Léto u nás Na talíři stálo za to

Na talíři / 24.9.2014

Léto se s námi už opravdu loučí. Na co budeme v redakci nejraději vzpomínat?

Příští týden prý vytáhneme čepice a rukavice. Nezbývá tedy, než se rozloučit s létem, nakoupit si zásobu dobrých čajů a vychutnávat si podzimní dny. V redakci však nechceme nad létem jen tak mávnout rukou. Bylo totiž parádní a tak si zaslouží, abychom připomněli ty nejlepší věci, díky nimž jsme si ho užili. Ať už foodfestivaly, na které se těšíme zase za rok, skvělé podniky, kam se vrátíme i v chladné dny či nově objevené chutě.

1. Foodfestivaly

Léto fandí festivalům a my v redakci nevěděli, kam dřív skočit. Já si to moc užila na konci srpna na Ladronce, kde se konal F.O.O.D. piknik. Nejvíce jsem si pochutnala na cheescaku s mandlemi, který byl prostě božský. S sebou jsme si nechali zabalit výborný holandský sýr a ještě večer tak blaženě ujídali.

F.O.O.D. piknik

Moje gastroléto? Táborský festival lokální gastronomie farmářů a restauratérů Naše chutě.

Magdalena Simonová

Redaktorka Silvi si užívala food festivaly od června do září.

Špilberk food festival - čokoládový fondán s višňovým coulis od restaurace Noem arch.

Špilberk Food Festival – čokoládový fondán s višňovým coulis od restaurace Noem arch.

Jelikož jsem letos v květnu maturovala, zahrnují moje prázdniny i červen, tudíž nemůžu nezmínit už Špilberk Food Festival. Kromě toho, že jsem tam ochutnala spoustu skvělých sladkých i slaných jídel předních brněnských restaurací, jsem si popovídala s italským šéfkuchařem a držitelem Michelinské hvězdy Stefanem Ciotti, což byl pro mě obrovský zážitek!

Druhou akcí byl Street Food Festival, kterého jsem se zúčastnila dokonce jako prodávající pod značkou svého foodblogu Once upon a kitchen. A musím říct, že to bylo úplně super a moc jsem si to užila!

Silvie Kostovská

Silvie na Street food festivalu.

Silvie na Street Food Festivalu.

2. Nové chutě

Kromě ochutnávek na festivalech jsme ale nacházeli své nové (nejen) letní favority. Za mě je to rozhodně třešňový cider Carling. A opravdu si ho dejte na ledu. Užívala jsem si dny, kdy jsem si po celodenním psaní diplomky, když se všichni kamarádi váleli u vody, sedla na balkon a popíjela. Už aby bylo zase léto.

Třešňový Carling.

Třešňový Carling.

Zážitkem pro mě byla i koňská svíčková (ano, snědla jsem koně, přestože jsem řekla, že to nikdy neudělám a nelituju toho) a točený Cider z farmářských trhů na Palackého náměstí.

Magdalena Simonová

Boom jsem zaznamenala v jedlých květinách. Je úžasné, kde všude se dají použít a dokážou vytvořit tak nádhernou paletu barev a chutí. Dezerty, saláty dokonce i masa.

Kristýna Šopfová

3. Skvělá místa a nově objevené podniky

Pro mě bylo léto hodně studijní, takže nové podniky pro vás objevovaly hlavně ostatní redaktorky. Máme pro vás tip, kde v Praze nakoupitkde se v Brně skvěle najíst.

Ze všech svých tipů z gastroléta musím v neposlední řadě doporučit  nově otevřený  Delmart na Andělu.

Magdalena Simonová

Z podniků bych chtěla zmínit nově otevřené Fresh Freaks Bistro v Brně. Nejenže mají skvělá jídla (burgery, wrapy a spoustu dalších) a pití, ale ještě ke všemu mají v celém bistru paletový nábytek a na toaletách černou zeď, na kterou si můžete malovat křídami!

Silvie Kostovská

Burger a wrap.

Burger a wrap. Fresh Freaks Bistro.

 

Letošní léto pro mě bylo ve znamení smoothies na tísíce způsobů. Velmi jsem si oblíbila firmu Fruitisimo, kde vám na počkání namíchají smoothie buď dle vlastního výběru nebo prostě podle toho, jaký máte den. Mým oblíbencem je zatím „Těžkej den“. Jablka, mrkev, hruška, zázvor a limetka – prostě lahoda.

Kristýna Šopfová

4. Mezinárodní kuchyně

Dovolené a výlety už jsou vesměs v redakci za námi. Jen redaktorka Ilona si momentálně užívá brazilské klima. Co nás oslovilo na našich cestách? Co jsme ochutnali a jaké recepty vyzkoušeli?

Letos jsem si užila červencovou Paříž a srpnovou Itálii. Takže jsem ochutnávala skvělé sýry a vína. Ale nejvíc mě dostaly dezerty. Z Itálie jsem si přivezla jejich výborné laskonky a udělala z nich vynikající Eton mess.

O recept na Eton mess nepřijdete.

O recept na Eton mess nepřijdete.

Co se cest týče, žádná velká exotika, ale až pojedete do Budapešti, dejte si na trhu klobásu jménem Gyulai.

Magdalena Simonová

5. Doma je doma…

Ale i když jsem si cestování užili, rádi jsme se vrátili do českých lesů. Protože tam byly učiněné hody.

A nakonec letošní enormní houbová úroda, která poznamenala každého, kdo se rozhodl vyrazit v srpnu do lesa.

Kristýna Šopfová

Fotogalerie F.O.O.D. pikniku:

A co dostalo v létě vás? Máte nějaký tip na novou restauraci, výrobek či obchod? Podělte se s námi i se čtenáři.

Zdroje fotografií: archiv redakce (Alice Pazderová, Silvie Kostovská), Generace 21

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář