Kvitová si zajistila Turnaj mistryň

Sport / 3.10.2014

Česká tenistka Petra Kvitová získala další turnajový titul. Tentokrát v čínském Wu-chanu a zajistila si účast na vrcholném podniku sezony.

Petra Kvitová předvedla další parádní jízdu a po nedávném triumfu v New Havenu si došla pro vítězství i na turnaji v Číně. Během celého turnaje přišla česká lvice pouze o jediný set, který jí vzala její krajanka a v poslední době výborně hrající Karolína Plíšková. Kvitová si nejen tímto vítězstvím upevnila třetí příčku ve světovém žebříčku, ale zároveň si s předstihem zajistila účast na Turnaji mistryň, jenž se letos bude hrát v atraktivním Singapuru.

Česká hráčka Petra Kvitové. Zdroj: Wikipedie, Sporti

Česká hráčka Petra Kvitová. Zdroj: Wikipedie, Sporti

Finále drama nenabídlo

O nějakém dramatickém finále s nečekanou zápletkou a rozuzlením, nemůže být ani řeč. Kanaďanka Eugenie Bouchardová, která se ve finále postavila Petře Kvitové, neměla během zápasu příliš mnoho šancí, jak vývoj změnit nebo dokonce otočit. Naše reprezentantka se opírala o tradičně velmi dobrý servis a agresivní mezihru. Nakonec se po výhře 6:3 a 6:4 radovala ze třetího letošního turnajového primátu.

Času na oslavu naše hráčka však příliš neměla, jelikož se téměř hned musela přesunout do Pekingu, kde ve středu ráno začíná nový turnaj. Na něm se Kvitová bude kromě dalšího titulu prát také o posun v žebříčku, protože na Rumunku Halepovou, která je momentálně na druhé pozici, ztrácí pouze něco málo přes sto bodů. Uvidíme tedy, jak si Petra na asijském turné dále povede. Zatím je její vystoupení opravdu skvělé.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Nevit

 

Lubomír Řepa

Zanechte komentář