5 nejlepších filmů pro podzimní počasí

Film Kultura / 14.11.2014

Podzim se již razantně přihlásil o slovo a s ním i chmurné počasí. V těchto dnech je nejlepší se zavrtat do peřin a pustit si nějaký ten film.

Každý z nás to zná. Je podzim, chmurné počasí a nám se nechce nic dělat a nemáme zpravidla na nic náladu. Pokud patříte mezi tyto lidi a potřebujete vypnoutodreagovat se, přečtěte si našich pár filmových tipů, které vás nejen podzimně naladí, ale i vás nabijí energií. A třeba i přimějí k zamyšlení.

Dobrý ročník

A Good Year

Romantický/komedie/drama

Velká Británie, USA, 2006

Režie: Riddley Scott

Hrají: Russell Crowe, Marion Cotillard, Archie Panjabi, Catriona MacColl, Nicholas Guest, Edita Brychtováa další

Pokud jste příznivci lehčích, příjemných komedií, ve kterých navíc hlavní roli ztvárnil pohledný Russell Crowe, neváhejte a pusťte si Dobrý ročník, jehož děj vás dovede do krásné Francie. Max Skinner žije v Londýně a živí se obchodováním s investicemi. Nicméně po smrti svého strýce se vrací do již zmíněné Francie na vinici, kde strávil své dětství. Ze začátku jako typický měšťan váhá, že vinici prodá a vrátí se domů, ale netrvá to dlouho a jeho život ve Francii dostává nový spád a spouští novou kapitolu jeho nynějšího bytí.

Russell Crowe se nebojí prosadit si svou. Zvláště pokud se to týká zkvalitnění filmového snímku. A tak, když se na něj v bazénu valí nesmírné množství vody, herec si vyžádal kameru a pořídil tak sám několik záběrů.

Láska přes internet

You’ve Got Mail

Romantická komedie

USA, 1998

Režie: Nora Ephron

Hrají: Tom Hanks, Meg Ryan, Sara Ramirez, Jean Stapleton, Heather Burns, Reiko Aylesworth, Chris Messina a další

Tom Hanks a Meg Ryan jsou dva lidé, kteří vlastní knihkupectví a pro sebe navzájem jsou vlastně konkurencí. Jenže osud s nimi měl jiné plány, a tak nastane den, kdy si začnou elektronickou poštou dopisovat a posílat si zamilované e-maily. A to všechno nevědomky. Když se jednoho dne setkají, zjišťují, že jsou to dva lidé, kteří se znají a vídají, že se dennodenně jakožto konkurenti urážejí.

Samotný film Láska přes internet je natočený podle motivů muzikálu She Loves mMe a zároveň je to třetí film, na kterém společně spolupracovali hlavní hrdinové Tom Hanks a Meg Ryan. I v tomto filmu jsme se mohli dočkat improvizace. Týkalo se to scény, kdy Joe skřípla ve dveřích nafouknuté balony, i známá věta o rybách byla improvizací.

Yes Man

Yes Man

Romantická komedie

USA, 2008

Režie: Peyton Reed

Hrají: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper, David Scott, Molly Sims, Michael Papajohn, Luis Guzmán, Heidi Herschbacha další

Nedávno rozvedený Carl navštíví kurz pod taktovkou jistého guru. Díky tomuto kurzu se jeho život rapidně změní a od této doby odpovídá na všechno jediným slovem: ano. Tato situace má zabránit porozvodové depresi a mimo jiné mu má pomoci zbavit se i práce, ve které ustrnul na mrtvém bodě a jeho kariéra nepostupuje dál. Součástí je pochopitelně i romantická zápletka s pohlednou hudebnicí Allison.

Shodou náhod je to, že hlavní hrdinové tohoto filmu, Zooey Deschanel a Jim Carrey, slaví narozeniny ve stejný den 17. ledna – akorát s tím rozdílem, že Carrey je o 18 let starší než herečka.

Zlodějka knih

The Bookthief

Válečný/drama

USA, Německo; 2013

Režie: Brian Percival

Hrají: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Kirsten Block, Heike Makatsch, Ben Schnetzer, Emily Watson a další

Liesel se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse a jeho ženy Rosy, ve které má začít zcela nový život. Jako každé dítě se snaží zapadnout, ať už doma či ve škole, ale nemá to zrovna jednoduché, protože už jen její vrstevníci se jí posmívají proto, že neumí moc dobře číst. Rozhodne se to tak nenechat a začne se učit právě se svým novým tátou a dokonce se i chystá přečíst svou první knihu. Mimo to se ještě seznamuje s Maxem, který se ukrývá před nacisty ve sklepě a Max je další osobou, která ji nabádá ke čtení. Všechno se začíná měnit, dokonce i její přátelství se sousedem Rudym, a po dobu probíhající války překonávají toto nepříjemné období pomocí knih, které Liesel krade ve starostově knihovně. 

Některé pasáže ve filmu jsou natočené podle skutečné události.

Předčítač

The Reader

Romantické drama, válečný

Německo, USA, 2008

Režie: Stephen Daldry

Hrají: Kate Winslet, Ralph Fiennes, Max Mauff, Sussane Lothar, David Cross, Linda Bassett, Rainer Sellien a další

Celý děj tohoto úspěšného filmu začíná v poválečném Berlíně, kdy patnáctiletý Michael Berg míří do školy – a co osud nechtěl, udělalo se mu při cestě špatně. Náhodou je poblíž Hanna, která chlapci pomůže a poté, co se chlapec uzdraví, Hannu vyhledá proto, že jí chce poděkovat.

Později mezi nimi vzniká utajovaný vášnivý vztah, kdy i Michael Hanně předčítá z různých knih. A ačkoli se oba k sobě náramně mají a jejich city jsou tuze intenzivní, Michael zničehož nic záhadně zmizí. Na scéně se objevuje až o osm let později, kdy je z něj student práv. Se svou tehdejší láskou se setkává, ale tentokrát za úplně jiných okolností. Hanna totiž sedí na lavici obžalovaných a až Michael zjistí vše z její minulosti, jejich vztah se podstatně změní.

Ralph Fiennes, který ve filmu ztvárnil mladšího milence oscarové herečky Kate Winslet, je ve skutečnosti o 13 let starší.

Mezi další filmy, které vám můžeme doporučit jsou například Walter Mitty a jeho tajný život či například Společnost mrtvých básníků, o které jsme se vám zmiňovali ve vzpomínkovém článku na herce Robina Williamse. A co vy? Souhlasíte s naším výběrem nebo dáváte raději přednost filmům jiného žánru?

Zdroj videí: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: cinemart.cz

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář