ekologické láhve

Velká recenze ekologických láhví: která je nejlepší?

Design / 24.9.2014

Přemýšlíte nad tím, že vyměníte obyčejné PET láhve za něco atraktivnějšího a ekologičtějšího? V tom případě je tato recenze přesně pro vás!

Rozhodli jsme se pro vás zrecenzovat čtyři nejhezčí ekologické láhve na pití. Každá z nich je něčím výjimečná a zaslouží si vaši pozornost. Souboj byl opravdu vyrovnaný a nakonec žádný vítěz nevzešel. Všechny si totiž natolik získaly naši oblibu, že vybrat tu nejlepší bylo nad naše síly. Záleží tak jen na vás, která si získá vaše srdce. Jedno je jisté – všechny jsou krásné!

bobble

Bobble láhve

Buclatá bobble se schová v kabelce i v batohu.

Recenze láhve bobble

Recenzovali jsme láhev bobble sport 0,75 l lavenderbobble 0,55 l lime. Obě pořídíte za 299 Kč a můžete si je objednat v internetovém obchodě URBANLUX.

Kdo by neznal ikonickou láhev bobble! Díky unikátnímu uhlíkovému filtru (který si navíc můžete kdykoliv vyměnit za nový) můžete bez obav pít vodu z kohoutku, navíc láhev je kompletně recyklovatelná. „Oceňuji jednoduchý minimalistický design láhve, hodí se na mnoho příležitostí,“ chválí si ji redaktorka Markéta Popelářová. Spojence našla i v editorce Kateřině Stupkové: „Láhev má sympaticky buclaté tvary přímo do ruky. Není to sice žádný prcek, ale rozhodně v tašce nepřekáží.“ A pokud byste měli přece jen pocit, že se ve vašem bezedném batohu ztratí, můžete využít ucho láhve a připevnit si ji k poutku, jak radí Markéta, která láhev využije hlavně na sport a na cesty. A Katka se přidává: „Budu ji používat jako jako věrného souputníka do školy i na případné výlety.“

Katka s Markétou se shodují, že jedinou nevýhodou je poměrně malá propustnost vody přes filtr. „Zmáčknout láhev při pití, aby z ní šla tekutina ven, by mohlo být jednodušší,“ posteskla si trochu editorka Katka. „Láhev není vhodná pro velké žíznivce,“ dodává Markéta.

Celkové zhodnocení redakce

Kateřina Stupková, editorka sekce Film:
Z láhve bobble jsem nadšená! Objednala jsem si větší variantu s objemem 0,75 l a trochu se bála, jestli to nebude příliš velký cvalík, ale nikoli, je příjemně oblá a pohodlně sedí do ruky, přitom se do ní vody vejde opravdu spoustu. Nadchla mě fialková barva a možnost měnit design láhve de facto s každým novým filtrem.

Makréta Popelářová, redaktorka sekce V obraze:
S touto láhví odpadá běžné shánění jakékoliv plastové láhve, do které byste si mohli nalít pití do školy, do práce, do posilovny. Stejně tak nad designem předmětu vám zaplesá dušička. Problém nastává, když máte opravdu velkou žízeň a chcete se napít pořádně. Filtr totiž propouští jen určitě množství vody, proto musíte pít déle a urputněji. Můžete však mít dobrý pocit z toho, že voda, kterou pijete, je přefiltrovaná a plast, ze které je láhev vyrobená, kvalitní a netoxický.

 

KOR

láhve KOR

Láhve KOR, to je originální módní doplněk.

Recenze láhve KOR

Recenzovali jsme jsme láhve KOR Delta Green Small (599 Kč) a KOR Aura Small (449 Kč). K dostání v internetovém obchodě Milujito♥.

Láhve KOR možná nezná úplně každý. Přitom si vás svým sofistikovaným vzhledem získá. Průhledný obal z Eastman Tritanu je lehký a příjemně zbarvený do vybraného odstínu. „Voda v zelené láhvi prostě vypadá tak nějak zdravěji,“ usmívá se editorka Alice Pazderová. Není to však jediná lichotka, kterou láhve KOR od nás získaly.

Láhev KOR mimo jiné také dokonale těsní a při používání přináší i příjemný zážitek. „Pije se z ní mnohem lépe než ze všech těch měkkých, brzy opotřebovaných PET láhví,“ říká redaktorka Klára Dvořáková, která má variantu se šroubovacím uzávěrem. To Alice má sofistikovanější otevírací víčko: „Když jsem ho poprvé viděla, pozoufala jsem si. Ach jo, nemám ráda široká hrdla, ale toto je úplně jiné. Pije se z ní opravdu dobře, nikde vám neteče, ale zároveň se dostatečně napijete.“ Dodává však, že v autě za jízdy se moc pohodlně nenapijete. Klára by uvítala širší hrdlo. „To aby se mi z láhve lépe lovil citron, který si do vody přidávám,“ zakončuje s úsměvem.

Co na ni říká redakce?

Alice Pazderová, editorka sekce Na talíři:
Zátěžová zkouška nové láhve byla opravdu speciální. Vzala jsem si ji na státní závěrečné zkoušky. Překvapilo mě, jak potichu se otevírá, nikoho jsem pitím nerušila. Lehce se přenáší, je opravdu těsně uzavřená, i když máte pořád dojem, že tomu tak není. Jen na pití za jízdy to úplně nebude.

Klára Dvořáková, redaktorka sekce Literatura:
Láhev je lehoučká a její design skvěle doplňuje mé momentální nadšení ze všeho růžového. Zkrátka ideální společník pro každý den!

EQUA

EQUA - vhodná na sport i ke studiu!

EQUA – vhodná na sport i ke studiu!

Recenze láhve EQUA

Recenzovali jsme láhve EQUA Dandelion 0,6 lEQUA Flowers 0,6 l. Obě stojí shodně 269 Kč a k sehnání jsou v internetovém obchodě Labeloo.

Láhev EQUA vyniká svým pevným ekologickým obalem a perfektní odolností proti teplu. Tu jsem vyzkoušela na vlastní kůži i já sama. Nehne s ní ani horký čaj, navíc teplotu poměrně dlouhou dobu zachová. Editorka Kristýna Szkanderová dokázala vypíchnout další pozitivní věc – vkusný vzhled. „Nejvíc mě zaujala barevná kombinace růžovo-šedo-zelené. Miluji pastelové barvy. Takový design jen tak nějaká obyčejná flaška nemá!“ Moc si chválí i skvěle jednoduchý tvar. „Velikost a tvar nebrání tomu, aby se vešla téměř do každé kabelky,“ dodává a já s tím souhlasím. Je příjemně skladná a navíc ji můžete držet i za poutko. To se ostatně hodí hlavně tehdy, máte-li horký nápoj.

Kde najde designová láhev EQUA využití? Ve sportu, v práci i ve škole. „Láhev se od dnešního dne stává mým denním společníkem,“ říká přesvědčivě Kristýna. A já vidím úplně stejně!

Co na ni říká redakce?

Kristýna Szkanderová, editorka sekce Vztahy:
Láhev vypadá ve skutečnosti snad ještě lépe než na fotkách. Nadchnul mě milý barevný design i tvar láhve. V jednoduchosti je síla. Kombinace jemných pastelových barev a velmi jemného vzoru mi doslova očarovala. Myslím, že je velmi praktická – i co se týče velikosti, protože obsah 0,6 l mi nepřipadá ani málo, ani moc. Vejde se perfektně do každé mé kabelky.

Silvie Trebatická, editorka sekce Design:
Jednoduchá, praktická a krásná – tak bych shrnula klady láhve EQUA. Je opravdu bytelná, vydrží i horké nápoje a dokonale těsní. Z toho důvodu se stala nepostradatelnou součástí každého dne. Ráno si připravím teplý zelený čaj na cestu do práce a během dne piju vodu s kapkou citrónu. Paráda!

EQUA CMYK

CMYK EQUA vás zaujme svým originálním provedením.

EQUA CMYK SQUEEZE Yellow vás zaujme svým milým provedením.

Recenze láhve EQUA CMYK

Recenzovali jsme láhev EQUA CMYK SQUEEZE Yellow s objemem 0,55 l. Pořídíte ji za 489 Kč v internetovém obchodě Labeloo.

Na ergonomickou láhevborosilikátového skla jsme byli zvědaví asi nejvíce! A jednoznačně nás překvapila. To, že je krásná, je patrné i z pouhých fotografií. „Líbí se mi, že láhev EQUA CMYK představuje eleganci a hravost zároveň,“ libuje si redaktorka Anna Kovárová. Sladění barev se moc líbí i editorce Martině Baierové. „Pozitivně působí na mysl a rozzáří každý den,“ říká. Není divu, že se s láhví rády pochlubí ve škole či při cvičení v posilovně. Barevné pásky mají navíc svůj význam – jsou ze silikonu, a tak nabízí pohodlné držení, díky kterému vám láhev neuklouzne. Ovšem jeden menší zádrhel by se přece jen našel. „Pod silikonovými pásky by mohly být menší vroubky, aby pásky držely na místě a neklouzaly tak po láhvi,“ všimla si redaktorka Anna.

Anna s Martinou se shodují, že i přes materiál – sklo – je láhev překvapivě lehká. „Jediné, co by se dalo vytknout, je vyšší hmotnost po jejím úplném naplnění,“ dodává svůj postřeh Martina. Není to podle ní ale tak hrozné, aby ji člověk nemohl pohodlně nosit v kabelce či batohu.

Co na ni říká redakce?

Martina Baierová, editorka sekcí Cestování a Sport:
Líbí se mi její barevné provedení, které okamžitě rozzáří jakýkoli pochmurný den. I přesto, že je vyrobena z borosilikátového skla, je lehká a vhodná i pro teplé nápoje. Díky silikonovým páskům kolem těla láhve neklouže v ruce. U teplých nápojů pak právě tyto pásky odvedou teplo, a nebude hrozit popálení. Navíc je v místě uchycení zúžená, a tak i skvěle padne do každé ruky.

Anna Kovárová, editorka sekce Design:
Proto, že je z borosilikátového skla, jsem si neuměla představit, jak moc tomu bude odpovídat její váha. Všechny obavy rázem zmizely, sotva jsem láhev vzala do ruky. Tato kráska s váhou rozhodně problém nemá a ke všemu vypadá úžasně! S hravým barevným provedením a ergonomickým tvarem na pitný režim dozajista nezapomenete! Výrobci dobře vědí, jak udělat ten správný první dojem.

Zdroj fotografií v článku: archiv recenzentek
Zdroj perexové fotografie: koláž urbanlux.cz, labeloo.cz, milujito.cz

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory

 • Stella

  Hi there,

  I’m Stella, marketing director at EQUA and I wanted to personally thank you for such a nice review of our EQUA bottles. We’re so happy you tried them out and like them. Hope you’ll continue using them for a long time. Remember hydration is the key to felling good and looking your best.

  Sending love and kisses from EQUA office 😉

  Stella

 • Petra Franková

  Já bych si chtěla taky pořídit nějakou láhev na sport. Líbí se mi tato http://www.kupdarek.cz/detail/lahev-na-vodu-chi-07l-nerezova-ocel-modra-10-01187-004/ co si o ní myslíte? Velmi mě zaujalo, že je nerezová a snad něco vydrží. Hodně jezdím na kole a chodím do fitcentra, takže ji snad využiju

 • Velča

  Já mám Equa láhev od http://solarbunny.eu/cs/eko-lahve/tritanove-zdrave-lahve-plastove/equa-lahve-600ml/ a je naprosto úžasná, žádnou jinou bych už nechtěla.

 • Jan

  Připravili jsme tipy k Equa i bobble lahvím. Láhve prodáváme a hlavně je sami používáme. Děti zůstávají u bobble a plastových EQUA lahví. My dospěláci jsme se po počáteční obavě ze skla dostali až ke skleněným lahvím Equa. Jsou super i pro každodenní používání. Nic zdravějšího než sklo nenajdete. Je to dle našeho názoru budoucnost, historie se opakuje.

 • LucinaX

  Já mám Lifefactory, je taky z borosilátového skla a teda mě se vzhledově víc líbí než Equa. Taky mi příjde praktičtější, má silikonový obol po celé délce, takže když v tom máte horký nápoj, nespálíte se, zatímco u láhve Equa jsou jen ty pásky,
  Na http://www.pijemezeskla.cz/ mají dokonce dopravu zdarma, takže žádný kačky navíc 🙂