V anglickém Happy mealu dostanete navíc pořádnou porci knih

Literatura / 28.1.2013

Dáte si hračku a nebo knihu? Dilema, které budou v posledních letech muset řešit anglické děti ve fastfoodech. Jak to asi dopadne?

11. ledna přinesl Dailymail zajímavou zprávu – fastfoodové království Mc Donald´s v Anglii se pustí do chytrého reklamního tahu na své zákazníky. Ty budou kromě na klasické hamburgery, hranolky a colu lákat i na o něco méně kulinářsky stravitelné knihy. Knihy budou servírovány v dětském oblíbeném menu, známém jako Happy meal.

Od přihlouplých hraček k inteligentní zábavě

Děti si tak místo oblíbených lehce přihlouplých hraček, které nacházejí v Happy mealech, budou moci rozšířit své čtenářské schopnosti. Tento reklamní tah má za úkol vzbudit u dětí čtenářský zájem. Nad Happy mealem tak konečně budou moci rodiče dítek alespoň trochu zajást – ratolestmi oblíbená nezdravá strava bude o něco chytřejší, než byla doposud.

Nastane v Anglii Happy revoluce? Pryč se stupidní hračkou! Chceme knihu! Zdroj: pinterest.com

Nastane v Anglii Happy revoluce? Pryč se stupidní hračkou! Chceme knihu! Zdroj: pinterest.com

Mc Knihy do každé anglické rodiny

Knihy, které bude Happy meal nabízet se budou týkat hvězd či planet, oceánů, zvířat a všechny patří do série Dorling Kindersley’s ‘Amazing World’. Síť Mc Donalds si klade za cíl do roku 2014 vyměnit na 15 milionů hraček za knihy. Distribuce knih do rodin s dětmi tak poměrně jednoduše, hravě a trochu nezdravě vzroste. Úkol je přitom jasný! Zaútočit na gramotnost anglické společnosti.

Fastfoodový řetězec doufá v získání velkého čtenářského publika. Jak to však dopadne, rozhodnou až anglické děti. A  ty už dají jasně najevo, zda je kniha lepší než postavička  z kouzelného Disneyho světa.

Zůstane dětský Happy meal i nadále tak „happy“ záležitostí? Za Literáty Generace21 dáváme Mc Donaldovi palec nahoru, tedy pokud nebudeme brát v potaz ostatní nezdravý obsah kouzelné krabičky zvané Happy meal!

Zdroj perefové fotografie: pinterest.com

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentář