Stadion

Jak se daří v zahraničí: Juraj Kucka

Sport / 2.10.2014

Autor:

Pojďme si v novém seriálu připomenout bývalé hvězdy domácí ligy, které již nejsou tolik na očích, na některé z nich už jste možná zapomněli.

Před čtyřmi lety jedna z největších osobností Gambrinus ligy, sedmadvacetiletý záložník, účastník ME 2010. A o kom, že je řeč? O Juraji Kuckovi. Slovenský reprezentant přišel do Sparty v roce 2009 z Rožumberoku na doporučení bývalého kouče obou klubů Michala Bílka. Během dvou let se vypracoval v klíčového hráče Sparty, za kterou nastřílel 11 ligových gólů. Na začátku roku 2011 přestoupil do italského FC Janov za cca 90 milionů korun.

Juraj Kucka

Juraj Kucka má místo ve slovenské reprezentaci.

V Interu si nezahrál

V Janově podepsal smlouvu na 4,5 roku, po půl roce byl však vyměněn za brankáře Emiliano Viviana do Interu Milán s tím, že do konce ročníku zůstane v Janově na hostování. Tam nastupoval v základní sestavě a připsal si dva góly. Po sezóně se však přesunu do Interu nedočkal. Než za něj totiž stačil odkopat jediný zápas, byl vyměněn zpátky za Samuela Longa. V roce 2013 byl na spadnutí  přestup do AC Milán, mluvilo se i o německém Wolfsburgu, ani jedno se nakonec skutečností nestalo.

Smůla na zranění

Celou kariéru ho provází častá zranění, to nejhorší přišlo na konci loňského roku, kdy po operaci levého kolena musel odpočívat čtyři měsíce. Po zranění se ale dal rychle do kupy a vrátil se do základní sestavy Janova. V aktuální sezóně nastoupil v Sérii A čtyřikrát v základu a jednou jako střídající hráč. Janov je zatím v tabulce na desátém místě s pěti body.

Z posledních dvou zápasů 1 bod

V předposledním kole Janov neudržel vedení nad Veronou:Vezeme si sice domů další bod ze soupeřova hřiště, ale mrzí nás, že to nejsou tři. V zápase jsme byli lepším mužstvem, vedli jsme o dva góly a měli množství dalších šancí. Jenže vedení jsme promrhali a přišli o dva body. Musíme se z toho poučit, protože už v neděli nás čeká derby a tam můžeme mít jednu šanci a tu musíme využít,“ řekl Kucka po zápase. V derby proti Sampdorii nastoupil na 60 minut a nakonec musel skousnout prohru 0:1.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons

Jakub Rygel

Jakub Rygel

Filmový fanoušek, seriálový maniak a sportovní nadšenec.

Zanechte komentář