Když nic není takové, jaké se zdá…

Film Kultura / 18.1.2013

Autor:

Dokážete si představit život v neustálém strachu z toho, že přijde někdo, kdo vás připraví o to nejcennější, co v životě máte? Když vás každý den čeká jen neustálé skrývání?

Přesně to zažívá svobodná matka Anna ve snímku Babycall. Se svým synem Andersem utekla před manželem, který chlapce týral. Jenže ani tak nemá klid. Neustále žije ve strachu, že je muž objeví a syna jí vezme…

Trhák roku? Kdyby aspoň z poloviny…

Tak a to je asi tak všechno, na čem film stojí. Akce se v tomto snímku rozhodně nedočkáte – pár „divočejších“ scén se sice najde, ale ty se dají spočítat na prstech jedné ruky a stěží se dají nazvat akčními. Film by klidně mohl být dobrým psychologickým thrillerem (hororem rozhodně ne), kdyby nebyl tak nudný. Vše působí strašně zdlouhavě, že si kolikrát říkáte, jestli je daná scéna ve filmu jen proto, aby se natáhl čas. I pátrání hlavní hrdinky působí stylem: Zdálo se mi to nebo to bylo doopravdy?  Byla jsem někde, ale nepamatuji si to. Ale není to divné…

babycall-7

Noomi Rapace Zdroj: 2.bp.blogspot.com

Všechny zápletky během filmu se naštěstí na konci vysvětlí, ale divák už asi půl hodiny před koncem tuší, jak vše skončí.

Nemastné, neslané

Obecně měl film poměrně velkou šanci uspět – přece jen, tajemství týkající se obyvatel jednoho panelového domu, není až tak ohrané téma, navíc, když se přidá děsivý křik z chůvičky, podezřelý pytel ve tvaru lidského těla atd., přesto je konec jaksi vyčpělý. Kdyby si s ním tvůrci víc pohráli, hodnocení by šlo určitě o několik bodů nahoru.

Snad jediná věc, na které vlastně stojí celý film, je hlavní postava představovaná v dnešní době velice žádanou herečkou islandského původu Noomi Rapace (Prometheus, Sherlock Holmes: A Game of Shadows). To, jak ztvárnila strach matky o svého syna, stavy, kdy si začíná myslet, že ztrácí rozum, je naprosto profesionální. Bohužel ani to nedokáže film pozdvihnout z průměrnosti.

Film prostě není dobrý, v žádném případě to také není horor, jak je uváděno v našich kinech. Jednoduše byl tento snímek krokem vedle.

Zdroj perexové fotografie: rstvideo.com

Video: youtube.com

Martin Vrána

Martin Vrána

No co říct :) Asi to, že miluju filmy, seriály a bez hudby bych nedokázal přežít ani den.

Zanechte komentář