Nový ročník extraligy je v plném proudu

Sport / 25.9.2014

Naše nejvyšší hokejová soutěž má za sebou už pět kol. Pojďme se podívat, jak kluby novou sezonu odstartovaly.

Největším překvapením dosavadního průběhu je jistě vystoupení loňského mistra. Zlínští hokejisté stále ještě neprocitli ze zlatého opojení a po úvodních čtyřech kolech nemají na svém kontě ani jednu výhru. Samotní hráči i funkcionáři klubu to stále nepovažují za krizi, nicméně přiznali, že situace už začíná být velmi vážná. Nutno také podotknout, že hokejisté Zlína zatím stále nehráli proti nejsilnějším klubům ligy. Připsali si porážku od obou nováčků extraligy a následně pak i s Vítkovicemi a Libercem.

Jestliže dosavadní vystoupení Zlína je zklamání, kdo velmi mile překvapuje, jsou hráči Litvínova. Tým, jenž se v minulém ročníku ani neprobojoval do play-off, je dnes na špici ligové tabulky a skalpy týmů, jako jsou Plzeň nebo Třinec svědčí o tom, že to není náhoda. Chemiky táhne nestárnoucí Martin Ručínský, který vévodí kanadskému bodování s průměrem skoro dva body na zápas.

Pohár pro vítěze nejvyšší hokejové soutěže. Zdroj: Wikipedie, Vachovec1

Pohár pro vítěze nejvyšší hokejové soutěže. Zdroj: Wikipedie, Vachovec1

Do sezony 2014/2015 vstoupil dobře také Třinec, jeden z adeptů na titul. Ten je zatím třetí, ale na týmy před sebou má jen minimální ztrátu. Další a dost možná největší adept na titul, pražská Sparta, rozehrála novou sezonu o něco hůře a krčí se na prozatímním osmém místě. Sebevědomí do dalších bojů, jim určitě dodala výhra z minulého kola, kdy dokázala v sledovaném derby se Slávií zvítězit jasně 5:2.

Zajímavé bude také sledovat, jak si povedou nováčci extraligy. Tím, kdo si zatím vede lépe, je bruslařský klub. Boleslav, která se do nejvyšší soutěže vrátila po dvouroční odmlce, je zatím desátá, ale výhra na ledě silné Sparty ukazuje, že kvalitu tým rozhodně má a předsezónní cíle v podobě účasti ve vyřazovacích bojích nemusí zůstat nenaplněné. Druhý nováček, Olomouc, si moc dobře nevede. S jedinou výhrou a hrozivým skórem 9:18 je pouhou příčku nad trápícím se mistrem ze Zlína. Uvidíme, jak se bude soutěž nadále vyvíjet, jelikož na nějaké jisté prognózy je po pěti odehraných kolech stále ještě brzo.

Zdroj perexové fotografie: Wikipedie, Rawac

Lubomír Řepa

Zanechte komentář