Znáte písně, ze kterých vznikly znělky nejslavnějších seriálů?

Hudba Kultura / 11.10.2014

Když tu melodii slyšíte, zaručeně víte, že začíná váš oblíbený sitcom nebo seriál. Málokdo ale slyšel plné verze úvodních skladeb.

Jak jsem poznal vaši matku

Kultovní seriál, často pokládaný za novodobou kopii nezapomenutelných přátel, ve kterém Ted Mosby vypravuje svým dětem historky o tom, jak se svou partou trávil mladá léta v New Yorku. Chtěl se tak dostat k tomu, jak poznal jejich matku. Po devíti letech se mu to konečně povedlo. Po celou tu dobu jeho příběhy uváděla píseň Hey Beautiful od americké kapely The Solids. Pokud vám píseň nepřijde ani trošku povědomá, zkuste vydržet na konec.

Teorie velkého třesku

Geek seriál o čtyřech vědcích, kteří rozumí úplně všemu. Teda kromě žen a prakticky využitelných věcí. Občas je to dostane do opravdu vtipných situací, kterým se zákeřně smějeme už sedmým rokem. Nicméně seriál přinesl světu obrovské množství hlášek, většinu z úst praštěného fyzika Sheldona Coopera, úplně novou dimenzi hry Kámen, nůžky, papír a také úvodní píseň Big Bang Theory Theme od kanadských samozvaných rockerů Barenaked Ladies. Tuto melodii pozná ihned od začátku každý fanoušek seriálu. Ale málokdo slyšel i další dvě třetiny.

Pravá krev

Lehce nechutný fantasy hororový seriál o upírech, vlkodlacích a vílách, který zaručeně zklamal všechny příznivce hororů, fantasy příběhů i upírů. Očekáváte-li sexy nesmrtelné krasavce, musíte se nejdřív prodrat několika díly, kde se mísí nuda se zbytečnou dávkou tvrdého porna a nechutností. A i když se dočkáte, stejně se vám z nich občas zvedne žaludek. Ale ústřední melodie za to opravdu stojí. Jmenuje se Bad Things a je dílem amerického countrymana Jase Everetta.

Dr. House

Jeden z velice mála kvalitních seriálů z nemocničního prostředí (bez urážky Ordinace). Ojedinělý smysl pro černý humor a nebetyčná empatie hlavní postavy, doktora House, tomu prostě dávají šmrnc. Zato znělka je vystřižená ze songu, který se moc nepovedl. Skladba Teardrop od britské čtverky Massive Attack je prostě nuda. A ještě k tomu s divným klipem.

M*A*S*H

Alan Alda, představitel hlavního hrdiny Hawkeyho Pierce už je sice šedivý, ale jeho příhody z válečného špitálu, šťabajznu Houlihanovou a transku Klingera si pamatujeme dodnes. Pusťte si live verzi písně Suicide is Painless kapely Manic Street Preachers a uznejte, že byste chvíli přemýšleli, odkud ji znáte.

Dawsonův svět

K seriálu, který letěl někdy před deseti lety, napsala a nazpívala ústřední píseň s názvem I Don’t Want to Wait americká nositelka Grammy Paula Cole. Příběh vyprávěl o klasických problémech, dramatech a láskách středoškoláků. Proslavila se díky němu například Katie Holmesová. Nepamatujete? A co tohle:

Chuck

Když máte v hlavě celý informační systém tajné vládní služby, je jasné, že po vás jdou nejen agenti a zločinci, ale taky krásné blondýnky prodávající párky v sexy napodobenině německého folklórního kroje. To vše uvidíte v seriálu Chuck. Úvodní znělka se jmenuje Short Skirt/Long Jacket a je od kapely Cake.

2 Socky

Seriál z prostředí Brooklynu, plný krásných slečen, ironie, přitahujících se protikladů a postaviček jako z estrády. Nezdolně optimistický černý senior Earl, věčně nadržený kuchař Oleg, ambiciózní a metr dvacet vysoký asiat Han, zkrachovalá milionářská dceruška Caroline, ulicí vychovaná sarkastická servírka Max a polská sexbomba Sophie, kterou nepředstavuje nikdo jiný, než Stiflerova máma, vám nedají spát, dokud neuvidíte poslední díl. A ani potom. Ústřední píseň pochází ze Švédska od tria Peter, Bjorn and John a jmenuje se Second Chance.

Zdroj perexové fotografie: ba1969; www.freeimages.com

Zdroj videí: youtube.com

Aneta Gregorová

Aneta Gregorová

Zanechte komentář