Probuďte v sobě indiánku a zamilujte si Etro

Krása a móda / 13.10.2014

Vinnetou by měl radost. Indiánské etno se bude opět nosit. Značka Etro Vám to dokáže.

Etro-SS-2015-MFW-2

Dokonale promyšlené motivy a vzory od Etro. Zdroj: etro.com

redrock

Originální Mukluk kozačky by vám měly vydržet celý život. Zdoj: shop.mukluks.com

Představe si, že žijete v indiánském týpí, chodíte na lov bizonů a udržujete oheň ve vesnici. Jak byste se asi oblékala? Americká značka Etro takovou představu ženy ztělesnila ve své nové kolekci na S/S 2015. Tato představa je samozřejmě přenesena do roku 2015, ale je tak krásná, že se budete také rozplývat. Etro se inspiruje každou sezónu multikulturními tradicemi a tentokrát si vybralo Indiány. Smysl pro detail a přírodní odstíny materiálů přímo evokují americké Indiány, kteří si vyšívali oděv z ručně zpracované kůže a vyráběli dnes tak luxusní mukluk kozačky. Kůže, třásně, korálky, peříčka a barevné vyšívání si zamilujete. Je to krásný způsob oblékání, který je možné vyšperkovat a nevypadat přitom přeplácaně.


Myslete na detaily na doplňcích jako například: korálkové i provázkové výšivky, motivy zvířat, třásně z kůže nebo semiše, kožešinové detaily, výrazné švy, přírodní materiály a barvy, zapletené vlasy, copánky a korálky ve vlasech.


 

Indiánský vzhled je celý o souznění s přírodou a oslavování jejích darů jako jsou kameny, korále, kůže, kožešina, bavlna či semiš. Je to jako závan čerstvého vzduchu v dnes již ze všech stran hrnoucí se promyšlené módě předimenzované grafikou, novými materiály a mnohdy nenositelnými střihy. Jakýsi návrat k přírodě a tudíž také k základním materiálům je příjemná změna od vysoké krejčoviny a futuristických modelů. Odlehčenost materiálů, látek a střihů je vynahrazena nepřeberným množstvím přímo skvostných výšivek doplněných korálky, kamínky a dřevem.

thumbnail-imaxtree-etro-clp-rs15-7316__thumbnail

Nádherné detaily jsou inspirativní a k dosažení indiánského vzhledu stačí i jeden doplněk.  Zdoj: etro.com

Etro vytvořilo kolekci, která by vznikla, kdyby se Vinnetou setkal s květinovými dětmi a vyměňovali by si navzájem stylistické rady.

Je třeba rozlišovat styly, které jsou podobné, jako aztécké motivy nebo hippie. Indiánský vzhled se od aztéckých vzorů o trošku liší ve složitosti motivů, což se odvíjí od kulturních rozdílů. Aztékové byli divočejší v barvách a Indiáni spíše konzervativní, ale zato maximální detailisté a milovníci ptactva a divoké zvěře. Aztékové žili v pralese a tropech zatímco Indiáni v prériích, horách a lesích. Příroda byla rozdílná a stejně tak i způsob odívání.

00040h_216x324

Nezapomeňte na kozačky s třásněmi. Doplňovaly skoro každý outfit. Zdroj: etro.com

Není lepší inspirace, než podívat se na skvělou kolekci od značky Etro: Indiánské léto 2015.

Květinové děti neboli hippies si vzali něco z každého stylu a vznikl mix kultur a nový look. Hippies milovali louky, květiny, mír a pohodu. Šlo jim spíše o pohodlí nežli praktičnost a kvalitu jako Indiánům. Ti měli oděv jak praktický, dobře střižený, přizpůsobivý, tak na dlouhou dobu čili kvalitní.

Etno styl je úzce spjat s přírodou, zvířaty a celým ekologickým systémem. Oslavuje přírodní bohatství a tvoří zásadně jen na této bázi. Indiáni si také nebrali nic násilím. Tvořili, šili a z mála vytvořili hodně. Je to celé o kvalitě, přírodě a jednoduchosti střihu ozvláštněného nádhernými detaily a to i na doplňcích. Indiánské tradice zkrátka inspirují dodnes.

Zdroj prexové fotografie: Novodobá indiánská kultura v módě. Zdroj: http://www.etro.com

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentářVaše názory

  • Soniška

    krásné,inspirace jako blázen