Co se jí v Brazílii

Na talíři / 5.10.2014

Hlavními surovinami v Brazílii jsou rýže a fazole. Společně s masem je Brazilci konzumují prakticky denně. Brazilská kuchyně je výborná a my vám ukážeme další dobroty, které tato ohnivá země nabízí.

Brazilci jídlo milují. Maso, čerstvé šťávy, kuskus, dorty a další. Jen ovoce a zelenina jim moc neříká. Zdravý životní styl považují za něco ujetého a naprosto nepodstatného. Poměrně hodně domácností má hospodyni, která uklízí a vaří. To je potom každé jídlo doslova hostina. Trhy nabízí spoustu možností a jídlo je tam levnější. V Brazílii trávím 2 měsíce na stáži, takže si místních specialit užiji víc než dost. Pojďme se podívat na několik oblíbených jídel.

Zdroj: Rodrigo.Argenton, Wikimedia Commons

Zdroj: Rodrigo.Argenton, Wikimedia Commons

Marakuja

Tohle ovoce je oblíbené snad všemi. Nejčastěji se marakuja zpracovává na džus, ale měla jsem i zmrzlinu, která byla výborná. Chuť je podobná pomeranči a mangu, ale je více sladká a kyselá a celkově chuťově výraznější.

Caipirinha

Caipirinha je brazilský koktejl z cachaçy (brazilská vodka), třtinového cukru a limetky. Je prostě vynikající a v místních barech, kde často hraje živá hudba, se Caipirinha pije sama.

Zdroj: Yardena, Wikimedia Commons

Zdroj: Yardena, Wikimedia Commons

Brigadeiro

Brigadeiro je čokoládový bonbon plněný kondenzovaným mlékem a bílou či mléčnou čokoládou. Lepí se na jazyk, ale je šíleně dobrý! Kondenzované mléko je v Brazílii vůbec hodně používané, dává se i na zmrzlinu jako poleva. Jen pro zajímavost, třeba v Německu kondenzované mléko neznají pro změnu vůbec.

Coxinha

Tahle smažená koule je všude. Brazilci si na smažené věci potrpí. Většinou se plní kuřecím masem a sýrem. Je to vláčné a nejlepší samozřejmě teplé s dresingem.

Zdroj: PD-self, Wikimedia Commons

Zdroj: PD-self, Wikimedia Commons

Zdroj: Jurema Oliveira, Wikimedia Commons

Zdroj: Jurema Oliveira, Wikimedia Commons

Feijoada

Fazole na jeden z mnoha způsobů, takový brazilský Eintopf dalo by se říct, s hovězím masem a párkem. Já si na fazole potrpím, takže jsem ráda, že jsou tady poměrně často.

Když pominu nedostatek zeleniny (ovoce se dožene formou džusů), tak je brazilská kuchyně opravdu chutná. Hlavně maso je tady výborné. Zažila jsem grilování, kde jeden Američan poznamenal, že mu chybí dresing. Brazilec opáčil, že pokud je maso kvalitní, žádný dresing není potřeba. Později jsem mu dala za pravdu, opravdu je jednoduchost nejlepší.

Zdroj perexové fotografie: Rovingl, Wikimedia Commons

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář