Brno swinguje i po prázdninách aneb Swing It!

Hudba Kultura / 27.9.2014

Legendární electro-swingová tančírna Swing It! se po čtyřech měsících vrátila na místo činu – do brněnského Kabinetu MÚZ.

V pátek 19. září jsme se mohli opět protancovat až do dalšího dne na legendární electro-swingové tančírně Swing It!, kterou v příjemném prostředí Kabinetu MÚZ jako již tradičně pořádá Electro Swing Bohemia. Jak se mi swingovalo poprvé v nové sezóně?

Kabinet MÚZ.

Kabinet MÚZ.

Co je to?

Swing It! je mladším sourozencem Electro Swing Fever, velkoformátové electro-swingové akce z bookingu Electro Swing Bohemia. Obě akce se zaměřují na hudební a taneční trend současnosti – electro swing. Narozdíl od Electro Swing Fever je však Swing It! menší, více komorní a hlavně si na něm přijdou na své i milovníci klasických swingových melodií.

Let’s swing!

Úvod večera se nesl v klasickém swingovém duchu. Jako první se za DJský pult postavila DJka Pavli, po jejímž setu následoval krátký taneční workshop v podání brněnské taneční školy Swing Wings.

Taneční workshop se Swing Wings.

Taneční workshop se Swing Wings.

Taneční prvky, které se účastníci workshopu naučili, mohli vyzkoušet během živého vystoupení dixielandové skupiny Heart of Dixie v čele s charismatickým zpěvákem a kytaristou Jankem Čarkem.

Janek Čarek.

Janek Čarek.

Pořádná divočina

Klasický swing vystřídal zhruba kolem čtvrt na dvanáct electro-swing. První selekcí rozproudil dav neo-swingový DJ Matwä Drappenmadchenfeller, kterého po půlnoci vystřídali elegáni Papa Django a Swing Thing. To teprve byla divočina!

DJs Papa Django a Swing Thing.

DJs Papa Django a Swing Thing.

Pokud jste Swing It! propásli, nezoufejte. Už v říjnu se na nás řítí další electro-swingová párty, Electro Swing Fever! Na výběr máte hned ze tří možností: 11. října v Ostravě, 17. v Brně a 18. v Praze. Bližší informace o Electro Swing Fever a dalších akcích v Brně najdete v samostatném článku, který mapuje zářijové a říjnové hudební události.
Zdroj fotografií: Vítek Blažek (1, 4) a Valentin Wirth (2, 3) Zdroj perexové fotografie: Valentin Wirth

Silvie Kostovská

Silvie Kostovská

Studentka bohemistiky a hispanistiky, nelítostný grammar nazi, nenapravitelný shopaholik, kavárenský povaleč, blázen do kultury, vášnivý pisálek s fetiší na očuchávání knížek, Brňák duší, cestovatel tělem a milovník dobrého jídla (zejména sladkého), toť moje maličkost. Na Generaci 21 zastávám post editorky sekce Na talíři. Kromě Generace píšu ještě blog Twenties girl (twentiesgirl.wix.com/twentiesgirl).

Zanechte komentář