Fit4fun

V královéhradeckém Fit4fun vám nebude nic chybět

Sport / 10.10.2014

Generace 21 vám přináší další recenzi fitness centra. Tentokrát jsme navštívili Fit4fun v Hradci Králové. 

Fitness centrum Fit4fun se nachází v nákupním středisku Eurocentrum, mezi Hradečáky známé jednoduše jako Interspar. Tato skutečnost už napovídá, že s parkováním nebudete mít problém. Kdo dojíždí za sportem městskou hromadnou dopravou, lze dojet přímo před budovu (tímto směrem ovšem jezdí MHD zřídka) nebo zapojit do pohybu svaly na nohou ještě před vstupem do fitka a dojít tam pěšky třeba z nedalekého Slezského předměstí.

Po vstupu do Fit4fun se před vámi rozprostírá poměrně rozsáhlá posilovna včetně kardio zóny, kde najdete také běžecké trenažery, crosstrainery, rotopedy, steppery, veslovací trenažery či stacionární kola. Místnost je klimatizována, okny prosvětlena a z reproduktorů hraje hudba, což vytváří příjemný první dojem.

Fit4fun

Šatny jsou prostorné s fénem, zrcadly a koupelnou. Lze využít saunu. Fitbar nabízí rozsáhlý sortiment. Zdroj: Sandra Svobodová, Generace 21

Vlastní pití nebo fitbar?

Hned u vchodu vás uvítá za fitbarem obsluha, které zaplatíte vstup a od níž následně obdržíte klíče a zámek od skříňky a informace, kde najdete šatnu apod. Zde si lze také vybrat ze širokého sortimentu fitness suplementů, doplňků stravy a občerstvení, které se vám mohou během cvičení hodit. Pokud vám ovšem peněz v peněžence nepřebývá, nebo to prostě jenom nemáte rádi, kohoutková voda z toalety je taky dobrá. Konzumace vlastních nápojů je dovolena.

„Chodím sem rád a často, ideální je, že to mám kousek od školy i od bytu. Líbí se mi, že je to tu prostorné, a vyhovují mi nové stroje. Cena je na Hradec přijatelná, i když mimo město navštěvuji i levnější fitka. Nosím si vlastní pití, příležitostně využívám koupě drinků a müsli tyčinek na fitbaru.“ Jakub, 22 let, student

Bez peněz do fitka nelez…

Cena vstupu do fitness se liší časovým úsekem dne – dopoledne zaplatí dospělý jedinec 80 Kč (student 70 Kč), odpoledne 90 Kč (student 75 Kč), přičemž délka platnosti není omezena. Permanentka se pak odvíjí od počtu vstupů (10 vstupů či 20 vstupů) nebo počtu měsíců (měsíční, půlroční, roční). Přesný ceník je společně s dalšími informacemi přehledně znázorněn na internetových stránkách Fit4fun.

Ze šatny přímo do posilovny

Šatny jsou prostorné, samozřejmě s koupelnou, kde je několik od sebe stěnou oddělených sprch. Toalety jsou situovány blíže ke kardio zóně, což je jistě účelné. V šatnách jsou velká zrcadla s fény.

Posilovna nabízí velké množství posilovacích strojů, na kterých lze protáhnout snad všech 600 svalů, kterými lidské tělo disponuje. Na některých kardio strojích, se kterými je složitější manuálně nastavovaná manipulace, je vedle cizojazyčného návodu přilepen i český. Při technické nezdatnosti vám personál na požádání ochotně poradí. U ostatních posilovacích strojů naleznete grafické znázornění tipů jak na stroji pracovat na vysněné postavě a na lidském těle zvýrazněných svalů, které daným cvikem posilujete.

Fit4fun

Návštěvníci fitness centra mohou za zvláštní poplatek využít přístroj VacuShape. Dva rozsáhlé sály pro aerobní cvičení. Zdroj: Sandra Svobodová, Generace 21

Bohatá nabídka aerobního cvičení

Rozsáhlou posilovnou, kterou lze spatřit při příchodu, to ovšem nekončí. V centru se nachází ještě další dva sály, kde pravidelně probíhá aerobní cvičení: body styling, dance aerobik, power yoga, nohy-zadek-břicho (formování svalstva), kruhový tréning – bodyform, yogalates (zpevnění a protažení celého těla), kalanetika, cvičení na bosu, jumping, cvičení pro maminky s dětmi, fitball (cvičení s míčem) a spinning. Dle slov pana majitele se návštěvníci v brzké době mohou ještě nově těšit na vybavení moderním závěsným posilovacím systémem TRX. Aerobní cvičení probíhá v daných termínech pod vedením lektorů. Nesmíte si ovšem zapomenout na webových stránkách rezervovat účast. Samotný vstup do posilovny se nerezervuje.

Čeho lze ještě využít?

Kdo s posilováním začíná, rád by si prohloubil své znalosti o správném cvičení či nad sebou potřebuje mít pověstný bič, může si sjednat osobního trenéra. Nadšenci do adrenalinu mohou využít horolezeckou stěnu. Pánové si mohou zapůjčit boxerské rukavice a vybít si nadbytečné emoce na boxovacím pytli, dámy pak potěší pro získání bronzu solárium či pro odstranění nežádoucí celulitidy revoluční přístroj VacuShape. Třešničkou na dortu pro vás po náročném posilování může být návštěva sauny, která je v ceně vstupu, zapínaná denně od 16 hodin. Pokud to s cvičením přeženete, ve fitness se přímo nachází i místnost, kde si po domluvě můžete dopřát masáž.

Závěrečné shrnutí

Ochota personálu: čtyři body z pěti – pomoc pouze na vyžádání, nikoliv průběžně

Vybavení: pět bodů z pěti – nové stroje, 2 sály pro aerobní cvičení, VacuShape, solárium, sauna (v ceně vstupu), horolezecká zeď, fitbar

Nabídka služeb: pět bodů z pěti – osobní trenér, masáže, společné aerobní cvičení

Lokalita (přístupnost): dobrá – parkoviště  rámci obchodního centra zdarma; MHD jezdí, ale zřídka

Cena za měsíční členství: velmi dobrá – 810 Kč (dospělý), 610 Kč (student)

Zdroj perexové fotografie: fit4fun.cz

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář