálíte až cca 120 kilokalorií za půl hodiny

Ačkoliv je žehlení nudné a otravné, může vám pomoci s hubnutím. Bonusem pak bude krásně vypadající prádlo!

4. Mytí oken – spálíte cca 100 kilokalorií za půl hodiny

Přiznejte si: je to už dávno, co se vaše okna leskla a parapety zářily čistotou. Využijte příležitosti spálit kalorie a pusťte se do mytí oken – zabijete dvě mouchy jednou ranou: pohled z okna bude zase radost a tělo vám poděkuje.

Žehlení je sice nudné, ale spálíte při něm spoustu kalorií! Zdroj. foter.com, greg

Žehlení je otrava, ale spálíte při něm spoustu kalorií! Zdroj. foter.com, greg

6. Vaření – spálíte cca 85 kilokalorií za půl hodiny

Návštěva restaurace je sice pohodlná, ale s hubnutím vám ani trochu nepomůže. Mnohem užitečnější bude, když si uvaříte sami. Při vaření spálíte hodně kalorií, jež můžou vydat dokonce i za jídlo, které ukuchtíte. A to za to stojí!

7. Ruční mytí nádobí – spálíte cca 78 kilokalorií za půl hodiny

Pokud nevlastníte myčku, víte, jak otravné dokáže být ruční mytí nádobí. Avšak můžete si být jisti, že i při něm se pomalu, ale jistě zbavujete tukových zásob. Myčka je sice pěkný vynález, který vám ušetří práci, ale to je ne vždy žádoucí.

Tip Generace 21: Pokud máte možnost pracovat na zahradě, rozhodně ji nezahazujte! Při sekání trávy spálíte až 190 kilokalorií za půl hodiny a při pletí a zalévání záhonů až 170.

Doufáme, že vás článek pořádně namotivoval a jste odhodlaní pustit se do velkého úklidu! Máte nějaké další tipy na domácí práce, při kterých se hubne? Zapojte se do diskuze!

Zdroj perexové fotografie: foter.com, Toms Baugls

Martina Mikulášová

Martina Mikulášová

Studentka gymnázia, která se skoro pořád něčemu směje. Má ráda psaní a jednou by se jím chtěla živit. Mezi její další zájmy patří fitness, fotografování, lezení po skalách, orientační běh a konzumace jídla. Kontaktovat ji můžete na: martina.mikulasova@generace21.cz

Zanechte komentář